Generální partner
Světlý režim
17. srpen 2020

Lukáš Bartošák se upsal Karviné (+ VIDEO)

MFK Karviná hlásí další návrat hráče, který zdejší zázemí zná. Do Karviné se po osmi letech vrací po konci smlouvy ve Zlíně univerzál Lukáš Bartošák.
Čerstvě třicetiletý odchovanec Brumova se oklikou přes Viktorii Žižkov, Liberec a Zlín vrací do klubu, kterému se poprvé upsal před startem sezóny 2011/2012. „Při jednání s Lukášem jsme sázeli na to, že zná zdejší prostředí, protože v klubu už v minulosti působil. Je to podobný případ jako o víkendu úspěšně dotažený transfer Tomáše Jursy. Jsme rádi, že Lukáš kývl na naši nabídku a doufám, že nám v nové sezóně pomůže. Dohodli jsme se na roční smlouvě s opcí,“ prohlásil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Lukáš Bartošák strávil poslední tři sezóny ve Zlíně, předtím si s Libercem, který tou dobou vedl kouč Jindřich Trpišovský, zahrál i Evropskou ligu a dokonce dostal pozvánku do reprezentace. Tehdejší reprezentační kouč Pavel Vrba nominoval Bartošáka pro přátelská utkání se Srbskem a Polskem. A právě proti Polsku se objevil v základní sestavě.

V barvách zlínských ševců si také zahrál základní skupinu Evropské ligy, navíc hned po svém příchodu v létě 2017 pomohl získat Česko-slovenský Superpohár. Po vypršení tříleté smlouvy zamířil Lukáš Bartošák ze Zlína do Karviné, kde s ním trenéři počítají na levou stranu hřiště. „K návratu do Karviné mě přiměla přímá reakce Karviné a skvělá domluva. Rád bych Karviné pomohl ke klidnému středu tabulky, abychom prostě neměli problémy se záchranou,“ řekla po podpisu smlouvy posila na kraj hřiště. 


Rozhovory Rozhovory
st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

st 31.3. | redakce

Jan Baránek: Už mi chyběl fotbalový adrenalin

Asistentem Jozefa Webera na lavičce MFK je Jan Baránek. V prvním rozhovoru přibližuje délku rozhodování, zda nabídku přijme, ale také náplň své práce. Rovněž chválí klubové zázemí a tréninkové možnosti.

ne 28.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vlasiy Sinyavskiy

Velký sympaťák, estonský reprezentant Vlasiy Sinyavskiy, mluví plynně třemi jazyky (estonsky, rusky a anglicky). Rozhovor vznikal v ruštině a nový hráč MFK s číslem 99 na dresu prozradil mnoho zajímavostí…

čt 25.3. | redakce

Jozef Weber: Rozhodoval jsem se krátce, argumenty pro návrat byly jasné

Na středeční tiskové konferenci, která proběhla online, se probralo mnoho témat. O čem všem mluvil staronový kouč Jozef Weber?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo