Generální partner
Světlý režim
19. květen 2020

Karvinou posílí Kire Markoski

Pětadvacetiletý ofenzivní univerzál Kire Markoski je novou posilou MFK Karviná. Fotbalista ze Severní Makedonie jako volný hráč podepsal ve Slezsku roční smlouvu s opcí!

Toto jméno není pro fotbalové fanoušky, kteří sledují slovenskou ligu, neznámé. Kire Markoski je totiž bývalým spoluhráčem tria Janečka, Čonka, Bolek ze Spartaku Trnava. Slovenský klub jej získal v zimě 2019 na hostování z kyperského AEL Limassol. Po půl roce se na ostrov ve východní části Středozemního moře vrátil se ziskem slovenského poháru, ke kterému výrazně přispěl dvěma góly ve finále proti Žilině. Ve Fortuna lize odehrál dvanáct duelů a trefil se jednou do sítě Dunajské Stredy.

Rodák z města Ohrid má i reprezentační zkušenosti – v šestnácti duelech za reprezentační jednadvacítku si připsal šest gólů (jeden gól vstřelil Portugalsku na EURU U21, které se před třemi lety konalo v Polsku), v reprezentačním áčku debutoval už v roce 2014 proti Číně, v kvalifikaci o EURO 2020, které bylo kvůli koronaviru odloženo na příští rok, naskočil do dvou duelů. „Kire je zajímavý hráč, který může nastoupit na obou krajích hřiště. Náš styl hry by mu měl sedět. Věřím, že nám výrazně pomůže,“ uvedl na adresu nové posily sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.


Šest let své profesionální kariéry strávil Kire Markoski v klubu FK Rabotnički Skopje, za tu dobu tam odehrál 113 duelů. Nejplodnější období měl v sezóně 2017/2018, kdy zaznamenal jedenáct gólů v osmadvaceti duelech. Zkušenosti má i z kvalifikací o LM a Evropskou ligu. „Karviná je dobře organizovaný klub s výbornou infrastrukturou a úžasným stadionem. Líbí se mi tady. Českou ligu vnímám jako kvalitní soutěž s potenciálem posunout se klidně i výš. Myslím si, že to je pro mě správná volba a těším se,“ řekl Markoski. 

V Karviné už nějaký čas pobývá, sžívá se s mužstvem i spoluhráči. Trenéři tak měli dostatek času ho vidět v tréninku. „Charakterově je to velice dobrý kluk, potvrdili to i jeho současní spoluhráči, s kterými hrával v Trnavě. Myslím si, že Kire pro nás bude dobrou posilou,“ řekl k nové akvizici, jež bude nosit dres s číslem 24, hlavní trenér Juraj Jarábek.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii