Mlade talenty

Martin Berkovec: Nebyl moc důvod něco měnit

03.06.2018 | redakce
 

Martin Berkovec: Nebyl moc důvod něco měnit Už se zdálo, že brankář Martin Berkovec na jaře nezasáhne do žádného utkání v HET lize. Ovšem před posledními dvěma zápasy se zkušený borec s číslem 12 na dresu vrátil mezi tři tyče a dvěma čistými konty pomohl k záchraně!

 

Martine, jak s odstupem několika dnů po skončení HET ligy hodnotíte rok strávený v dresu MFK Karviná?
Nakonec jako úspěšný, protože jsme zachránili ligu. Mám radost, že jsem k tomu také mohl přispět.

V létě jste přišel jako jasná jednička a až na zápasy proti Slavii, ve kterém jste chytat nemohl, a s Plzní, byla vaše pozice na podzim pevná. Po utkání na Dukle byl nejprve odvolaný trenér Weber a do dalšího zápasu šel do brány Patrik Le Giang, kde vydržel až do května…
…a chytal výborně, takže trenéři neměli důvod něco měnit. Do toho jsem se ještě zranil a trvalo nějaký čas, než jsem byl připravený. Suma sumárum až na dva zápasy na jaře všechno odchytal Patrik Le Giang a zachránili jsme se hlavně díky němu.

Ale také máte na záchraně svůj podíl, ne?
Ano, oba jsme k záchraně pomohli, já ale odchytal až ta poslední dvě utkání. Tak to trenéři tzv. namixovali a ukázalo se to jako správné řešení.

Na to jsem se chtěl zeptat. Překvapilo vás, že jste po skoro půl roce šel do brány na existenční zápasy proti Baníku a Jihlavě?
Nevím, jestli překvapilo… Spíš jsem si myslel, že můj poslední zápas v karvinském dresu byl ten na Dukle. Když jsem se dozvěděl, že proti Baníku půjdu do brány, snažil jsem se co nejvíc nachystat hlavně v hlavě. U gólmana je to až z osmdesáti procent právě o hlavě a zbytek o tréninku. Zkušenosti se záchranou mám z Bohemky a navíc mi táhne na třicet, takže i v tomto ohledu nějaké zkušenosti mít musím. Ale samozřejmě i já jsem byl trochu nervózní. Kdo říká, že není nervózní, tak kecá.


O to sladší asi jsou dvě vychytané nuly, které výrazně pomohly k prvoligové příslušnosti i pro další sezónu, že ano?
Ty jsou takovou třešničkou na dortu (úsměv). Bral jsem to tak, že nesmím udělat chybu. Kvůli spoluhráčům i lidem v klubu a ve městě.

Už jste někdy zažil sestup z ligy?
Naštěstí ne! Ale s Bohemkou jsme to možná měli o něco těžší, protože jsme nevěděli, kolik bodů potřebujeme uhrát v posledních kolech. S Karvinou to bylo jasně dané – výhra v Jihlavě rovná se záchrana.

Končí vám tady hostování a zároveň, pokud se nepletu, také smlouva v pražské Slavii. Co bude dál, už víte?
Zatím nevím. Jediná jistota je, že mi ve Slavii opravdu 30. června končí smlouva. Vůbec to není tak, že bych v Karviné nechtěl být. Opravdu ale zatím nevím, co bude dál.

• Sestřih slezského derby
dnes - Karvinští v pondělí prohráli doma s Ostravou, byť měli více gólových šancí. Na sestřih toho nejzajímavějšího se podívejte ZDE.

• B-tým: V pátek další přátelák
dnes - Rezervní celek MFK Karviná čeká v pátek odpoledne těžká prověrka - na hřišti v Šilheřovicích vyběhne k duelu s třetiligovými Petřkovicemi. Začátek utkání je v 17 hodin.

• Slezské derby: VYPRODÁNO
včera - Pondělní duel bude sledovat zcela zaplněný Městský stadion v Karviné-Ráji! V 10 hodin ráno z prodejních míst zmizely poslední vstupenky. Pokladny tak zůstanou zavřené!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
před 2 dny - a) sektor D5-řada 7- sedadlo 30, b) sektor C4-řada 1-sedadlo 6, c) sektor C4-řada 1-sedadlo 9, d) sektor D6-řada 8-sedadlo 28. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Baníku Ostrava budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Triumf U19 v Banské Bystrici
před 3 dny - Ligový dorost U19 zvítězil na třídenním mezinárodním turnaji v Banské Bystrici, kde třikrát vyhrál a jednou remizoval. Navíc Jaroslav Streit byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. MFK-Podbrezová, 1:0, MFK-Diosgyöri 2:0, MFK-Zlín 1:0, MFK-Banská Bystrica 1:1.

• Na Hané v sobotu 10. srpna
19.7. - Druhou srpnovou sobotu se Karvinští představí v rámci 5. kola FORTUNA:LIGY na Andrově stadionu v Olomouci. Čas výkopu byl stanoven na 17 hodin.

• Hanousek si jednou nezahraje
18.7. - Disciplinární komise LFA ve čtvrtek podle očekávání uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání pro Marka Hanouska, který byl po druhé žluté kartě vyloučen v neděli na půdě Mladé Boleslavi. Hanousek tak vynechá pondělní derby proti Ostravě!

• B-tým: doma v neděli dopoledne
17.7. - Rezervní tým, chcete-li MFK Karviná B, bude hrávat svá domácí utkání ve Fortuna MSD-F v nedělních termínech od 10:15 hodin ve Sportovním centru Kovona. Podzimní los svěřenců Čestmíra Kročila najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem