Generální partner
Světlý režim
17. srpen 2020

Lukáš Bartošák se upsal Karviné (+ VIDEO)

MFK Karviná hlásí další návrat hráče, který zdejší zázemí zná. Do Karviné se po osmi letech vrací po konci smlouvy ve Zlíně univerzál Lukáš Bartošák.
Čerstvě třicetiletý odchovanec Brumova se oklikou přes Viktorii Žižkov, Liberec a Zlín vrací do klubu, kterému se poprvé upsal před startem sezóny 2011/2012. „Při jednání s Lukášem jsme sázeli na to, že zná zdejší prostředí, protože v klubu už v minulosti působil. Je to podobný případ jako o víkendu úspěšně dotažený transfer Tomáše Jursy. Jsme rádi, že Lukáš kývl na naši nabídku a doufám, že nám v nové sezóně pomůže. Dohodli jsme se na roční smlouvě s opcí,“ prohlásil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Lukáš Bartošák strávil poslední tři sezóny ve Zlíně, předtím si s Libercem, který tou dobou vedl kouč Jindřich Trpišovský, zahrál i Evropskou ligu a dokonce dostal pozvánku do reprezentace. Tehdejší reprezentační kouč Pavel Vrba nominoval Bartošáka pro přátelská utkání se Srbskem a Polskem. A právě proti Polsku se objevil v základní sestavě.

V barvách zlínských ševců si také zahrál základní skupinu Evropské ligy, navíc hned po svém příchodu v létě 2017 pomohl získat Česko-slovenský Superpohár. Po vypršení tříleté smlouvy zamířil Lukáš Bartošák ze Zlína do Karviné, kde s ním trenéři počítají na levou stranu hřiště. „K návratu do Karviné mě přiměla přímá reakce Karviné a skvělá domluva. Rád bych Karviné pomohl ke klidnému středu tabulky, abychom prostě neměli problémy se záchranou,“ řekla po podpisu smlouvy posila na kraj hřiště. 


Rozhovory Rozhovory
ne 15.11. | redakce

Lukáš Čmelík: Z kabiny je cítit dobrá nálada

V prvním rozhovoru Lukáš Čmelík vychvaluje svůj nový klub, přidává názor na českou ligu a prozrazuje, s kterými hráči aktuálního kádru už v minulosti hrál v jednom týmu...

st 11.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - TOMÁŠ OSTRÁK

Dvacetiletý šikula Tomáš Ostrák patří německému Kolínu nad Rýnem, nyní je ovšem v Karviné na ročním hostování a daří se mu skvěle. Je důležitým článkem základní sestavy, navíc byl premiérově povolán do reprezentační jednadvacítky.

so 31.10. | redakce

Martin Šindelář: Mrzí mě, že se liga přerušila, přestože jsme dodržovali manuál

Od 3. října nehrají, pouze tvrdě trénují a čekají na povolení znovu hrát. Stoper Martin Šindelář doufá, že se brzy začne, protože tréninky jsou dost náročné. Aby ne, když se o víkendech nehraje a není se na co šetřit...

čt 15.10. | redakce

Herc po návratu z reprezentace: Proti Francii to byla výborná zkušenost

Kvalifikace o EURO už nemůže pro slovenskou jednadvacítku skončit postupem, ovšem i tak je o zážitky podle Christiána Herce postaráno. Pondělní duel ve Štrasburku proti silné domácí Francii je toho jasným důkazem.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii