Generální partner
Světlý režim
6. leden 2023

Lukáš Budínský: Zimní příprava budou galeje!

V podzimní části zasáhl Lukáš Budínský do devíti duelů a po návratu do karvinského dresu zapsal tři góly a tři asistence. Aktuálně si ještě užije poslední víkend a od začátku nového týdne začne společně s ostatními hráči pracovat na kondici - zatím ještě individuálně pod dohledem sporttesterů.

Za pár dnů startuje zimní příprava, poprvé se v kabině sejdete v pondělí 16. ledna. Těšíte se?
Vůbec se netěším (úsměv). Nemám rád trénování v zimě, je to takové nutné zlo, které ale k fotbalu patří. Navíc po delší době zažiju fakt dlouhou zimní přípravu. Na první mistrovský zápas si fakt počkáme... Ale třeba ještě nyní máme oproti třeba prvoligovým klubům posledních pár dnů relativně volných - to je fajn. Pak to ale budou galeje!

Jak vůbec hodnotíte páté místo po podzimu?
Jako neuspokojivé. Poztráceli jsme mnoho bodů, hlavně venku. Výkony na hřištích soupeřů musíme ve druhé části sezóny zlepšit. Pozitivem jsou domácí zápasy, body jsme sbírali s výjimkou duelu proti Táborsku. Nejlepší utkání jsme podle mě odehráli proti Dukle, přestože pražský tým měl dost šancí. Ale to utkání muselo všechny diváky bavit.

A nejhorší zápas jste odehráli s kým?
Asi ve Vlašimi.

V čem vidíte hlavní příčinu domácích a venkovních duelů?
Sice jsme se o tom bavili, ale fakt nevím. Nedokážu to popsat. Moc nás to ale mrzí!

Jak těžká bude odvetná část?
Hned v prvním kole hrajeme doma o „šest bodů“, zápas s Příbramí podle mě hodně napoví.

Příbram je v čele soutěže, nejlepším kanonýrem celé soutěže je váš kamarád a bývalý hráč MFK Tomáš Wágner. Bavili jste se po konci podzimu?
Myslím, že nikdo nečekal Příbram v čele. Asi ani oni ne. Udělali super šňůru, sedlo si to. Jenže v Příbrami budou změny – trenéři odešli do Českých Budějovic a přišel nový trenér. I kádr se asi promění. Možná se budou prezentovat jiným stylem hry, uvidíme.

Na setkání s Tomášem Wágnerem se těšíte, ne?
To jo, ale je to za dlouho. Uvidíme, jestli tam Wagi vůbec zůstane. Také musí být zdravý. Ale rád bych ho viděl tady u nás na trávníku.

On spolu s Honzou Suchanem jsou nejlepšími střelci soutěže. Co na to říkáte, že se vašim velkým kamarádům na podzim takhle dařilo?
Wagi byl vždycky gólovej (úsměv). Sice dal dost gólů z penalt, to jsem si ho trošku dobíral, ale v pohodě. Bylo jen otázkou času, kdy se začne trefovat. A Honza? Je v týmu, který hraje ofenzivně a prostě umí střílet góly. Myslím si, že mu to ve Vlašimi dost svědčí.Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo