Generální partner
Světlý režim
12. březen 2021

Marek Bielan: Cílem je neprohrát a udržet Bohemku pod námi

Bodovat - jasný cíl fotbalistů MFK před nedělním duelem v hlavním městě. Asistent Marek Bielan vzpomíná na poslední duel v Ďolíčku a upozorňuje na důležité a nebezpečné hráče soupeře.

Poslední dva vzájemné zápasy v Ďolíčku přinesly pouze bezbrankové remízy. Změní se to v neděli?
Myslím, že gól už padne a zároveň doufáme, že ho jako první vstřelíme my. Vybavuji si, že v minulé sezóně jsme tak odehráli fantastický druhý poločas i díky skvělému středu hřiště, kde operovali Qose, Janečka a Smrž. Bohemka měla jednu velkou šanci, my ale také – Vukadinović ji ovšem zahodil.

Připravujete hráče i na nepříliš kvalitní terén? Přeci jen v Ďolíčku se hraje každý týden, navíc hráči Bohemians hráli ve středu ještě také MOL Cup.
Bavili jsme se o tom, ale pro oba týmy je to hřiště stejné. Bohužel je období, kdy hřiště nejsou v nejlepším stavu, ale s tím se nedá nic dělat. Ostatně jsme na tom v domácím prostředí podobně. Opravdu jen pár mužstev v lize má v tomto období skvěle připravený pažit. 

Nedělní soupeř z hlavního města má pouze o bod méně. Jak důležitý zápas to bude?
Každý zápas je důležitý, ale cílem bude neprohrát a udržet Bohemku pod námi. Venku nehrajeme špatný fotbal s výjimkou zápasu v Mladé Boleslavi – ten nám vůbec nevyšel. Věřím, že v Ďolíčku budeme i potřetí za sebou bodovat.

Na které soupeřovy hráče budete v přípravě na utkání obzvlášť upozorňovat?
Určitě na Necida. Je to výborný fotbalista, skvělý hlavičkář. Když má den, rozhodne sám zápas. Musíme si samozřejmě pohlídat standardní situace a centry z obou krajů. Velice silný v soubojích je i náš odchovanec David Puškáč. Zmíním i Pepu Jindřiška, který toho ve svých letech stále dokáže dost oběhat. Bohemka je silná jako tým, hráči do toho dávají srdíčko a doma je tradičně silná.

Ale nechybí zrovna jim fanoušci na stadionu?
To je přesně řečeno. Určitě se teď do Ďolíčku jezdí soupeřům lépe, když se hraje před prázdnými tribunami. Fanoušci je ženou, umí vytvořit skvělou atmosféru. Bohužel doba je taková, že na stadiony lidé nesmí a rozdíly se trochu mažou.

Rozhovory Rozhovory
ne 25.9. | redakce

David Hampel: Brankáři v klubu mají perspektivu do budoucna

Před novou sezónou se novým trenérem brankářů stal David Hampel, který vystřídal Branislava Rzeszota. Rozhovor se pochopitelně točil kolem gólmanů MFK, ale i jeho aktivní či trenérské kariéry.

st 14.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Soukeník

S novou letní tváří Dominikem Soukeníkem jsme probrali aktuální situaci, euforii v jeho mateřském Hradci Králové, volný čas a prozradil také svůj oblíbený klub, kterému fandí…

út 6.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Cienciala

Povídání s Lukášem Ciencialou mohlo vzniknout až na duel s pražskou Duklou, ale nakonec se tak stalo už před zápasem proti Táborsku. „Host“ z ostravského Baníku vykládal o Karviné, Třinci a Dukle, kde působil celou minulou sezónu. V hlavním městě se o sebe mladý fotbalista musel postarat sám. Zmínil také radost z návratu na hřiště do Jablunkova…

st 24.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Adam a Dávid Krčíkovi

Bratři v A-týmu MFK Karviná? To tady ještě nebylo – tedy až do druhé poloviny července. Adam a o pár týdnů později i jeho mladší bratr Dávid podepsali smlouvu v Karviné. Od té doby spolu bydlí a zvykají si na nové prostředí. Tím, že Dávid na jaře působil v Jihlavě, se nabízelo, že právě před domácím utkáním proti Vysočině vznikne společný rozhovor…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo