Generální partner
Světlý režim
23. leden 2020

Karvinští se chystají na první duel, vyzvou Craiovu

Výprava MFK je v tréninkovém procesu na soustředění v Turecku. Připravuje se na přírodní trávě kousíček od hotelu a v pátek nastoupí proti rumunskému týmu Universitatea Craiova.
Dlouhý středeční den celý tým zvládl na jedničku a bez problémů. Brzký odjezd z Karviné do Vídně i následný přelet do Antalye a dojezd do Beleku nepřinesl komplikace. 

Ve čtvrtek čekal na hráče opět brzký budíček, jelikož už na sedmou hodinu ranní měli naordinovaný první trénink, následovala snídaně, od 11 hodin druhý trénink, potom oběd, odpočinek a odpoledne třetí tréninková jednotka. Po večeři byla v plánu ještě pravidelná porada, chcete-li meeting. „První trénink takto ráno má prosté vysvětlení. Včera jsme strávili celý den na cestě, takže kluci se ráno protáhli, proběhli na přírodní trávě a udělali pár kompenzačních cviků,“ vysvětlil trenér MFK Karviná Juraj Jarábek. 

Co se týče hotelového vybavení, to je na top úrovni včetně posilovny. Karvinská výprava navíc obývá stejný hotel jako slovenský tým Spartak Trnava, což je z pohledu hned několika hráčů (Janečka, Čonka, Bolek) a trenéra Jarábka pikantní. „Je to radost. Už jsme se viděli, pozdravili. Jsme tady jako rodina,“ usmál se Juraj Jarábek. Hřiště mají Karvinští pouze pro sebe a je ve velmi dobrém stavu. „Pouhých tři sta metrů od hotelu. Spokojenost,“ usmíval se kouč. Hned během prvního dne pobytu však musel s realizačním týmem řešit první nepříjemnost, protože onemocněl Martin Bukata. „Vypadá to nejspíš na zánět průdušek. Teplotu nemá, ale necháme ho ležet,“ doplnil Jarábek.

Páteční odpoledne bude patřit prvnímu přípravnému utkání. Karvinští změří síly s rumunským celkem Universitatea Craiova. „Těšíme se na kvalitního soupeře na super trávníku,“ podotkl závěrem Juraj Jarábek. 

Čtvrtý tým tamní nejvyšší soutěže už v Beleku pobývá od 7. ledna. Páteční duel pro něj bude generálkou před startem jarní části (31.1. proti Gaz Metan). V Turecku odehráli Rumuni prozatím čtyři zápasy - na úvod zdolali třetiligový německý Braunschweig 2:0, poté už jen prohrávali. Postupně podlehli švýcarskému FC Aarau 0:1 a polskému Pogonu Štětín 1:3 i dalšímu polskému účastníkovi Ekstraklasy Zaglebie Lubin 0:3!

Přípravné utkání Universitatea Craiova – MFK Karviná se uskuteční v pátek 24. ledna od 16 hodin tureckého času (14 hodin českého času) na hřišti v Beleku (Limak Arcadia Football Center) zhruba 10 minut od hotelu. 

Universitatea Craiova

Rumunský soupeř je po podzimu na čtvrtém místě tabulky se sedmibodovou ztrátou na vedoucí CFR Kluž. Jde o klub založený v roce 1948, který v roce 1991 zanikl a jeho obnova se povedla až v roce 2013. Universitatea Craiova je čtyřnásobným rumunským šampiónem a šestinásobným vítězem rumunského poháru. 

Největší mezinárodní úspěch? Semifinále tehdejšího Poháru UEFA v sezóně 1982/1983. V minulé sezóně skončila Craiova o tři body čtvrtá a těsně ji tak unikla kvalifikace o EL. Domácí zápasy hraje tento tým na krásném stadionu „Ion Oblemenco“ s kapacitou 30 944 diváků.

Rozhovory Rozhovory
po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

so 9.10. | redakce

Bohumil Páník: Do konce podzimu chceme z červených zón

Nový karvinský trenér Bohumil Páník se na práci v novém klubu těší. V prvním rozhovoru po svém jmenování do funkce mluvil o tom, jak mu fotbal chyběl, jak se těší na své bývalé svěřence i na práci se zahraničními hráči. Nechyběl ani dotaz na jeho dlouholetého asistenta.

st 29.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Daniel Stropek

Stoper Daniel Stropek momentálně není stoperem, ale středním záložníkem. Jak si zvyká na novou (pro sebe) netypickou pozici? Kdy začínal s fotbalem? Proč se ve čtrnácti rozhodl po příchodu do Prahy pro Slavii? Mluví se ve Slavoji Vyšehrad o oblíbeném seriálu z fotbalového prostředí?

ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo