Generální partner
Světlý režim
12. březen 2021

Marek Bielan: Cílem je neprohrát a udržet Bohemku pod námi

Bodovat - jasný cíl fotbalistů MFK před nedělním duelem v hlavním městě. Asistent Marek Bielan vzpomíná na poslední duel v Ďolíčku a upozorňuje na důležité a nebezpečné hráče soupeře.

Poslední dva vzájemné zápasy v Ďolíčku přinesly pouze bezbrankové remízy. Změní se to v neděli?
Myslím, že gól už padne a zároveň doufáme, že ho jako první vstřelíme my. Vybavuji si, že v minulé sezóně jsme tak odehráli fantastický druhý poločas i díky skvělému středu hřiště, kde operovali Qose, Janečka a Smrž. Bohemka měla jednu velkou šanci, my ale také – Vukadinović ji ovšem zahodil.

Připravujete hráče i na nepříliš kvalitní terén? Přeci jen v Ďolíčku se hraje každý týden, navíc hráči Bohemians hráli ve středu ještě také MOL Cup.
Bavili jsme se o tom, ale pro oba týmy je to hřiště stejné. Bohužel je období, kdy hřiště nejsou v nejlepším stavu, ale s tím se nedá nic dělat. Ostatně jsme na tom v domácím prostředí podobně. Opravdu jen pár mužstev v lize má v tomto období skvěle připravený pažit. 

Nedělní soupeř z hlavního města má pouze o bod méně. Jak důležitý zápas to bude?
Každý zápas je důležitý, ale cílem bude neprohrát a udržet Bohemku pod námi. Venku nehrajeme špatný fotbal s výjimkou zápasu v Mladé Boleslavi – ten nám vůbec nevyšel. Věřím, že v Ďolíčku budeme i potřetí za sebou bodovat.

Na které soupeřovy hráče budete v přípravě na utkání obzvlášť upozorňovat?
Určitě na Necida. Je to výborný fotbalista, skvělý hlavičkář. Když má den, rozhodne sám zápas. Musíme si samozřejmě pohlídat standardní situace a centry z obou krajů. Velice silný v soubojích je i náš odchovanec David Puškáč. Zmíním i Pepu Jindřiška, který toho ve svých letech stále dokáže dost oběhat. Bohemka je silná jako tým, hráči do toho dávají srdíčko a doma je tradičně silná.

Ale nechybí zrovna jim fanoušci na stadionu?
To je přesně řečeno. Určitě se teď do Ďolíčku jezdí soupeřům lépe, když se hraje před prázdnými tribunami. Fanoušci je ženou, umí vytvořit skvělou atmosféru. Bohužel doba je taková, že na stadiony lidé nesmí a rozdíly se trochu mažou.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo