Generální partner
Světlý režim
10. říjen 2020

Juraj Jarábek: Za podmínek, jaké prvoligové kluby dodržují, by se mělo hrát dál

Tým bude normálně připravovat na domácí zápas s Bohemians Praha 1905 (neděle 18. října), ale neví, jestli se bude hrát. Kouč Karviné Juraj Jarábek je sice optimistou, ale zatím to růžově nevypadá. Co říká na rozhodnutí MZ ČR?

Trenére, od pondělí se pozastavuje na 14 dnů veškerý sport, což mimo jiné znamená, že také FORTUNA:LIGA bude mít nucenou pauzu. Co na to říkáte?
Rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR pochopitelně respektujeme. Ale Ligová fotbalová asociace bude bojovat za to, aby se toto stanovisko ještě změnilo. Kluby platí nemalé částky za PCR testy, jsme testovaní před každým kolem… Pořád věřím, že příští neděli budeme hrát. Pokud ne, tak se budeme čtrnáct dnů pouze připravovat na pokračování.

Prostředí profesionálního fotbalu je podle předsedy LFA Dušana Svobody z pohledu nákazy koronavirem nejbezpečnějším komunitním prostředím v republice. Dokážete přesto vystavenou stopku ministra zdravotnictví pochopit?
Právě, vždyť podstupujeme testování před každým kolem. Chápu obavu ministerstva zdravotnictví, ale můj názor je takový, že za podmínek, které prvoligové týmy dodržují, by měla FORTUNA:LIGA pokračovat. Samozřejmě bez fanoušků, ale určitě by se mělo hrát dál. Proč jsme tedy testovaní každý týden?

Je to pro vás velký problém i směrem k tréninkovému procesu? Na hřišti by od pondělí mělo být pouze dvacet osob…
Ať už to bude jakkoliv, my budeme trénovat naplno. Samozřejmě se ale budeme muset rozdělit. Vládní nařízení je potřeba dodržovat.

Bavil jste se už s realizačním týmem, co změnit nebo udělat jinak, aby se neopakovalo jaro? Mám na mysli, že po přerušení FORTUNA:LIGY se týmu přestalo dařit. Jak se tomu nyní vyvarovat a neztratit formu?
Bavili jsme se o tom, pochopitelně. Rozdíl byl trochu v tom, že na jaře jsme nevěděli, kdy k restartu dojde. Nebylo to tak, že bychom netrhovali, anebo trénovali špatně – to určitě ne. Věřme, že nyní se hrát bude. A jestli ne, tak po čtrnácti dnech už snad ano. Budeme poctivě trénovat a vynasnažíme se zaměřit na všechny detaily v takové míře, abychom neplánovanou pauzu využili, co možná nejlépe. Chceme být na pokračování soutěže stoprocentně připraveni.

Rozhovory Rozhovory
čt 15.10. | redakce

Herc po návratu z reprezentace: Proti Francii to byla výborná zkušenost

Kvalifikace o EURO už nemůže pro slovenskou jednadvacítku skončit postupem, ovšem i tak je o zážitky podle Christiána Herce postaráno. Pondělní duel ve Štrasburku proti silné domácí Francii je toho jasným důkazem.

so 10.10. | redakce

Juraj Jarábek: Za podmínek, jaké prvoligové kluby dodržují, by se mělo hrát dál

Tým bude normálně připravovat na domácí zápas s Bohemians Praha 1905 (neděle 18. října), ale neví, jestli se bude hrát. Kouč Karviné Juraj Jarábek je sice optimistou, ale zatím to růžově nevypadá. Co říká na rozhodnutí MZ ČR?

st 30.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Filip Twardzik

Univerzál (spíš ale stoper) Filip Twardzik v rozhovoru vypráví o fotbale ve Skotsku i Anglii – životním stylu na Ostrovech, anebo i o tom, proč jezdí v autě s volantem na pravé straně...

čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 14:30
SK Sigma Olomouc
MFK Karviná
×
Dnes v 14:30
SK Sigma Olomouc
MFK Karviná