Generální partner
Světlý režim
15. listopad 2020

Lukáš Čmelík: Z kabiny je cítit dobrá nálada

V prvním rozhovoru Lukáš Čmelík vychvaluje svůj nový klub, přidává názor na českou ligu a prozrazuje, s kterými hráči aktuálního kádru už v minulosti hrál v jednom týmu...

Lukáši, jaké vaše pocity z nového angažmá?
Působí to tady na mě příjemně. Zázemí i prostředí vnímám tak, že se tady hráči můžou opravdu soustředit jen a jen na fotbal – je o ně bezvadně postaráno. Dovolím si rovněž tvrdit, že Karviná patří mezi lepší kluby. Sledoval jsem českou ligu i ze Slovenska a musím říct, že Karviná patří výš, než kde hrála v minulých sezónách. Jsem rád, že se to nyní pomalu potvrzuje. Snad k tomu i já pomůžu, abychom se pohybovali na podobných příčkách i nadále.
  
Je pro vás adaptace v novém působišti hladší i v tom, že se týmu daří?
Z kabiny je cítit dobrá nálada, jsme na sedmém místě s dvanácti body. Každému hráči se lépe trénuje, když je tým na vítězné vlně. Určitě mi to v adaptaci mezi nové spoluhráče pomohlo.  

Několik jste jich znal z minulých angažmá, je to výhoda?
To stoprocentně! S Dávidem Gubou se známe z Žiliny, s Michalem Papadopulosem jsme hráli v Gliwicích a Christián Herc byl se mnou v Dunajské Stredě před odchodem do Plzně. Určitě to v mém příchodu do Karviné hrálo nějakou roli…

Jak velkou? S kým jste byl v kontaktu?

Bavil jsem se na toto téma s Christiánem Hercem – řešil jsem s ním i mimofotbalové věci. To mě definitivně přesvědčilo. Karvinou beru, že je pro mladého hráče, a já se mezi mladé stále řadím, jako ideální klub.

Je pro vás momentálně plus pouhá hodinka cesty domů do Žiliny?
Jo, jeden z těch mimofotbalových bodů byla právě i vzdálenost od domova. Mám malého, téměř půlročního syna, a nechtěl jsem jít někam daleko – například do Rumunska, odkud jsem měl nabídku. 

Máte natrénováno?
S vedením klubu a trenérem Jarábkem jsem byl delší dobu v kontaktu a obdržel jsem individuální plán. Ten mi dost pomohl. Věřím, že budu brzy nachystaný pomoct. Razím heslo, že fotbal se nezapomíná, je to spíš o kondici. Jasně, jeden dva tréninky jsem si na míč postupně zvykal, ale teď je to už fajn. 

Česká liga je podle odborníků i samotných hráčů kvalitnější než slovenská. Vnímáte stejně tento názor?
Ano. A hlavně úplně jinak jsou v Česku vnímáni starší zkušenější hráči. Na Slovensku je to hodně o mladých, ale každý tým potřebuje i zkušené hráče. Na zkušené hráče se přece nabalují ti mladí - právě tohle v každém českém klubu funguje.

Rozhovory Rozhovory
ne 15.11. | redakce

Lukáš Čmelík: Z kabiny je cítit dobrá nálada

V prvním rozhovoru Lukáš Čmelík vychvaluje svůj nový klub, přidává názor na českou ligu a prozrazuje, s kterými hráči aktuálního kádru už v minulosti hrál v jednom týmu...

st 11.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - TOMÁŠ OSTRÁK

Dvacetiletý šikula Tomáš Ostrák patří německému Kolínu nad Rýnem, nyní je ovšem v Karviné na ročním hostování a daří se mu skvěle. Je důležitým článkem základní sestavy, navíc byl premiérově povolán do reprezentační jednadvacítky.

so 31.10. | redakce

Martin Šindelář: Mrzí mě, že se liga přerušila, přestože jsme dodržovali manuál

Od 3. října nehrají, pouze tvrdě trénují a čekají na povolení znovu hrát. Stoper Martin Šindelář doufá, že se brzy začne, protože tréninky jsou dost náročné. Aby ne, když se o víkendech nehraje a není se na co šetřit...

čt 15.10. | redakce

Herc po návratu z reprezentace: Proti Francii to byla výborná zkušenost

Kvalifikace o EURO už nemůže pro slovenskou jednadvacítku skončit postupem, ovšem i tak je o zážitky podle Christiána Herce postaráno. Pondělní duel ve Štrasburku proti silné domácí Francii je toho jasným důkazem.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii