Generální partner
Světlý režim
10. květen 2010

Martin Opic tahá Karvinou z bryndy

Patří ke služebně i věkově nejstarším členům kádru, avšak jeho zkušenosti a gólová kvalita jsou fotbalovému klubu MFK OKD k nezaplacení. Martin Opic dal proti Opavě vítězný gól a domácí fotbalisté vyhráli 2:0.

Na jaře se ostřílený borec Karviné trefil už počtvrté a skoro pokaždé jeho góly znamenaly bodový zisk pro tým. V případě Jihlavy, Vlašimi a nyní Opavy to vyšlo, o týden dříve na Žižkově ne. „Na Žižkově jsem si ale myslel, že můj gól bude taky stačit aspoň na bod. Bohužel to neklaplo, proto jsme dnes už potřebovali vyhrát za každou cenu. A bylo nám jedno, že hrajeme zrovna proti Opavě, které jsme měli co vracet za podzimní zápas,“ ujistil Opic, že o „pomstu“ za porážku 0:3 zase tak nešlo. Důležité bylo uzmout tři body. „Ty jsme potřebovali jako sůl,“ doplnil kanonýr MFK s úsměvem.

Gól jste zaznamenal levačkou, ovšem jste pravák ne?

Ano, jsem pravák, ale předchozí šance mi vůbec nevyšly. Vymýšlel jsem u nich kraviny, tak jsem při gólu zavřel oči a prásknul do balonu levačkou.

To byla celkem povedená akce vašeho týmu.

Kluci ve středu hřiště dobře zakombinovali, Vlado Milosavljev mi pak letící balon parádně přenechal. Mám dojem, že ho dokonce patou jemně líznul a najednou se přede mnou otevřel volný prostor. Tak jsem do toho kopnul a spadlo mi to do šibenice.

Už předtím jste měl na noze či hlavě slušné šance, vyčítal jste si ta řešení?

No, při té první velké šanci jsem zakopnul (smích), pak jsem se zase snažil obstřelit brankáře. Ten mimochodem soupeře několikrát výrazně podržel. Vyšlo mi to až tou levačkou. Je to paradox, ale občas to tak bývá. Pak jsme přidali druhý gól a nebylo co řešit.

Za snahu o kombinační hru vás trenér musel pochválit ne?

On byl rád hlavně za ty tři body. Ale jasně, snažili jsme se celý zápas kombinovat i na tomhle terénu a dařilo se nám to. Jediné, co pořád nevycházelo, bylo proměňování šancí. Snad už to teď bude lepší. Díky výhře bychom se mohli uklidnit a tolik se nestresovat.

Říká se, že bodová hranice potřebná k záchraně je 30 bodů. Teď už jich máte 31, jste zachráněni?

Teoreticky se říká, že stačí třicet bodů, ale my takto ani nesmíme přemýšlet. Chceme do konce soutěže vyhrávat, máme samé soupeře ze spodku nebo dolní poloviny tabulky a rádi bychom se posunem v tabulce odvděčili našim skvělým fanouškům, kteří nás přicházejí podpořit i v době, kdy se nám totálně nedaří. Za to jim patří dík.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo