Generální partner
Světlý režim
3. leden 2019

Karviná zahájila přípravu na těžké jarní boje

Nevlídné a typicky mrazivé lednové počasí přivítalo svěřence Norberta Hrnčára na prahu zimní přípravy. Do prvního tréninku v novém roce se zapojilo čtyřiadvacet hráčů včetně tří brankářů.
Pomalým usměvavým krokem se krátce před čtvrtečním polednem začali trousit do kabiny fotbalisté MFK. Jako první dorazil Filip Panák, který se začne připravovat individuálně, a chvíli po něm Luboš Tusjak. Kromě dobře známých tváří, se k týmu připojili tři nováčci - dva Slováci a jeden Srb.

Konkrétně se jedná o obránce Timoteje Záhumenského z Dunajské Stredy a Lazara Djordjeviće z Vojvodiny Novi Sad. Třetím do party je záložník Michal Faško, který patří Grasshoppers Curych, ale naposledy hostoval v německém Braunschweigu. „Záhumenský s Faškem u nás budou hostovat, Djordjević přijde na přestup,“ upřesnil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Z příchodů to ještě není vše - z hostování v Třinci se vrátil Tomáš Weber, z juniorky dostanou šanci Nikolaos Athanasios Fokaidis s Vojtěchem Walou a z dorostu U19 odchovanec Martin Vlachovský s mládežnickým reprezentantem Slovenska Matúšem Maderem.  

V kabině se už neobjevil Jiří Piroch, toho si stáhla Plzeň. Nepokračují také zahraniční hráči Aleš Mertelj a Gergö Kocsis. Bojan Letić se stále zotavuje po mononukleóze, individuální plán si plní Pavel Dreksa. Na prvním tréninku chyběli Adriel D´Avila Ba Loua s Ericem Ramirezem a Benjaminem Čolićem. Všichni tři se k týmu připojí v co nejkratší době. 

Kádr MFK Karviná na začátku zimní přípravy

BRANKÁŘI: Martin Berkovec, Martin Pastornický, Jiří Ciupa
OBRÁNCI: Marek Janečka, Ján Krivák, Luboš Tusjak, Filip Panák, Oliver Putyera, Timotej Záhumenský, Lazar Djordjević
ZÁLOŽNÍCI: Lukáš Budínský, Jan Moravec, Vojtěch Smrž, Ondřej Lingr, Petr Galuška, Jan Suchan, Dávid Guba, Soufiane Dramé, Tomáš Weber, Vojtěch Wala (U21), Erik Puchel, Michal Faško
ÚTOČNÍCI: Tomáš Wágner, Martin Vlachovský (U19)

Zapojí se v nejbližší době: Adriel D´Avila Ba Loua, Eric Ramirez, Benjamin Čolić, Matúš Mader (U19), Nikolaos Athanasios Fokaidis (U21)
Absence: Pavel Dreksa (individuální plán), Bojan Letić (nemoc)

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo