Generální partner
Světlý režim
23. březen 2010

Marek Kostoláni by bral raději body

Zimní posila druholigové Karviné Marek Kostoláni se v nedělním utkání II. fotbalové ligy poprvé střelecky prosadila. „Moje trefa mě pochopitelně těší, už v předchozím zápase jsem se mohl gólově prosadit, jenže zklamání z porážky je větší,“ nezastíral po utkání střelec druhé karvinské branky Marek Kostoláni. Jeho tým prohrál se Zlínem 2:3.

Jaké bude vaše hodnocení zápasu?

Bohužel jsme prohráli utkání, ve kterém jsme měli vyhrát nebo minimálně bodovat. Stalo se nám to už v Mostě, teď zase.

Nenechali jste Zlín na počátku zbytečně hrát?

Nechali. Zaspaný začátek nás možná stál body. Dvougólové manko se pak těžko dohání. I to jsme ale dokázali vymazat, jenže mezitím jsme inkasovali potřetí.

S tou taktickou variantou zahrávání rohových kopů přišel trenér Kalvoda?

Ano, věděli jsme, že Zlín má vzadu samé vysoké hráče a je tudíž nutné rozehrávat všechny standardky po zemi. Jedna nám vyšla, škoda, že jich nebylo víc.

Konec první půle a úvod té druhé patřil vám. Co jste si říkali v kabině? Nezvýšil trenér Kalvoda hlas?

Kontaktní gól Marcela Pavlíka v závěru poločasu nám hodně pomohl. Utvrdil nás v přesvědčení, že Zlín můžeme klidně porazit. Nebýt zahozených šancí, tak se nám to i povedlo. V šatnách jsme si všechno v klidu vyříkali, žádný křik nebyl. Spíš jsme se hecovali. Věděli jsme, že na ně máme.

To se potvrdilo, ovšem se zakončením už to tak růžové nebylo...

Zatím trpíme na koncovku. Odehráli jsme tři zápasy, v každém se mohli prosadit minimálně dvakrát, ale máme jen dva body. Dneska to bylo neuvěřitelné.

Podobný zápas jako v Mostě?

Co se týče neproměněných šancí, tak určitě. Čtyři čisté a spálené tutovky, Most byl rád za bod. Dneska zase. Čtyři nebo možná ještě víc zahozených šancí. Tohle zkrátka musíme dávat.

Když to tedy shrneme – hrajete velmi dobře, čemuž ale výsledky neodpovídají.

To je to. Raději bychom hráli špatně a sbírali vítězství.

Nyní k vám. V zimě jste přišel z Nitry, jak si zatím jeví v porovnání s první slovenskou ligou druhá česká?

Když vezmu k porovnání kádry obou mužstev, v Karviné je daleko více zkušených hráčů. V Nitře byl věkový průměr kolem 23 let, měli jsme hodně mladé mužstvo. Tady si fotbal určitě zahraji víc. V zimní pauze jsem měl i ligové nabídky, ale rozhodl jsem se pro Karvinou.

Proč?

Jednak mi nabídla dobré podmínky, ale hlavně jsem chtěl mít jistotu, že budu pravidelně hrát. Před půldruhým rokem jsem měl vážné zranění, prodělal jsem operaci křížových kolenních vazů a chci dělat postupné krůčky. Zatím je to druhá liga v Česku, která má vysokou kvalitu a časem možná i ta první.

Co říkáte na spolupráci s Marcelem Pavlíkem uprostřed karvinské zálohy?

S ním se mi hraje výborně. Vhodně se doplňujeme. Když vidím možnost zaútočit, vysunu se dopředu a zajišťuje mě Marcel, funguje to i naopak.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná