Generální partner
Světlý režim
5. září 2021

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

Marco, odpojil jste se od týmu v červenci na konci herního soustředění, ale o měsíc později jste se vrátil a podepsal smlouvu. Co rozhodlo?
Mimo jiné i to, že mi téměř denně volal Eduardo a přemlouval mě, ať se vrátím. Prostě abychom hráli my Brazilci za Karvinou, která je super, hezky společně.

Vnímáte i podporu dalších svých krajanů, co se týče lepší aklimatizace v novém klubu?
Stoprocentně ano! Je fajn mít Brazilce okolo sebe a v jednom týmu. Aklimatizace byla díky tomu jednodušší a zábavnější.

Moc vás chtěl i trenér Weber, s kterým ještě se potkal už v Mladé Boleslavi. Byl to i třeba ten zlomový bod v rozhodování?
Jsem rád, že pod ním opět můžu hrát a jsme spolu v jednom týmu. Je to dobrý a náročný trenér, který po každém vyžaduje tvrdou práci.

Po konci v Mladé Boleslavi jste odešel do Ekstraklasy, působil jste nedaleko od Karviné v Podbeskidzie. Jaké to tam bylo?
V Polsku to byly hezké časy. Fotbal tam je hodně populární a má spousty fanoušků. Ale to asi tady všichni víte. Opravdu top a profi úroveň.

Sledoval jste z Polska českou ligu?
Ano, občas jsem český fotbal sledoval (úsměv).

Máte za sebou jedno utkání a následné zdravotní komplikace. Když se vrátíme k nešťastnému utkání proti Zlínu, tak co na něj říkáte s odstupem času?
Byla velká škoda, že jsme nedosáhli na lepší výsledek. V prvním poločase jsme hráli velice dobře, ale s přibývajícím časem mi přišlo, že jsme byli dost unavení a nedokázali výsledek udržet.

Co očekáváte od angažmá v Karviné?
Rád bych týmu svými výkony i góly pomáhal k ještě lepším výsledkům než doposud.

Rozhovory Rozhovory
po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

so 9.10. | redakce

Bohumil Páník: Do konce podzimu chceme z červených zón

Nový karvinský trenér Bohumil Páník se na práci v novém klubu těší. V prvním rozhovoru po svém jmenování do funkce mluvil o tom, jak mu fotbal chyběl, jak se těší na své bývalé svěřence i na práci se zahraničními hráči. Nechyběl ani dotaz na jeho dlouholetého asistenta.

st 29.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Daniel Stropek

Stoper Daniel Stropek momentálně není stoperem, ale středním záložníkem. Jak si zvyká na novou (pro sebe) netypickou pozici? Kdy začínal s fotbalem? Proč se ve čtrnácti rozhodl po příchodu do Prahy pro Slavii? Mluví se ve Slavoji Vyšehrad o oblíbeném seriálu z fotbalového prostředí?

ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo