Mlade talenty

Martin Motyčka: Je dobře, že facka přišla na začátku sezóny

24.08.2010 | Redakce
 

Martin Motyčka: Je dobře, že facka přišla na začátku sezóny Jedním z aktérů neúspěšného zápasu byl i pětadvacetiletý záložník MFK OKD Karviná Martin Motyčka. Jak viděl debakl karvinských fotbalistů?

 

Ve dvanácté minutě jste prohrávali již 2:0. To musela být asi hodně ledová sprcha…

Před zápasem nás trenér upozorňoval, že si máme dát pozor na začátek střetnutí. A přesto jsme úvod nezachytili. Dostali jsme zbytečné rychlé góly a potom již bylo velice těžké něco s utkáním udělat. Prakticky jsme ve dvanácté minutě ztratili zápas.

Během celého zápasu jste se nedokázali dostat z útlumu. Jak to, že se vám nedařilo najít protizbraň na nebezpečné útoky domácích?

Vývoj utkání poznamenal nepovedený úvod. Domácím naopak vyšlo téměř vše, na co sáhli. My jsme nehráli jako tým. Je dobře, že tato facka přišla na začátku sezóny. Nyní se musíme co nejrychleji poučit z chyb a tvrdě pracovat na jejich odstranění.

Přestože jsme vysoko prohráli, našel byste nějaké pozitivum?

I když se nám nedařilo, přesto jsme utkání „nezabalili“. Snažili jsme se bojovat do posledního hvizdu rozhodčího. V tom spatřuji pozitivum. Mezi klady patří i to, že jsme si dokázali vypracovat šance. Jenomže jsme je neproměnili.

Tým, který vyhlašuje, že se chce pohybovat v horních příčkách tabulky, by neměl prohrávat takovým rozdílem. Souhlasíte?

Takový úlet se jednou v sezóně „podaří“ i světovým mužstvům. Stát se to může. Ale uděláme vše pro to, aby se to již neopakovalo.

Co vám po zápase vytknul trenér Balcárek?

Vytknul nám hrubé individuální chyby. A také nám vyčetl, že jsme nezachytili vstup do utkání, byť nás na něj upozorňoval.

Překvapila vás něčím Vlašim, nebo hrála to, co jste od ní očekávali?

Neřekl bych, že nás Vlašim něčím překvapila. Spíše jsme překvapili sami sebe svým výkonem. A právě špatným výkonem jsme museli příjemně překvapit i Vlašimské.

Co bylo zlomovým okamžikem utkání?

Zlomových okamžiků bylo několik. V prvé řadě jsme nedokázali proměňovat šance. A o výsledku rozhodly slepené góly v prvním a druhém poločase.

• Sestřih slezského derby
dnes - Karvinští v pondělí prohráli doma s Ostravou, byť měli více gólových šancí. Na sestřih toho nejzajímavějšího se podívejte ZDE.

• B-tým: V pátek další přátelák
dnes - Rezervní celek MFK Karviná čeká v pátek odpoledne těžká prověrka - na hřišti v Šilheřovicích vyběhne k duelu s třetiligovými Petřkovicemi. Začátek utkání je v 17 hodin.

• Slezské derby: VYPRODÁNO
včera - Pondělní duel bude sledovat zcela zaplněný Městský stadion v Karviné-Ráji! V 10 hodin ráno z prodejních míst zmizely poslední vstupenky. Pokladny tak zůstanou zavřené!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
před 2 dny - a) sektor D5-řada 7- sedadlo 30, b) sektor C4-řada 1-sedadlo 6, c) sektor C4-řada 1-sedadlo 9, d) sektor D6-řada 8-sedadlo 28. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Baníku Ostrava budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Triumf U19 v Banské Bystrici
před 3 dny - Ligový dorost U19 zvítězil na třídenním mezinárodním turnaji v Banské Bystrici, kde třikrát vyhrál a jednou remizoval. Navíc Jaroslav Streit byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. MFK-Podbrezová, 1:0, MFK-Diosgyöri 2:0, MFK-Zlín 1:0, MFK-Banská Bystrica 1:1.

• Na Hané v sobotu 10. srpna
19.7. - Druhou srpnovou sobotu se Karvinští představí v rámci 5. kola FORTUNA:LIGY na Andrově stadionu v Olomouci. Čas výkopu byl stanoven na 17 hodin.

• Hanousek si jednou nezahraje
18.7. - Disciplinární komise LFA ve čtvrtek podle očekávání uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání pro Marka Hanouska, který byl po druhé žluté kartě vyloučen v neděli na půdě Mladé Boleslavi. Hanousek tak vynechá pondělní derby proti Ostravě!

• B-tým: doma v neděli dopoledne
17.7. - Rezervní tým, chcete-li MFK Karviná B, bude hrávat svá domácí utkání ve Fortuna MSD-F v nedělních termínech od 10:15 hodin ve Sportovním centru Kovona. Podzimní los svěřenců Čestmíra Kročila najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem