Generální partner
Světlý režim
24. listopad 2011

MFK OKD Karviná: Úspěšný podzim

MFK OKD Karviná přezimuje na čtvrtém místě v tabulce druhé ligy. Předseda klubu Jan Wolf, generální manažer Petr Mašlej, manažer A týmu Radek Slončík a hlavní trenér Karel Kula se shodli, že podzimní část se týmu povedla.

Předseda Jan Wolf:

"S podzimní části soutěže jsem spokojen, 28 bodů po podzimu jsme zatím v naší novodobé historií ve 2.lize neměli, je to dobrý odrazový můstek pro jarní část soutěže."

"Před námi je ještě 14 kol, a to je hrozně moc. My jsme rádi, že se pohybujeme v první pětce, ale o postup určitě nehrajeme. V případě, že bychom skončili po soutěží na postupovém místě, tak bychom jej s největší pravděpodobnosti museli předat někomu na 3.místě, jelikož nesplňujeme podmínky pro udělení prvoligové licence (nemáme odpovídající stadion)."

"Je zatím předčasné hovořit o změnách, naším cílem je stabilizovat mužstvo, takže pokud k nějakým změnám dojde, budou pouze drobné. Jedinou potvrzenou změnou je ukončení spolupráce s útočníkem Tomášem Chovancem."

Generální manažer Petr Mašlej:

"Nezachytili jsme začátek. Prohráli jsme doma s Čáslaví, kterou jsme pod dojmem jarní hladké výhry 5:0 podcenili. Ale v zápase na Bohemce už ze mě obavy spadly. Tam zahrálo mužstvo velice dobře, byť znovu prohrálo."

"Největší posilou byl pro nás pochopitelně Renda Bolf, klíčová postava organizace hry a osobnost v kabině. S dalšími novými tvářemi jsme byli spokojeni, někteří z nich se dostali do základní sestavy na kratší či delší dobu (Hrtánek, Paleček – pozn. red.), platným členem týmu byli všichni, včetně mladých kluků Bartošáka s Bartozelem. Pouze Tomáš Chovanec se neprosadil, takže se v zimě vrací do Ružomberku."

"Pokusit se o postup do první ligy můžeme, otázkou je, zdali ji budeme moci hrát. Bez potřebného zázemí to jde těžko. Navíc bojujeme na třech frontách, vedle áčka potřebujeme dostat především béčko do divize a náš dorost do první ligy. Tam máme slibně nakročeno a momentálně leží naše priority právě u mládeže. Potřebujeme, aby mladí kluci hráli nejvyšší soutěže a z hlediska dalšího rozvoje mladých hráčů je pro nás dost podstatné, aby se v lize zachránil Baník. S ním totiž máme velmi dobré vztahy a právě ve spolupráci s jeho mládeží vidíme obrovské plus pro tento region." (Zdroj: denik.cz/Martin Ruščin)

Manažer A týmu Radek Slončík:

"Můj první půlrok v manažerské funkci hodnotím pozitivně. Hlavně proto, že jsme skončili na čtvrtém místě v tabulce. Ale kdybychom uhráli o 3-4 body více, byl bych spokojen maximálně."

"Kvalita kádru je na vysoké úrovni, ale chceme mužstvo přes zimu ještě posílit. Hodili by se nám dva zkušení hráči, kteří by na hřišti dělali rozdíl především v těžších utkáních."

Hlavní trenér Karel Kula:

"Podzim hodnotím kladně, protože jsme splnili cíl. Jsme na čtvrtém místě a na postupové místo ztrácíme dva body, je to slibná výchozí pozice do jarních odvet. Můžou nás mrzet výpadky proti Čáslavi, Varnsdorfu nebo Brnu, ale takový je fotbal, ne vždy se vše podaří. Mužstvo i realizačnímu týmu bych chtěl za odvedenou práci poděkovat."

"Byl to úspěšný rok, dokázali jsme totiž navázat na výkony v jarní části. Zažíváme nejúspěšnější období v novodobé historii klubu."

"Posílit bychom potřebovali v každé řadě, protože to na některých místech není ono. Potřebujeme zvýšit konkurenci na kraji obrany, ve středu zálohy a útoku, kde se kromě Mišinského útočníci výrazněji neprosadili."

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo