Generální partner
Světlý režim
28. červenec 2022

Martin Rolinek bude v Karviné hostovat z Mladé Boleslavi

Přestože absolvoval na začátku týdne týmové focení a nechybí na oficiálním plakátu Mladé Boleslavi před novou sezónou, dres středočeského klubu v blízké budoucnosti oblékat nebude! Obránce či záložníka Martina Rolinka získali Karvinští na roční hostování.

Dvaadvacetiletý fotbalista patří Mladé Boleslavi, kam přišel v zimě z Líšně. Na svém kontě má sedm prvoligových startů, další by v klubu z města automobilů díky velké konkurenci těžko přidával, proto se rozhodl změnit po půl roce působiště. „Jsem za to rád, protože jsme sháněli hráče na levou stranu. V Boleslavi by zřejmě neměl takové vytížení, proto jsme o něj projevili zájem. A to nejen teď, ale už dříve. Věřím, že nám Martin pomůže a vítám ho u nás,“ prohlásil k potvrzenému hostování sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Rodilý Moravák, který s fotbalem začínal v Říčanech u Brna, a hrál i ve Spartě Brno a Zbrojovce si angažmá v Mladé Boleslavi zasloužil za své výkony v dresu dalšího brněnského celku – SK Líšeň. Právě s tímto klubem vykopal Rolinek postup z MSFL do F:NL. Ve druhé nejvyšší soutěži v dresu líšeňského klubu působil tři sezóny. Velice dobře se tak zná s Jaroslavem Málkem, který do Karviné přišel na začátku přípravy.

Martin Rolinek sám uznal, že jeho příchod do Karviné byl poměrně svižný, ovšem to mu vůbec nevadilo. „Po rozhovoru s trenérem Hoftychem bylo jasné, že bych toho tolik neodehrál. Ale Boleslav chce, abych měl pravidelné vytížení. Proto jsem se rychle sbalil a přemístil z Boleslavi do Karviné. Jsem rád, že to vyšlo a můžu být tady. Kluci jsou úplně v pohodě, dýchla na mě pohodová atmosféra a zázemí je skvělé - na druhou ligu nadstandardní,“ uvedl po svém příchodu Martin Rolinek.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 21.1. | redakce

Jiří Ciupa à la Jack Grealish: Pauza byla dostačující

S brankářem a odchovancem MFK Jiřím Ciupou byla probrána dovolená, první týden přípravy i jeho nová image...

út 17.1. | redakce

Tomáš Hejdušek po prvním tréninku: Bylo vidět, že klukům kolektiv chyběl

Po skončení první společné tréninkové jednotky roku 2023 mluvil trenér Tomáš Hejdušek mimo jiné o pozitivním nastavení hráčů, plánu na tento týden, vysvětlil příchody nových tváří a zmínil také zařazení dvou dorostenců a dvou hráčů B-týmu do tréninkového procesu prvního týmu.

pá 6.1. | redakce

Lukáš Budínský: Zimní příprava budou galeje!

V podzimní části zasáhl Lukáš Budínský do devíti duelů a po návratu do karvinského dresu zapsal tři góly a tři asistence. Aktuálně si ještě užije poslední víkend a od začátku nového týdne začne společně s ostatními hráči pracovat na kondici - zatím ještě individuálně pod dohledem sporttesterů.

út 20.12. | redakce

Rajmund Mikuš: Na sebe bych si nevsadil, ale v obraně se cítím lépe než na křídle

Již třetí sezónu kroutí v barvách MFK Rajmund Mikuš! Zatímco v předchozích dvou prvoligových zaznamenal pouze jednu trefu, v té aktuální (druholigové) má na svém kontě čtyři přesné zásahy. Zároveň je nejlepším střelcem týmu.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo