Generální partner
Světlý režim
14. listopad 2019

Juraj Jarábek je novým trenérem MFK Karviná

Sedmapadesátiletý slovenský trenér usedl na lavičku tři dny po odvolání Františka Straky. Pro Jarábka půjde o druhé zahraniční angažmá.
Rodák z Trnavy Juraj Jarábek si vyzkouší první trenérskou štaci v České republice a její začátek bude přetěžký. Příští neděli hostí Karvinští Plzeň a další týden jedou na půdu mistrovské Slavie, která je chválena celou Evropou za výkony v Lize mistrů. „Od angažování trenéra Jarábka si slibujeme zlepšený herní projev a především body do tabulky, kterých nemáme moc. Jsme rádi, že jsme se domluvili na podmínkách a bude u nás působit,“ řekl člen představenstva MFK Karviná Petr Hort.

Jarábek na Slovensku trénoval Zlaté Moravce a Trnavu, se Spartakem si ve dvou sezónách po sobě zahrál i předkola Evropské ligy. Naposledy působil ve Zlatých Moravcích, kde na začátku listopadu minulého roku sám požádal o konec na pozici hlavního trenéra. 


Největšího trenérského úspěchu dosáhl v gruzínském Dinamu Tbilisi, kde slavil double, tedy vítězství v lize i poháru spolu s gólmanem Liborem Hrdličkou.

Ve čtvrtek krátce po jedné hodině odpolední podepsal Juraj Jarábek v klubu smlouvu a za hodinu už vedl první trénink svých nových svěřenců. „Děkuji vedení klubu za šanci. Čeká nás plno práce, některé hráče znám osobně. O české lize mám přehled a těším se na ni. Kádr je tady solidní a myslím, že kluci potřebují nakopnout a dostat nový impulz,“ řekl na úvod nový trenér MFK Karviná.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo