Generální partner
Světlý režim
25. duben 2011

Kapitán Pavlík: Byl to zápas pro diváky

Kapitán fotbalové Karviné Marcel Pavlík prožil v neděli se svými spoluhráči krásný sportovní zážitek. Po přestřelce se Zlínem slavil vítězství 4:3. Domácí odehráli podle všeho nejlepší zápas sezony.

„Mohlo se to tak zdát, ale spíš bych řekl, že to byl klasický zápas pro diváky. Pro nás to bylo spíše nervózní, potřebovali jsme vyhrát, ale nevyvíjelo se to podle našich představ. Se Zlínem jsme se přetahovali o vedení. My byli nakonec šťastnější,“ hodnotil tříbodový zisk nad silným soupeřem zkušený slovenský záložník.

Možná, že i on zažíval v první půli pocity marnosti, když Karviná tlačila, hráči příkladně bojovali a skluzovali, ale místo gólů do brány soupeře počítali branky ve vlastní síti. „Co si vzpomínám, proti Zlínu to jsou z naší strany vždy podobné zápasy. My držíme balon a soupeř nám dává góly. Dneska to bylo to samé. Hosté podnikli dva vydařené výpady do naší obrany a prohrávali jsme rázem o dvě branky,“ poznamenal Pavlík.

Ačkoliv byl takový stav nepříjemný, domácí nepřestávali hrát. „Těší mě, že se mužstvo zvedlo. Ještě do přestávky jsme vyrovnali a věřili, že to byl zásadní zlom,“ přiznával kapitán domácích po utkání.

V ochozech karvinského stadionu bylo ještě veseleji brzy po přestávce, kdy šli domácí do vedení. „Věřil jsem, že jsme zlínský nápor odrazili, ale soupeř srovnal a začínalo se odznova. Byla to přestřelka,“ komentoval Pavlík vydařený zápas.

V předposlední minutě se pak do růžku branky z voleje trefil Ciku a rozhodl o výhře domácích v poměru 4:3. „To byla krásná branka, ta se Elvistovi povedla,“ uznal Pavlík. Na druhou stranu jej mrzely tři inkasované branky. „Dostat doma tři góly, to je moc. Naštěstí jsme Zlín přestříleli. Jsme rádi, protože jsme tím soupeře přeskočili v tabulce a budeme se snažit o splnění cíle, uhrát šesté sedmé místo. V našich silách to určitě je,“ nastínil Pavlík.

Možnosti karvinského kádru jsou možná ještě větší, jen musí hráči chtít a bojovat jako třeba v neděli proti Zlínu. „Po tom posledním utkání ve Varnsdorfu jsme měli debatu na téma našeho výkonu, ten byl opravdu špatný. Dneska jsme chtěli navázat na tréninkový cyklus v průběhu týdne. Pořádně se vyhecovat a vyběhnout na Zlín s vervou. To jsme splnili, akorát díky mezerám v obraně jsme od něj třikrát inkasovali,“ objasnil pravý bek karvinské obranné formace.

Ten se nedomnívá, že by ve druhé půli působil jeho tým unaveným dojmem. Herní převahu si dlouho drželi Zlínští, kteří v první půli odolávali soustavnému tlaku Karviné. „Neřekl bych přímo unavení, jen jsme se po naší třetí brance stáhli a soupeř toho využil. V té době jsme neměli povedenou pasáž zápasu, byli jsme nějak roztahaní po celém hřišti a chtěli se prosadit vysokými nákopy. Spoléhali jsme, že se to vepředu nějak odrazí k nám a to nebylo ono,“ správně si všiml slovenský hráč. Možná ani terén domácím v tu chvíli nenahrával. „Terén byl těžký, mokrý, míče rychle odskakovaly. Ale já osobně mám takové podmínky rád, hra se dá neskutečně zrychlit pár přihrávkami na jeden dotek. Takhle jsme to praktikovali celý zápas a vyšlo to. Bojovali jsme až do konce a přesvědčili se, že to přináší své ovoce,“ řekl Pavlík.

Nakonec byli domácí spokojeni a jistě i diváci. „Viděli sedm gólů, užili si dobrého fotbalu. Jsme rádi, že jsme jim nabídli tolik gólů. Chtěli bychom je tím pozvat i na náš další domácí zápas se Sokolovem. I tady by mohlo padnout více branek,“ prorokuje Pavlík. „Ale i kdybychom dneska vyhráli jen 1:0, tak by byli všichni spokojení,“ dodal, že stěžejní jsou tři body, které Karvinou katapultovaly už na sedmou příčku tabulky.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo