Generální partner
Světlý režim
23. září 2022

MOL CUP: Opět k diviznímu soupeři - tentokrát do Soběslavi

Fotbalisté MFK poznávají Českou republiku - a to doslova. Po postupu přes Bzenec jim totiž los jako dalšího pohárového soupeře určil Spartak Soběslav. Po jihu Moravy tedy v polovině října pocestují na jih Čech. Úředním termínem zápasu je středa 19. října.

Jestliže fanoušci očekávali pro třetí pohárové kolo prvoligového soupeře a hlavně na domácím stadionu, tak ještě před samotným losem bylo jasné, že s účastníkem F:L se v tomto kole karvinští fotbalisté neutkají. Proč? Protože po vypadnutí Pardubic byla právě Karviná dosazena mezi nasazené licenční kluby. A bylo jisté, že buď narazí na neprofesionální tým, anebo na druholigový mančaft.

Ambasador letošního ročníku MOL Cupu Jan Koller vytáhl míček se jmenovkou MFK Karviná poměrně brzy. A protože o pár vteřin dříve předseda FAČR Petr Fousek vytáhl právě Soběslav, bylo jasno.

Fotbalisté MFK se tedy opět nepředstaví před vlastními fanoušky a naopak je čeká dlouhá cesta – Soběslav se totiž nachází necelých 20 kilometrů od Tábora... „Zajímavý los, bezpochyby. Ale my se momentálně soustředíme na příští týden, kdy nás čeká mistrovský zápas v Líšni. Pohárový duel budeme řešit až se bude blížit,“ prohlásil trenér Tomáš Hejdušek.

Účastník Divize A je po sedmi kolech až třináctý se sedmi body. Úředním hracím dnem je středa 19. října, ovšem termín se ještě může změnit. KOMPLETNÍ LOS 3. KOLA ZDE.

Rozhovory Rozhovory
ne 25.9. | redakce

David Hampel: Brankáři v klubu mají perspektivu do budoucna

Před novou sezónou se novým trenérem brankářů stal David Hampel, který vystřídal Branislava Rzeszota. Rozhovor se pochopitelně točil kolem gólmanů MFK, ale i jeho aktivní či trenérské kariéry.

st 14.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Soukeník

S novou letní tváří Dominikem Soukeníkem jsme probrali aktuální situaci, euforii v jeho mateřském Hradci Králové, volný čas a prozradil také svůj oblíbený klub, kterému fandí…

út 6.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Cienciala

Povídání s Lukášem Ciencialou mohlo vzniknout až na duel s pražskou Duklou, ale nakonec se tak stalo už před zápasem proti Táborsku. „Host“ z ostravského Baníku vykládal o Karviné, Třinci a Dukle, kde působil celou minulou sezónu. V hlavním městě se o sebe mladý fotbalista musel postarat sám. Zmínil také radost z návratu na hřiště do Jablunkova…

st 24.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Adam a Dávid Krčíkovi

Bratři v A-týmu MFK Karviná? To tady ještě nebylo – tedy až do druhé poloviny července. Adam a o pár týdnů později i jeho mladší bratr Dávid podepsali smlouvu v Karviné. Od té doby spolu bydlí a zvykají si na nové prostředí. Tím, že Dávid na jaře působil v Jihlavě, se nabízelo, že právě před domácím utkáním proti Vysočině vznikne společný rozhovor…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo