Generální partner
Světlý režim
28. červenec 2022

Martin Rolinek bude v Karviné hostovat z Mladé Boleslavi

Přestože absolvoval na začátku týdne týmové focení a nechybí na oficiálním plakátu Mladé Boleslavi před novou sezónou, dres středočeského klubu v blízké budoucnosti oblékat nebude! Obránce či záložníka Martina Rolinka získali Karvinští na roční hostování.

Dvaadvacetiletý fotbalista patří Mladé Boleslavi, kam přišel v zimě z Líšně. Na svém kontě má sedm prvoligových startů, další by v klubu z města automobilů díky velké konkurenci těžko přidával, proto se rozhodl změnit po půl roce působiště. „Jsem za to rád, protože jsme sháněli hráče na levou stranu. V Boleslavi by zřejmě neměl takové vytížení, proto jsme o něj projevili zájem. A to nejen teď, ale už dříve. Věřím, že nám Martin pomůže a vítám ho u nás,“ prohlásil k potvrzenému hostování sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Rodilý Moravák, který s fotbalem začínal v Říčanech u Brna, a hrál i ve Spartě Brno a Zbrojovce si angažmá v Mladé Boleslavi zasloužil za své výkony v dresu dalšího brněnského celku – SK Líšeň. Právě s tímto klubem vykopal Rolinek postup z MSFL do F:NL. Ve druhé nejvyšší soutěži v dresu líšeňského klubu působil tři sezóny. Velice dobře se tak zná s Jaroslavem Málkem, který do Karviné přišel na začátku přípravy.

Martin Rolinek sám uznal, že jeho příchod do Karviné byl poměrně svižný, ovšem to mu vůbec nevadilo. „Po rozhovoru s trenérem Hoftychem bylo jasné, že bych toho tolik neodehrál. Ale Boleslav chce, abych měl pravidelné vytížení. Proto jsem se rychle sbalil a přemístil z Boleslavi do Karviné. Jsem rád, že to vyšlo a můžu být tady. Kluci jsou úplně v pohodě, dýchla na mě pohodová atmosféra a zázemí je skvělé - na druhou ligu nadstandardní,“ uvedl po svém příchodu Martin Rolinek.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

pá 16.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

ne 4.2. | redakce

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části F:L

Bezprostředně po generálce proběhla se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem a trenérem Jurajem Jarábkem tisková konference před startem jarní části. Kouč se v úvodu vrátil ke generálce, promluvil ke skladbě kádru, odchovanci Pavlu Kačorovi nebo o náročném začátku jara. Sportovní ředitel přiznal, že je zklamaný, že během pauzy se dovedl zrealizovat pouze jeden přestupový transfer a vysvětlil i důvody.

út 23.1. | redakce

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo