Mlade talenty

Jovanović: Celý rok jsem fandil a držel palce

10.01.2017 | redakce
 

Jovanović: Celý rok jsem fandil a držel palce V pondělí dorazil do (ne tak docela) známého prostředí a hned se zapojil do zimní přípravy. Mihailo Jovanović je zpět a první rozhovor srbského stopera po návratu je tady...

 

Jovi, jak se cítíte po návratu do Karviné?
Díky, dobře se cítím. Z Brna jsem se vrátil do známého prostředí, i když hráči se trochu pozměnili. Ale to je normální. Po obou pondělních trénincích to bylo dobré.

Na koho z kabiny jste se nejvíc těšil?
Na Braňa Pindrocha, je to můj nejlepší kamarád. Několikrát byl i za mnou v Brně.

S klubem jste se rozloučil v prosinci 2015, což není tak dlouhá doba. Ale přeci jenom – za tu dobu byla dokončena rekonstrukce Městského stadionu v Karviné-Ráji. Jaké jsou první zážitky z útrob stadionu?
No super! Akorát jsem trochu bloudil, když jsem hledal vedení klubu a trenéry, ale jinak v pohodě (smích). Je to krásná stavba a už se těším, až si tady zahraju.

V létě jste měl velkou možnost - právě zápasem se Zbrojovkou se stadion otvíral…
To ano, bohužel jsem se zranil. Na druhou stranu se těším, že si na tomto stadionu zahraju s Karvinou proti jinému týmu a ne v dresu soupeře.

Rok strávený na jihu Moravy vám však příliš nevyšel, že?
Všechno začalo dobře, příprava v Turecku se mi vydařila. Jenže pak jsem si proti Slavii zlomil žebro a rozhodčí mi neuznal jasný gól. Po zranění jsem se vrátil, odehrál pár zápasů a já i vedení bylo spokojené. Potom bohužel přišel nešťastný půlrok, tam mě postihlo hned několik zranění – přitahovač i dvakrát zadní stehenní sval. Měl jsem opravdu smůlu, a když jsem se vrátil, tak jsem v zápase s Bohemkou dostal červenou kartu v poslední minutě utkání. Takže nepodařené období z mojí strany i celé Zbrojovky. Bohužel.Nyní jste úplně fit?
Ano, všechno je v pořádku (klepe na dřevo). Během volna jsem například důkladně posiloval nohy, tak snad mě už zdravotní lapálie opustily. 

Sledoval jste Karvinou z Brna?
Jasně, byl jsem v obraze. Sledoval jsem ji na jaře v boji o postup a následně i na podzim v nejvyšší soutěži. Věděl jsem, kdo tady přišel i kdo odešel. Celou dobu jsem držel palce a fandil.

Na odchodu je Pavel Dreksa, s kterým jste vytvořil výbornou stoperskou dvojici v podzimní části sezóny 2015/2016. I díky vaši bezvadné spolupráci jste v šestnácti duelech inkasovali pouhých šest gólů.
Je to škoda, Pavel tu asi teď nebude. Nedá se nic dělat! S Honzou Hoškem jsem nikdy nehrál, ale s Pavlem Košťálem se znám z Brna.

A poslední věc – s jakým číslem vás fandové uvidí na hřišti? Před odchodem jste měl č. 22, to ale teď je obsazené Janem Hoškem.
Vím o tom, že je obsazené. Nové číslo zatím nemám, takže uvidíme.

• V úterý a středu na žáky
dnes - Vloženými koly pokračují soutěže mládeže a obě kategorie žáků se představí v domácím prostředí. mladší žáci U13 a U12 hrají v úterý v areálu Městského stadionu v Karviné Ráji současně od 16:30 proti Bílovci. Starší žáci U15 a U14 přivítají ve středu na Bažantnici Prostějov (17:30 a 16:00).

• Zlato žáků U12 v Polsku
včera - Dvoudenní mezinárodní turnaj v Krzeszowicích ovládl tým trenérů Aleše Hujíka a Jana Czyže s bilancí osmi výher a tří porážek (Zagłebie Dabrowskie 1:0, AP Team Gliwice 2:0, APTM Polska 0:1, AP2012 Jaworzno 1:0, APTM Krzeszowice 3:1, Wisła Kraków 1:0, UKS SMS Mielec 2:0, Śląsk Wrocłav 1:0, Zbrojovka Brno 1:0, Zagłebie Sosnowiec 0:1, Rekord Bialsko-Biała 0:3. Nejlepším střelcem byl se sedmi trefami Dominik Zajac.

• Sestřih utkání s Bohemkou
před 2 dny - Nepovedený zápas odehráli Karvinští proti týmu Bohemians Praha 1905 a vůbec poprvé pod trenérem Strakou doma nevyhráli. Na sestřih všeho podstatného se podívejte ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže MFK
před 3 dny - Zlín-U19 2:0, U18-Hlučín 5:2, Zlín-U17 0:1, U16-Hlučín 2:2, st.žáci B-Kobeřice 0:1, ml.žáci B-Kobeřice 3:4.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
17.5. - a) sektor D3-řada 7- sedadlo 11, b) sektor D4-řada 3-sedadlo 29, c) sektor E3-řada 8-sedadlo 18, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 37. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemce budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Patnáctka porazila Baník!
17.5. - Svěřenci Zdeňka Jelínka dokázali ve vloženém kole získat tří nesmírně důležité body na půdě ostravského Baníku - ve čtvrtek tam zvítězili 2:0! Čtrnáctka naopak Baníku podlehla 3:5!

• Sestřih vítězství nad Duklou
15.5. - Karvinští po výhře 3:0 poslali v úterý večer pražskou Duklu definitivně do druhé ligy. V sestřihu najdete nejzajímavější momenty duelu a samozřejmě všechny tři góly. Více ZDE.

• Nové kšiltovky ve fanshopu
13.5. - V den utkání s Duklou budou v prodeji nové kšiltovky s klubovým logem v ceně 250 Kč. Fanshop otvírá v 16:15 hodin!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem