Mlade talenty

Jovanović: Celý rok jsem fandil a držel palce

10.01.2017 | redakce
 

Jovanović: Celý rok jsem fandil a držel palce V pondělí dorazil do (ne tak docela) známého prostředí a hned se zapojil do zimní přípravy. Mihailo Jovanović je zpět a první rozhovor srbského stopera po návratu je tady...

 

Jovi, jak se cítíte po návratu do Karviné?
Díky, dobře se cítím. Z Brna jsem se vrátil do známého prostředí, i když hráči se trochu pozměnili. Ale to je normální. Po obou pondělních trénincích to bylo dobré.

Na koho z kabiny jste se nejvíc těšil?
Na Braňa Pindrocha, je to můj nejlepší kamarád. Několikrát byl i za mnou v Brně.

S klubem jste se rozloučil v prosinci 2015, což není tak dlouhá doba. Ale přeci jenom – za tu dobu byla dokončena rekonstrukce Městského stadionu v Karviné-Ráji. Jaké jsou první zážitky z útrob stadionu?
No super! Akorát jsem trochu bloudil, když jsem hledal vedení klubu a trenéry, ale jinak v pohodě (smích). Je to krásná stavba a už se těším, až si tady zahraju.

V létě jste měl velkou možnost - právě zápasem se Zbrojovkou se stadion otvíral…
To ano, bohužel jsem se zranil. Na druhou stranu se těším, že si na tomto stadionu zahraju s Karvinou proti jinému týmu a ne v dresu soupeře.

Rok strávený na jihu Moravy vám však příliš nevyšel, že?
Všechno začalo dobře, příprava v Turecku se mi vydařila. Jenže pak jsem si proti Slavii zlomil žebro a rozhodčí mi neuznal jasný gól. Po zranění jsem se vrátil, odehrál pár zápasů a já i vedení bylo spokojené. Potom bohužel přišel nešťastný půlrok, tam mě postihlo hned několik zranění – přitahovač i dvakrát zadní stehenní sval. Měl jsem opravdu smůlu, a když jsem se vrátil, tak jsem v zápase s Bohemkou dostal červenou kartu v poslední minutě utkání. Takže nepodařené období z mojí strany i celé Zbrojovky. Bohužel.Nyní jste úplně fit?
Ano, všechno je v pořádku (klepe na dřevo). Během volna jsem například důkladně posiloval nohy, tak snad mě už zdravotní lapálie opustily. 

Sledoval jste Karvinou z Brna?
Jasně, byl jsem v obraze. Sledoval jsem ji na jaře v boji o postup a následně i na podzim v nejvyšší soutěži. Věděl jsem, kdo tady přišel i kdo odešel. Celou dobu jsem držel palce a fandil.

Na odchodu je Pavel Dreksa, s kterým jste vytvořil výbornou stoperskou dvojici v podzimní části sezóny 2015/2016. I díky vaši bezvadné spolupráci jste v šestnácti duelech inkasovali pouhých šest gólů.
Je to škoda, Pavel tu asi teď nebude. Nedá se nic dělat! S Honzou Hoškem jsem nikdy nehrál, ale s Pavlem Košťálem se znám z Brna.

A poslední věc – s jakým číslem vás fandové uvidí na hřišti? Před odchodem jste měl č. 22, to ale teď je obsazené Janem Hoškem.
Vím o tom, že je obsazené. Nové číslo zatím nemám, takže uvidíme.

• Sestřih slezského derby
dnes - Karvinští v pondělí prohráli doma s Ostravou, byť měli více gólových šancí. Na sestřih toho nejzajímavějšího se podívejte ZDE.

• B-tým: V pátek další přátelák
dnes - Rezervní celek MFK Karviná čeká v pátek odpoledne těžká prověrka - na hřišti v Šilheřovicích vyběhne k duelu s třetiligovými Petřkovicemi. Začátek utkání je v 17 hodin.

• Slezské derby: VYPRODÁNO
včera - Pondělní duel bude sledovat zcela zaplněný Městský stadion v Karviné-Ráji! V 10 hodin ráno z prodejních míst zmizely poslední vstupenky. Pokladny tak zůstanou zavřené!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
před 2 dny - a) sektor D5-řada 7- sedadlo 30, b) sektor C4-řada 1-sedadlo 6, c) sektor C4-řada 1-sedadlo 9, d) sektor D6-řada 8-sedadlo 28. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Baníku Ostrava budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Triumf U19 v Banské Bystrici
před 3 dny - Ligový dorost U19 zvítězil na třídenním mezinárodním turnaji v Banské Bystrici, kde třikrát vyhrál a jednou remizoval. Navíc Jaroslav Streit byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. MFK-Podbrezová, 1:0, MFK-Diosgyöri 2:0, MFK-Zlín 1:0, MFK-Banská Bystrica 1:1.

• Na Hané v sobotu 10. srpna
19.7. - Druhou srpnovou sobotu se Karvinští představí v rámci 5. kola FORTUNA:LIGY na Andrově stadionu v Olomouci. Čas výkopu byl stanoven na 17 hodin.

• Hanousek si jednou nezahraje
18.7. - Disciplinární komise LFA ve čtvrtek podle očekávání uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání pro Marka Hanouska, který byl po druhé žluté kartě vyloučen v neděli na půdě Mladé Boleslavi. Hanousek tak vynechá pondělní derby proti Ostravě!

• B-tým: doma v neděli dopoledne
17.7. - Rezervní tým, chcete-li MFK Karviná B, bude hrávat svá domácí utkání ve Fortuna MSD-F v nedělních termínech od 10:15 hodin ve Sportovním centru Kovona. Podzimní los svěřenců Čestmíra Kročila najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem