Generální partner
Světlý režim
8. duben 2021

Jozef Weber: Výkony Plzně mají vzestupnou tendenci!

Svou první etapu v Karviné domácím zápasem s Plzní uzavřel, druhou doma proti Viktorii otevírá. Jozef Weber chystá své svěřence na zápas proti týmu, který se herně i výsledkově zvedá. Ovšem pozor - podzimní duel v Doosan Areně Karviná vyhrála a to může být slušný psychický doping...

Trenére, jaká je nálada v kabině po vítězství ve Zlíně?
Na hráčích byla zkraje týdne znát úleva, vyhrálo se po šesti zápasech. Za sebe můžu říct, že je příjemné, když se vám podaří hned v úvodu angažmá vyhrát přípravný duel a následně i první soutěžní ligový zápas. Věřím, že v podobném duchu budeme pokračovat. Kluci ukázali, že kvalitu mají. 

Venku panuje doslova aprílové počasí. Narušilo nějak váš program v tomto týdnu?
Docela nepříjemně. Moc už jsem s takovými podmínkami po Velikonocích nepočítal. Dvakrát nám tady docela nasněžilo a museli jsme na umělou trávu. Věřím ale, že to na nás nezanechá žádné stopy, navíc o víkendu už má být hezky. 

V sobotu dorazí Plzeň, která se posledními zápasy zase nastartovala. Jaký zápas očekáváte?
Plzeň avizuje, že se chce vrátit na horní příčky v tabulce a dělá pro to všechno. Myslím si, že jejich výkony tomu odpovídají a opravdu mají vzestupnou tendenci. Pro nás to nebude vůbec snadné a přiznávám, že bych si pro svoji obnovenou premiéru na domácím stadionu přál lehčího soupeře (úsměv). Ale nedá se nic dělat, pokud chceme s Plzní uspět, budeme muset podat ještě lepší výkon než v neděli ve Zlíně.

Asi se shodneme, že by bylo fajn nastartovat domácí vítěznou šňůru, protože v domácím prostředí nejsou výsledky vůbec ideální, že?
Vím o tom a četl jsem to. Uděláme maximum, abychom začali doma vyhrávat co nejdříve.

Vybavíte si svůj poslední domácí zápas v prvním karvinském angažmá?
(chvíli se odmlčí) S Plzní, že? Vybavuji si, že to byl kvalitní zápas. Prohráli jsme 1:3, Tomáši Wágnerovi neuznali regulérní gól na 2:2 a následně jsme inkasovali třetí gól. Kéž by to v sobotu bylo stejně kvalitní utkání, akorát s lepším koncem pro nás.

Do zápasu určitě nenastoupí Vojtěch Smrž kvůli kartám. Je to oslabení i z důvodu, že ve Zlíně byl v základní sestavě?
O kartách ve Zlíně jsem už s hráči mluvil, na můj vkus jich bylo moc! Jasně, Vojta nebude, ale po trestu naopak máme Kristi Qoseho.

Rozhovory Rozhovory
st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

st 31.3. | redakce

Jan Baránek: Už mi chyběl fotbalový adrenalin

Asistentem Jozefa Webera na lavičce MFK je Jan Baránek. V prvním rozhovoru přibližuje délku rozhodování, zda nabídku přijme, ale také náplň své práce. Rovněž chválí klubové zázemí a tréninkové možnosti.

ne 28.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vlasiy Sinyavskiy

Velký sympaťák, estonský reprezentant Vlasiy Sinyavskiy, mluví plynně třemi jazyky (estonsky, rusky a anglicky). Rozhovor vznikal v ruštině a nový hráč MFK s číslem 99 na dresu prozradil mnoho zajímavostí…

čt 25.3. | redakce

Jozef Weber: Rozhodoval jsem se krátce, argumenty pro návrat byly jasné

Na středeční tiskové konferenci, která proběhla online, se probralo mnoho témat. O čem všem mluvil staronový kouč Jozef Weber?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo