Generální partner
Světlý režim
12. leden 2022

Lukáš Holík mění Opavu za Karvinou

Kreativní záložník a odchovanec Zlína se vrací do nejvyšší soutěže. Lukáš Holík rozvázal smlouvu v Opavě a domluvil se na novém angažmá v Karviné. K týmu se připojil ve středu.

Lukáše Holíka znají fanoušci ze Zlína, Dukly Praha a Opavy. Do Opavy přišel s vizitkou jednoho z nejlepších hráčů FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY - ve druhé nejvyšší soutěži nastřílel za armádní klub v sezóně 2019/2020 jedenáct branek, což mu vyneslo angažmá v prvoligové Opavě. Přestože ale Slezský FC v minulé sezóně spadl o patro níž, Holík zůstal.

Během podzimní části aktuální sezóny se stal naprosto nepostradatelným článkem týmu trenéra Romana Westa. Zasáhl do šestnácti utkání, vstřelil čtyři góly. „Lukáš je poctivý a zkušený fotbalista. Navíc u nás obnoví spolupráci s trenérem Páníkem, ve Zlíně jim to fungovalo. Věřím, že pro nás bude velkou posilou,“ uvedl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Devětadvacetiletý fotbalista má na svém kontě 132 prvoligových startů. Dvanáctkrát se mu podařilo skórovat a dvanáctkrát dokázal na gól přihrát. Kouč Bohumil Páník jeho návrat s radostí kvituje. „Ve Zlíně i v Dukle čísla měl, to samé v Opavě. Lukáš je produktivní, gólový hráč. Věřím, že nám určitě na jaře pomůže,“ podotkl Páník.


Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
út 19.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jiří Fleišman

Nejzkušenější borec v karvinské kabině s 360 prvoligovými starty – to je Jiří Fleišman! V rozhovoru mluvil o své nejúspěšnější štaci, kterou byla bezpochyby ta v Liberci. Právě se Slovanem má mistrovský titul a zahrál si tam i Evropskou ligu. Řeč se stočila i k rodnému Mostu a stejnojmennému seriálu, který bavil (možná i nadále baví) celou republiku…

st 23.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

Vůbec poprvé vyběhne proti „svému“ Jablonci, kde zažil úspěšná léta. Útočník Martin Doležal nedá na Jablonec dopustit. Přestože s ním nezískal žádnou trofej, i když třikrát byl blízko triumfu v MOL Cupu, úspěchů i tak bylo dost. Posuďte sami – dvakrát třetí a čtvrtý v lize, účast v základní skupině Evropské i Konferenční ligy a reprezentační pozvánky…

út 8.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

Kapitán Lukáš Budínský soupeře velice dobře zná, prožil tam nejlepší sezónu v kariéře. Rozhovor se točil právě kolem jeho angažmá ve městě automobilů, ale došlo i na jeho výborné spoluhráče, nové stadiony v Hradci Králové a Pardubicích, start do sezóny či zmínku k otevření krytého bazénu v Karviné a jeho vztah k plavání obecně.

ne 2.7. | redakce

Matej Franko: Česká liga je kvalitnější, chci tady něco dokázat!

Vytáhlý slovenský útočník Matej Franko má za sebou úvodních pětačtyřicet minut v dresu MFK. V prvním rozhovoru pro klubový web poděkoval Banské Bystrici za uvolnění a mluvil i o bývalých hráčích Karviné, s kterými ve slovenském klubu hrával.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo
×
Dnes v 15:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná
×
Dnes v 15:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná