Generální partner
Světlý režim
8. červen 2010

Kanonýr Opic smlouvu ještě nemá

Nejlepším karvinským střelcem druholigového ročníku 2009/10 se stal zkušený forvard MFK OKD Martin Opic.

Bývalý ligový útočník pražských Bohemians se zkušenostmi z Litvy zaznamenal proti Čáslavi hattrick, jeho tým vyhrál 3:0 a on v interní klubové tabulce předstihl Vladimíra Mišinského, který na jaře prožíval totální zmar. Jinak by se s velkým náskokem stal vůbec nejlepším kanonýrem II. ligy. Právě Opic s konečným počtem třinácti branek figuruje v tabulce střelců celé soutěže na druhém místě.

Předháněli jste se s Vladimírem Mišinským v posledním kole o to, kdo nakonec skončí v klubovém pořadí výše?

Vůbec ne. Důležité bylo vyhrát a skončit v první polovině tabulky. I Vláďa měl dneska šance na to dát gól, ale bohužel je nedal, zatímco já ano. To už tak prostě bývá. On dal minule dvě branky, já dneska tři. Navíc mi nahrál na gól do prázdné brány, což svědčí o tom, že jsme o klubovou korunu mezi sebou nebojovali.

Jak byste zhodnotil přístup mužstva k utkání?

Všichni viděli, že nasazení bylo stoprocentní, dřeli jsme, jako by nám samotným šlo o udržení. Chtěli jsme se jasně postavit spekulacím ohledně našeho možného vypuštění zápasu. Tyhle nesmysly nás v kabině semkly a dali jsme důrazně najevo, že odchodit utkání je v Karviné nepřípustné. Aspoň teď každý vidí, že se k nám pro body jezdit nebude ani v situaci, kdy jde soupeři o záchranu a nám relativně o nic. Stejně bychom dřeli, i kdyby měl být v posledním kole na padáka nějaký sousední klub ze severní Moravy, ať si to laskavě každý zapamatuje.

Hřiště už skýtalo možnost hrát kombinační fotbal, který je vám bližší, byla to výhoda?

Určitě, hřiště bylo už vysušenější než v průběhu týdne a z toho jsme těžili. V úterý bylo ještě pod vodou, do útrob stadionu nám zatékalo.

Jaké jsou pocity mužstva poté, co se nakonec přeci jen Karviné podařilo obsadit osmou pozici a tedy být v první polovině tabulky?

Pocity jsou samozřejmě výborné. Celé jaro se vyvíjelo všelijak, já myslím, že herně to z naší strany nebylo zase tak špatné, akorát výsledky nepřicházely. Nakonec je z toho osmé místo, což jsme chtěli. Vlastně to dopadlo jako loni, takže spokojenost. V příští sezoně budeme chtít určitě výše.

I vy? Máte už smlouvu na novou sezonu?

Smlouvu zatím nemám, respektive dohodu s vedením, protože já nejsem profesionál (Opic je povoláním hasič – pozn. aut.), takže smlouvu nedostávám. Ale zatím se mnou o tomhle ještě nikdo nejednal. Já osobně, pokud mi to zdraví dovolí, bych ještě tak dva tři roky chtěl hrát.

Čím to, že si tak dlouho udržujete skvělou střeleckou formu?

Je pravda, že už jsem v Karviné dlouho a nějaké góly se mi vždy nastřílet podařilo. Trenér mě před každým utkáním přesvědčuje, že jsem na hřišti platný hráč, tak se pak snažím jeho slova naplnit (smích).

Co je pro útočníka nejdůležitější? Musí mít dobrý výběr místa, čich na góly? Říká se, že v určitých fázích zápasu by měl být i sobec.

Ano, to je pravda, v tomto ohledu je role útočníka specifická. Abych byl platný pro mužstvo, musím být někdy sobec, to je normální a občas to na hřišti je i vidět. Takhle se ale hraje všude ve světě. V posledních letech zúročuji také zkušenosti, prostě vím, kde se postavit, kde očekávat přihrávku. V tomto směru je neocenitelný Radek Slončík, který vždy správně vyhodnotí, kam by měl balon na útočníka směřovat.

Co vás bude dnešní bilance stát?

No, šatna určitě něco vymyslí. Nevím, jestli mě kluci zkasírují za nejlepšího střelce, ale za ten hattrick mě asi moc šetřit nebudou (smích).

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná