Sestřih a rozhovory po utkání s Varnsdorfem
Neviděli jste včerejší utkání přímo na stadionu? Máme pro vás jeho sestřih včetně pozápasových rozhovorů s oběma trenéry a střelcem první branky Martinem Limanovským.
Jak bylo nepříjemné čekat na výkop zápasu, který se takřka o dvacet minut zpozdil?
Nebylo to tak hrozné. Možná nám to vyhovovalo, protože oni přišli na hřiště vlastně hned z autobusu. Ten první poločas to bylo na Varnsdorfu určitě znát.
V prvním poločase možná, ale v tom druhém vás přehrávali a vy jste se prakticky nedostali do pořádné šance. Co se stalo?
Přestali jsme hrát a oni se chytli. Naštěstí přišel ten penaltový zákrok a Vláďa Mišinský to uklidil do brány. Ale i přesto, tam nějaké šance byli. Ale buďme rádi i za tuto výhru.
Vy jste se však taky trefil po krásném vybídnutí od Jakuba Hottka. Nebyl jste nervozní při postupování na brankáře?
Všichni fanoušci si určitě pamatují kolik jsme už toho tady zahodil, takže jsem rád, že mi to tam teď padlo (úsměv). Kuba mi dal opravdu perfektní přihrávku a já jsem se akorát snažil trefit to do brány.
Věděl jste přesně, jak budete zakončovat?
Jo, chtěl jsem to dát doprava a podařilo se. Konečně. Celkově jsme zápas vydřeli, ale kdybychom dali v první půli nějaký gól mohlo to být víc v klidu.
Na jaře často pendlujete mezi áčkem a béčkem. Jaké to je?
Beru to tak, jak to je. Přeci jen za áčko jsem nastupoval až v závěru, až nyní vlastně od začátku kvůli absenci Elvista, takže mě trenér ještě posílá za béčko. Musím být v zápasovém rytmu. Ale v sobotu do Valmezu asi nepojedu, když jsem proti Varnsdorfu odehrál celých devadesát minut. Ale uvidíme, co řekne trenér.
Nyní před sebou máte dva zápasy během čtyř dnů. Ve středu hrajete v Mostu a v sobotu hostíte Sokolov. Jak jste na tom se silami?
Teď jsme v pohodě, vyhrává se. To je pak všechno snažší. Do středy je času na regeneraci dostatek. Pak se uvidí. Ale určitě to zvládneme.
Po dvou hostováních se těšil domů. Klub si jej už během prosince stáhl z druholigového Prostějova a gólman Vladimír Neuman tak opět navlékne svůj mateřský dres.
Stoper Lukáš Endl nastoupil v posledních sedmi duelech vždy v základní sestavě. Letní posila z Brna v rozhovoru vypráví o zdravotních peripetiích, ofenzivních choutkách, Zbrojovce i reprezentační jednadvacítce, s kterou se probojoval na červnový evropský šampionát…
Třetí sezónu kroutí v našem dresu Bosňan Amar Memić. Šikovný křídelník patří k nejdůležitějším hráčům a prožívá výbornou sezónu – čtyři góly a jedna asistence jsou toho důkazem. V rozhovoru hezky česky mluvil i o své velké neproměněné šanci na Slavii, ale i domově, po kterém se mu stýská. Ovšem už ne dlouho – za měsíc pojede domů za rodinou si odpočinout.
S nejlepším střelcem týmu jsme probrali jeho formu, ochrannou masku a blížící se baráž národního týmu do 21 let. A perlička – věděli jste, že si Filip Vecheta první zlomeninu nosu přivodil v zápase dorostu Slovácka u nás v Karviné?