Generální partner
Světlý režim
23. květen 2020

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

Kire, proč jste si vybral Karvinou?
Protože toho o české lize toho dost vím a cítil jsem, že momentálně to je pro mě správná volba. Je to kvalitní soutěž s potenciálem se posunout ještě výš a věřím, že tvrdou prací a odhodláním to člověk může dotáhnout daleko. Moc se těším.

Mluvil jste o tom i se svými bývalými spoluhráči z Trnavy? V Karviné jsou hned tři.
Jasně, párkrát jsem mluvil s Markem Janečkou. Řekl mi spoustu pozitivních věcí. I díky tomu bylo nakonec moje rozhodování o to jednodušší.

Prozradíte co například?
Řekl mi, že Karviná měla těžkou první půlku sezóny, ale po příchodu trenéra Jarábka se situace změnila k lepšímu. Co jsem měl možnost zatím vypozorovat, tak máme velmi dobrý a nadějný tým. Věřím tak, že budeme mít dobré výsledky.

Jak vůbec vzpomínáte na angažmá v Trnavě?
Byly to skvělé čtyři měsíce, kde jsem potkal moje už opět současné spoluhráče. Zažili jsme pěkné momenty, hlavně vítězství ve slovenském poháru. To si budu pamatovat navždy.


Aby ne, když jste k triumfu pomohl dvěma góly a po penaltovém rozstřelu zvedl pohár nad hlavu.
To byl jeden z nejnezapomenutelnějších zážitků v mojí kariéře. Pokaždé, když si na ten zápas vzpomenu, tak se usmívám a jsem šťastný. Doufám, že podobné momenty budu zažívat i tady v Karviné.

Líbí se vám v Karviné? Co říkáte na klubové zázemí, které si všichni nově příchozí chválí?
Jsem tady přes dva měsíce, adaptace na nové prostředí je vždy složitější, ale už jsem toho v Karviné dost viděl a město se mi líbí. Co se týče klubu, tak je velmi dobře organizovaný, navíc je tady výborná infrastruktura a úžasný stadion.

V Třinci jste do přípravného utkání vyběhl se čtyřiadvacítkou na zádech. Je to vaše oblíbené číslo?
Moje oblíbená čísla jsou 17 a 21, ale při příchodu do Trnavy byly obsazená, tak jsem si vybral právě čtyřiadvacítku. Na Slovensku se mi dařilo, proto jsem číslo 24 chtěl i tady. Doufám, že mně i fanouškům přinese také tolik štěstí a radosti.

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo