Generální partner
Světlý režim
5. srpen 2021

Jozef Weber: Sparta asi udělá změny, ale výhoda to pro nás nebude. Jdeme bojovat!

Těžký oříšek čeká na svěřence Jozefa Webera. V sobotu se představí na půdě vedoucího týmu soutěže. V tradičním předzápasovém rozhovoru mluvil hlavní trenér MFK nejen o Spartě, ale i o Filipu Panákovi...

Trenére, narazíte v sobotu na prozatím nejtěžšího soupeře v nové sezóně?
To stoprocentně! Těžší váhy, než Sparta nebo Slavia u nás nejsou. Navíc Sparta je rozjetá a pod trenérem Vrbou, který přišel v průběhu jara, se zvedá a vypadá velice dobře.

Je už na Spartě viditelný rukopis Pavla Vrby?
Ano, zcela jednoznačně. Dávají hodně gólů, vybírají si k tomu typologicky vhodné hráče. Ten rukopis je znát.

Soupeř má nabitý program, určitě tam jsou i bolístky a zranění. Myslíte si, že jejich realizační tým přichystá nějaké změny v sestavě?
Myslím si, že nějaké změny Sparta udělá. Jenže to pro nás není žádná výhoda. Sparta má tolik dravců, co by chtěli hrát v základní sestavě…

A vy? Během prvních dvou kol jste poslal do utkání vždy stejnou základní jedenáctku. Může se stát, že v sobotu bude nějaká změna?
Stát se to může (úsměv). Víme, že jsme s Hradcem nepodali optimální výkon, možná i proto zvolíme jinou typologii hráčů. Ale uvidíme.

Jak se vám jeví tým v tomto týdnu na tréninku?
Trošku nás to herně nepovedené utkání proti Hradci Králové srazilo. Všichni víme, že především druhá půle nebyla dobrá. Z mužstva cítím, že si to uvědomuje.

Chytnout se zrovna na půdě Sparty bude hodně těžké…
…nikomu nedáme nic zadarmo, jdeme bojovat. Sparta je silná, je favoritem zápasu, ale nejedeme tam s poraženeckou náladou.

Zastavme se u jednoho jména z kádru Letenských - u Filipa Panáka. Znají ho naši fanoušci, znáte ho vy. Co říkáte na jeho comeback po strastiplných zdravotních problémech?
Z Filipa mám obrovskou radost. Musím přiznat, že jsem chvíli věřil, že by se mohl rozehrát i u nás. Ale ten vývoj byl rychlejší a v úterý už hrál v základní sestavě předkola Ligy mistrů proti Monaku. Moc mu to všichni přejeme. V průběhu jara jsem mluvil s Tomášem Rosickým a zajímalo mě, jak na tom je Pany po herní stránce. I on tam viděl velkou fotbalovost a právě hráči, kteří jsou fotbaloví nemají s návratem na trávník takový problém – a potvrdilo se to! Mile mě ale překvapuje, že zvládá i fyzicky, zátěž je totiž kumulovaná, hrají dvakrát týdně. Snad to Panymu vydrží.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo