Generální partner
Světlý režim
4. srpen 2011

Martin Opic teď bude válet v Hlučíně

Donedávna ještě hráč MFK OKD Karviná Martin Opic bude v příští sezoně působit v týmu Hlučína, který si letos zahraje MSFL.

Hlučínský klub loni spadl z druhé ligy a přebudoval kádr, ve kterém zůstali tři zkušení matadoři – Martin Hanus, Marek Čelůstka a právě někdejší útočník pražských Bohemians či litevského Kaunasu Martin Opic.

Ten si na jaře v kádru trenéra Karla Kuly moc nezahrál, což jej osobně mrzelo. „Cítil jsem, že ještě mám na to zahrát si nějakou vyšší soutěž a být tam platným členem týmu. Jsem rád, že mi vedení klubu umožnilo najít si nové angažmá," poznamenal Opic, který se na jaře stal stabilním členem spíše B týmu v I.A třídě. „V béčku mě to bavilo. Vyhrávali jsme a nakonec postoupili. Bylo to fajn,“ ohlédl se za svou výpomocí v týmu trenéra Bernadyho.

V Karviné s ním nadále počítali, ale již jen pro potřeby rezervy. „V týmu teď dostávají šanci mladší kluci. Co se dá dělat,“ pokrčil rameny důrazný útočník, který v dresu Karviné odvedl neocenitelné služby.

Dlouho na nabídky okolních celků čekat nemusel. „Zájem měly Petrovice i Orlová, dokonce se mi ozvala i Opava, ale když jsem jim řekl, že si potřebuji udržet zaměstnání, tak z námluv sešlo,“ vysvětlil Opic, který je v civilním zaměstnání profesionální hasič a takto měl v Karviné také nastavenu smlouvu.

„Nakonec se mi ozval Lumír Kot, prezident Hlučína a řekl mi, že k týmu přichází trenér Pavel Hajný, se kterým se znám z našeho společného karvinského působení. To mě potěšilo a kývnul jsem. Navíc mi Hlučín vyšel vstříc i z hlediska mé profese. Bez problémů jsme se domluvili,“ je spokojen Opic.

Do Hlučína to není žádná dálka, proto bude stíhat roli hasiče i roli fotbalisty. „Výhodou je bezesporu i to, že hrajeme MSFL, takže mě čeká jen cestování v rámci Moravy. Když jsme hrávali s Karvinou druhou ligu, tak jsme třeba z Mostu nebo podobných lokalit dojeli domů ve dvě, ve tři ráno a já pak musel brzy do práce, což taky nebylo ideální,“ vysvětluje Opic.

V hlučínském týmu bude navazovat na korunu krále střelců této soutěže z ročníku 2007/08, kdy Karvinou svými brankami táhl k postupu do druhé ligy. Ten si nakonec Karviná zajistila jinak, nicméně Opic má na co navazovat. „Těším se. Zahrajeme si nějaká derby, jsem na soutěž zvědavý a hlavně si chci pořádně zahrát fotbal. Na jaře jsem za Karvinou moc nehrál a pak jsem se zase na mistrovství Evropy hasičů zranil, takže mám hlad po fotbalu,“ usmívá se Opic.

Čeští hasiči skončili na zmiňovaném evropském šampionátu druzí po prohraném finále s Rumuny a Martin Opic byl vyhlášen nejlepším hráčem mistrovství. Na co by tedy mohl Hlučín s Opicem v sestavě v novém ročníku třetí ligy pomýšlet? „Favoritem soutěže asi nebudeme. Kádr se hodně obměnil, jsou tady samí mladí kluci, ročníky 1991 a podobně. V přípravě si ale počínali dravě, s nimi je to takový živý fotbal. Sám jsem zvědavý, na co budeme mít. Spokojeni bychom byli s první půlkou tabulky,“ završil Martin Opic.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná