Generální partner
Světlý režim
21. srpen 2021

Karvinští cestují na západ Čech, Plzeň-Karviná (ne,16)

Fotbalisty MFK čeká tým ze špičky tabulky. Plzeňská Viktoria zatím neztratila ve čtyřech utkáních ani bod, ale Karvinští s tímto soupeřem třikrát v řadě neprohráli. Bylo by fajn v tomto trendu pokračovat...

To bude oříšek! Karvinští mají po čtyřech kolech na svém kontě pouhé dva body a před sebou duel na trávníku Plzně, které vyšel začátek – je na maximálním počtu dvanácti bodů. „Viktoria se chytila několika zápasy, které otočila. Celkově hraje dobře, což se potvrdilo i ve čtvrtek proti Sofii,“ uznal kouč Karviné Jozef Weber.

Přestože ve čtvrtek hrála o „Evropu“ všechna tři česká mužstva, Weber pochopitelně sledoval počínání Viktorie Plzeň. Je tam vidět styl trenéra Michala Bílka. A ostatně o tom mluvil i po zápase Milan Havel, když říkal, že jsou schopni poctivě pracovat do defenzivy. A to pod Míšou Bílkem plní! Utkání mi posloužilo jako studijní materiál, i když si myslím, že proti nám některé hráče prorotují,“ podotkl Jozef Weber.

Jenže za výhodu to karvinský trenér nepovažuje. „Kvalita jejich kádru je obrovská. Vždyť jen na lavičce zůstali takoví hráči jako Falta či Kayamba a další,“ doplnil.

Plzeň před tímto kolem vedla FORTUNA:LIGU s plným bodovým počtem. Koučům Michalu Bílkovi a Pavlu Horváthovi se podařilo dát dohromady tým, který šlape a daří se mu. Navíc Viktorii zbývá poslední krok k vytouženému postupu do Evropské konferenční ligy UEFA, čímž by splnila jeden z cílů - po dvou letech si znovu zahrát základní skupinu některého z evropských pohárů a získat zajímavý finanční bonus. Ve čtvrtek v domácím prostředí porazila 2:0 CSKA Sofii a před odvetou je v dobré pozici.

Jenže v Plzni by rádi pochopitelně navázali i na čtyři úspěšná ligová utkání (výhry s Boleslaví, Bohemkou, Slováckem a Libercem). Ve velké formě hraje poslední dobou Radim Řezník, který byl v létě na odchodu z klubu, ale souhrou náhod zůstal a patří mezi důležité hráče.

Mezi „nepostradatelné“ se řadí i Jean David Beauguel, který má na svém kontě tři góly. Nad nedělním startem visí otazník u Adriela Ba Louy, který podepsal smlouvu s Lechem Poznaň, kam se ale vydá až po čtvrteční odvetě v Sofii – je tedy vůbec otázkou, zda v neděli proti svému klubu, odkud do Plzně odešel, nastoupí. Kádr Viktorie doznal přes léto několika změn, za zmínku stojí vypíchnout konec profesionální kariéry Davida Limberského a odchod útočníka Zdeňka Ondráška.

Historie vzájemných utkání, která čítá už 10 zápasů, je poměrně zajímavá. Karvinští neprohráli poslední tři zápasy, navíc při poslední návštěvě Doosan Areny brali všechny tři body za vítězství 1:0, které trefil po rohovém kopu hlavou Michal Papadopulos. Celkově vyznívá bilance 7-2-1 pro Plzeň.

Utkání 5. kola FORTUNA:LIGY FC Viktoria Plzeň – MFK Karviná začíná ve Štruncových sadech v neděli 22. srpna v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Pechanec.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo