Generální partner
Světlý režim
12. leden 2022

Lukáš Holík mění Opavu za Karvinou

Kreativní záložník a odchovanec Zlína se vrací do nejvyšší soutěže. Lukáš Holík rozvázal smlouvu v Opavě a domluvil se na novém angažmá v Karviné. K týmu se připojil ve středu.

Lukáše Holíka znají fanoušci ze Zlína, Dukly Praha a Opavy. Do Opavy přišel s vizitkou jednoho z nejlepších hráčů FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY - ve druhé nejvyšší soutěži nastřílel za armádní klub v sezóně 2019/2020 jedenáct branek, což mu vyneslo angažmá v prvoligové Opavě. Přestože ale Slezský FC v minulé sezóně spadl o patro níž, Holík zůstal.

Během podzimní části aktuální sezóny se stal naprosto nepostradatelným článkem týmu trenéra Romana Westa. Zasáhl do šestnácti utkání, vstřelil čtyři góly. „Lukáš je poctivý a zkušený fotbalista. Navíc u nás obnoví spolupráci s trenérem Páníkem, ve Zlíně jim to fungovalo. Věřím, že pro nás bude velkou posilou,“ uvedl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Devětadvacetiletý fotbalista má na svém kontě 132 prvoligových startů. Dvanáctkrát se mu podařilo skórovat a dvanáctkrát dokázal na gól přihrát. Kouč Bohumil Páník jeho návrat s radostí kvituje. „Ve Zlíně i v Dukle čísla měl, to samé v Opavě. Lukáš je produktivní, gólový hráč. Věřím, že nám určitě na jaře pomůže,“ podotkl Páník.


Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
ne 23.1. | redakce

Radek Látal: Seznamování s novými spoluhráči probíhalo na letišti

Pomalu se sžívá s týmem a chválí si podmínky, v jakých se společně s novými spoluhráči připravuje na jarní část FORTUNA:LIGY. Radek Látal je prozatím v novém klubu spokojený.

pá 21.1. | redakce

Michal Papadopulos: Nejlepší soustředění? V Abú Dhabí

Ještě před odletem promluvil kapitán Michal Papadopulos o soustředění, zavzpomínal na minulost, zhodnotil dosavadní část přípravy a přiblížil, jak vnímá blížící se start a s ním spojené záchranářské starosti.

pá 14.1. | redakce

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

út 4.1. | redakce

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo