Generální partner
Světlý režim
14. leden 2021

Juraj Jarábek: Slovácko moc změn v kádru dlouhodobě nedělá

Už je to tady! Po rekordně krátké zimní pauze je FORTUNA:LIGA zpátky. Svěřenci Juraje Jarábka jedou v sobotu do Uherského Hradiště k zápasu se Slováckem. Co soudí o soupeři a aktuálním počasí před prvním mistrovským utkáním roku 2021 karvinský trenér?

Trenére, dokázal jste s týmem navázat na pozdní konec podzimní části a následné vánoční svátky?
Povedlo se. Kluci měli individuální plány, první dva dny přípravy patřily zátěžovým testům v Olomouci, potom už jsme se začali připravovat společně. Příprava byla krátká, trénovali jsme jednofázově a minulou sobotu jsme absolvovali zápasovou generálku s Třincem, během které jsme viděli v akci osmnáct hráčů. Od začátku tohoto týdne už absolvujeme tradiční mikrocyklus a připravujeme se na sobotní zápas v Uherském Hradišti. 

Korigoval jste nějak tréninkové jednotky kvůli mrazům a přívalům sněhu?
Moc možností nemáme, ale využíváme umělou trávu tady nad hlavním stadionem. Ve čtvrtek a v pátek uvidíme, to už budou probíhat různé nácviky na sobotu. Ale beru to jako fakt, je leden. Podobné podmínky mají i ostatní kluby. 

Pozorujete na hráčích v kabině, že se těší na jarní část, která startuje nezvykle brzy?
Určitě ano. Každý hráč raději hraje, než pouze trénuje. Všichni už jsou nastavení na zápasový režim a těší se. 

Sobotní soupeř přes krátkou zimní pauzu neudělal v kádru snad žádnou změnu. Co vy na to?
Slovácko je dlouhodobě kvalitní tým, který moc změn nedělá. Kádr se zná, jsou tam automatismy – to je jejich velká výhoda. Kádr sice mají užší, sestavu moc netočí, ale kvalita tam určitě je. A velká!

Rádi byste v Uherském Hradišti odčinili předvánoční domácí porážku od Pardubic?
To stoprocentně. Věřím, že domácí nějakým způsobem překvapíme. 

Na tamním stadionu se Karviné příliš nedaří, víc než tři a půl roku tam neskórovala a poslední bodový zisk je z konce září 2017 za remízu 0:0…
…bude rozhodovat dobrá organizace hry, agresivita a motivace uspět. Věřím, že budeme perfektně nachystaní.

V jakém stavu očekáváte trávník? Jižní Morava je známa lepším podnebím.
Myslím, že v trávníku problém nebude – o to nemám strach. Kdyby přeci jen napadl sníh a byl silný mráz, tak každý prvoligový klub má vyhřívané hřiště. Hraje se Bundesliga, také tam je mrazivé počasí a trávníky jsou v pořádku. Aspoň se teď ukáže kvalita správců stadionů a travníkářů (smích).  

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo