Mlade talenty

Martin Motyčka: Je dobře, že facka přišla na začátku sezóny

24.08.2010 | Redakce
 

Martin Motyčka: Je dobře, že facka přišla na začátku sezóny Jedním z aktérů neúspěšného zápasu byl i pětadvacetiletý záložník MFK OKD Karviná Martin Motyčka. Jak viděl debakl karvinských fotbalistů?

 

Ve dvanácté minutě jste prohrávali již 2:0. To musela být asi hodně ledová sprcha…

Před zápasem nás trenér upozorňoval, že si máme dát pozor na začátek střetnutí. A přesto jsme úvod nezachytili. Dostali jsme zbytečné rychlé góly a potom již bylo velice těžké něco s utkáním udělat. Prakticky jsme ve dvanácté minutě ztratili zápas.

Během celého zápasu jste se nedokázali dostat z útlumu. Jak to, že se vám nedařilo najít protizbraň na nebezpečné útoky domácích?

Vývoj utkání poznamenal nepovedený úvod. Domácím naopak vyšlo téměř vše, na co sáhli. My jsme nehráli jako tým. Je dobře, že tato facka přišla na začátku sezóny. Nyní se musíme co nejrychleji poučit z chyb a tvrdě pracovat na jejich odstranění.

Přestože jsme vysoko prohráli, našel byste nějaké pozitivum?

I když se nám nedařilo, přesto jsme utkání „nezabalili“. Snažili jsme se bojovat do posledního hvizdu rozhodčího. V tom spatřuji pozitivum. Mezi klady patří i to, že jsme si dokázali vypracovat šance. Jenomže jsme je neproměnili.

Tým, který vyhlašuje, že se chce pohybovat v horních příčkách tabulky, by neměl prohrávat takovým rozdílem. Souhlasíte?

Takový úlet se jednou v sezóně „podaří“ i světovým mužstvům. Stát se to může. Ale uděláme vše pro to, aby se to již neopakovalo.

Co vám po zápase vytknul trenér Balcárek?

Vytknul nám hrubé individuální chyby. A také nám vyčetl, že jsme nezachytili vstup do utkání, byť nás na něj upozorňoval.

Překvapila vás něčím Vlašim, nebo hrála to, co jste od ní očekávali?

Neřekl bych, že nás Vlašim něčím překvapila. Spíše jsme překvapili sami sebe svým výkonem. A právě špatným výkonem jsme museli příjemně překvapit i Vlašimské.

Co bylo zlomovým okamžikem utkání?

Zlomových okamžiků bylo několik. V prvé řadě jsme nedokázali proměňovat šance. A o výsledku rozhodly slepené góly v prvním a druhém poločase.

• V úterý a středu na žáky
dnes - Vloženými koly pokračují soutěže mládeže a obě kategorie žáků se představí v domácím prostředí. mladší žáci U13 a U12 hrají v úterý v areálu Městského stadionu v Karviné Ráji současně od 16:30 proti Bílovci. Starší žáci U15 a U14 přivítají ve středu na Bažantnici Prostějov (17:30 a 16:00).

• Zlato žáků U12 v Polsku
včera - Dvoudenní mezinárodní turnaj v Krzeszowicích ovládl tým trenérů Aleše Hujíka a Jana Czyže s bilancí osmi výher a tří porážek (Zagłebie Dabrowskie 1:0, AP Team Gliwice 2:0, APTM Polska 0:1, AP2012 Jaworzno 1:0, APTM Krzeszowice 3:1, Wisła Kraków 1:0, UKS SMS Mielec 2:0, Śląsk Wrocłav 1:0, Zbrojovka Brno 1:0, Zagłebie Sosnowiec 0:1, Rekord Bialsko-Biała 0:3. Nejlepším střelcem byl se sedmi trefami Dominik Zajac.

• Sestřih utkání s Bohemkou
před 2 dny - Nepovedený zápas odehráli Karvinští proti týmu Bohemians Praha 1905 a vůbec poprvé pod trenérem Strakou doma nevyhráli. Na sestřih všeho podstatného se podívejte ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže MFK
před 3 dny - Zlín-U19 2:0, U18-Hlučín 5:2, Zlín-U17 0:1, U16-Hlučín 2:2, st.žáci B-Kobeřice 0:1, ml.žáci B-Kobeřice 3:4.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
17.5. - a) sektor D3-řada 7- sedadlo 11, b) sektor D4-řada 3-sedadlo 29, c) sektor E3-řada 8-sedadlo 18, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 37. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemce budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Patnáctka porazila Baník!
17.5. - Svěřenci Zdeňka Jelínka dokázali ve vloženém kole získat tří nesmírně důležité body na půdě ostravského Baníku - ve čtvrtek tam zvítězili 2:0! Čtrnáctka naopak Baníku podlehla 3:5!

• Sestřih vítězství nad Duklou
15.5. - Karvinští po výhře 3:0 poslali v úterý večer pražskou Duklu definitivně do druhé ligy. V sestřihu najdete nejzajímavější momenty duelu a samozřejmě všechny tři góly. Více ZDE.

• Nové kšiltovky ve fanshopu
13.5. - V den utkání s Duklou budou v prodeji nové kšiltovky s klubovým logem v ceně 250 Kč. Fanshop otvírá v 16:15 hodin!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem