Mlade talenty

Ligoví dorostenci mají po přípravě. Jaká byla?

07.08.2019 | redakce
 

Ligoví dorostenci mají po přípravě. Jaká byla? Trenéři dorosteneckých ligových týmů U19 a U17 Eduard Gábriš s Marcelem Frajtem hovořili pro klubový web před startem soutěže, který uprostřed týdne doznal změny - domácí duely s Č. Budějovicemi byly odloženy na 21. srpna.

 

U19

Ligový dorost U19 se na nadcházející sezónu připravoval společně s osmnáctkou. Hráče ročníku 2001 doplní o rok mladší. „Skládali jsme vlastně úplně nový kádr. Do sezóny jdeme s velkou pokorou, maximální skromností a trpělivostí. Kluci potřebují čas, který dostanou. Většinu tréninku absolvujeme společně s U18 jako jedna kategorie staršího dorostu. Našim cílem je společně se posouvat, vytvářet zdravou konkurenci. Jak to kluci vezmou, zda to využijí, je jen na nich,“ prohlásil trenér Eduard Gábriš. 

V letní přípravě absolvoval se svými svěřenci osm přípravných duelů, včetně turnaje v Banské Bystrici a soustředění v Makově. „Tam jsme chtěli utužit partu a vzájemně se poznat. Na výborný kolektiv a soudržnost ostatně budeme sázet i v těžkých chvílích, které určitě během sezóny přijdou. Hráči chtějí trénovat a zlepšovat se, to je ohromně pozitivní,“ doplnil trenér Gábriš.

Letní přípravné zápasy

MFK Karviná – Baník Ostrava 1:3
MFK Karviná – Podbrezová 1:0
MFK Karviná – Diosgyöri 2:0
MFK Karviná – Zlín 1:0
MFK Karviná – Banská Bystrica 1:1
Dětmarovice (muži) – MFK Karviná 2:3
MFK Karviná – Ružomberok 0:0
MFK Karviná – Czestochowa 1:2


U17

Měsíc dlouhou přípravu hodnotí hlavní trenér Marcel Frajt pozitivně – kromě standardních tréninkových jednotek odehráli jeho svěřenci pět utkání a vycestovali teambuildingové soustředění na Slovensko. „Všichni se už ale těšíme na ten ligový kolotoč. Věřím, že jsme dobře nachystaní,“ usmál se trenér Frajt.

Zároveň přiznal, že by se rád s týmem prezentoval dobrým fotbalem, což se dařilo už v jarní části. „Nejsme za každou cenu tlačeni do výsledků, našim prvořadým cílem je připravit kluky do devatenáctky. Ale každý chce vyhrávat, to je jasné. Rádi bychom hráli uprostřed tabulky, nechceme se potácet úplně dole,“ řekl trenér.

Letošní tým U17 (ročník narození 2003) je téměř celý nově poskládaný namixovaný z ročníku 2003 a 2004. Z tahounů loňského týmu zůstali reprezentanti Oliver Jurčák s Matyášem Molitoriszem. „Naopak Romana Fukalu jsme přesunuli do devatenáctky. Kluci chtějí pracovat, posouvat se fotbalově nahoru. Tréninková morálka je na vysoké úrovni. S kolegou Mirkem Štěpánkem jsme prozatím s klukama spokojení,“ dodal s tím, že kádr trenéři doplnili i o několik nových tváří. 

Letní přípravné zápasy

Třinec – MFK Karviná 2:2
Banská Bystrica – MFK Karviná 3:3
Ružomberok – MFK Karviná 4:2
Tychy – MFK Karviná 1:2
MFK Karviná – Martin 7:0• Dorost U19 v pátek s FM
před 2 dny - Ligoví starší dorostenci U19 hrají poslední duel podzimu proti Spartě až příští sobotu! Aby ovšem nevypadli ze zápasového rytmu, čeká je v pátek odpoledne od 17 hodin pod umělým osvětlením na umělé trávě SC Kovona přípravný duel proti Frýdku-Místku.

• LFA upřesnila poslední 2 kola
před 3 dny - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

• Sestřih zápasu s Jabloncem
4.11. - Nejzajímavější okamžiky nedělního zápasu s Jabloncem, který Karvinští prohráli 0:1, jsou k prohlédnutí ZDE.

• Béčko prohrálo s Bohumínem
3.11. - Rezervní tým zakončil podzim v divizi F těsnou domácí porážkou s Bohumínem 1:2, přestože vedl po gólu Jána Kriváka. Hosté ale skóre otočili.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem