Generální partner
Světlý režim
14. listopad 2019

Juraj Jarábek je novým trenérem MFK Karviná

Sedmapadesátiletý slovenský trenér usedl na lavičku tři dny po odvolání Františka Straky. Pro Jarábka půjde o druhé zahraniční angažmá.
Rodák z Trnavy Juraj Jarábek si vyzkouší první trenérskou štaci v České republice a její začátek bude přetěžký. Příští neděli hostí Karvinští Plzeň a další týden jedou na půdu mistrovské Slavie, která je chválena celou Evropou za výkony v Lize mistrů. „Od angažování trenéra Jarábka si slibujeme zlepšený herní projev a především body do tabulky, kterých nemáme moc. Jsme rádi, že jsme se domluvili na podmínkách a bude u nás působit,“ řekl člen představenstva MFK Karviná Petr Hort.

Jarábek na Slovensku trénoval Zlaté Moravce a Trnavu, se Spartakem si ve dvou sezónách po sobě zahrál i předkola Evropské ligy. Naposledy působil ve Zlatých Moravcích, kde na začátku listopadu minulého roku sám požádal o konec na pozici hlavního trenéra. 


Největšího trenérského úspěchu dosáhl v gruzínském Dinamu Tbilisi, kde slavil double, tedy vítězství v lize i poháru spolu s gólmanem Liborem Hrdličkou.

Ve čtvrtek krátce po jedné hodině odpolední podepsal Juraj Jarábek v klubu smlouvu a za hodinu už vedl první trénink svých nových svěřenců. „Děkuji vedení klubu za šanci. Čeká nás plno práce, některé hráče znám osobně. O české lize mám přehled a těším se na ni. Kádr je tady solidní a myslím, že kluci potřebují nakopnout a dostat nový impulz,“ řekl na úvod nový trenér MFK Karviná.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii