Generální partner
Světlý režim
24. srpen 2010

Martin Motyčka: Je dobře, že facka přišla na začátku sezóny

Jedním z aktérů neúspěšného zápasu byl i pětadvacetiletý záložník MFK OKD Karviná Martin Motyčka. Jak viděl debakl karvinských fotbalistů?

Ve dvanácté minutě jste prohrávali již 2:0. To musela být asi hodně ledová sprcha…

Před zápasem nás trenér upozorňoval, že si máme dát pozor na začátek střetnutí. A přesto jsme úvod nezachytili. Dostali jsme zbytečné rychlé góly a potom již bylo velice těžké něco s utkáním udělat. Prakticky jsme ve dvanácté minutě ztratili zápas.

Během celého zápasu jste se nedokázali dostat z útlumu. Jak to, že se vám nedařilo najít protizbraň na nebezpečné útoky domácích?

Vývoj utkání poznamenal nepovedený úvod. Domácím naopak vyšlo téměř vše, na co sáhli. My jsme nehráli jako tým. Je dobře, že tato facka přišla na začátku sezóny. Nyní se musíme co nejrychleji poučit z chyb a tvrdě pracovat na jejich odstranění.

Přestože jsme vysoko prohráli, našel byste nějaké pozitivum?

I když se nám nedařilo, přesto jsme utkání „nezabalili“. Snažili jsme se bojovat do posledního hvizdu rozhodčího. V tom spatřuji pozitivum. Mezi klady patří i to, že jsme si dokázali vypracovat šance. Jenomže jsme je neproměnili.

Tým, který vyhlašuje, že se chce pohybovat v horních příčkách tabulky, by neměl prohrávat takovým rozdílem. Souhlasíte?

Takový úlet se jednou v sezóně „podaří“ i světovým mužstvům. Stát se to může. Ale uděláme vše pro to, aby se to již neopakovalo.

Co vám po zápase vytknul trenér Balcárek?

Vytknul nám hrubé individuální chyby. A také nám vyčetl, že jsme nezachytili vstup do utkání, byť nás na něj upozorňoval.

Překvapila vás něčím Vlašim, nebo hrála to, co jste od ní očekávali?

Neřekl bych, že nás Vlašim něčím překvapila. Spíše jsme překvapili sami sebe svým výkonem. A právě špatným výkonem jsme museli příjemně překvapit i Vlašimské.

Co bylo zlomovým okamžikem utkání?

Zlomových okamžiků bylo několik. V prvé řadě jsme nedokázali proměňovat šance. A o výsledku rozhodly slepené góly v prvním a druhém poločase.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
ne 26.1. | redakce

Taiwo: V novém kolektivu se cítím v pohodě a fajn

Den před odletem na soustředění posílil tým nigerijský útočník Abdulrahnam Taiwo, který přišel na hostování z Dunajské Stredy. Hned v prvním zápase v Beleku proti Craiove dostal od trenéra maximální prostor, odehrál celou porci minut.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?