Generální partner
Světlý režim
24. duben 2020

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.
Martine, před vypuknutím pandemie koronaviru nabral celý tým perfektní formu – ze čtyř duelů získal deset bodů a neinkasoval. Mrzí vás i s odstupem měsíce, že se liga přerušila?
Mrzí hlavně to, že taková situace vůbec nastala. Už není podstatné, jestli jsme byli v laufu nebo ne.

Od pondělí se konečně připravujete pohromadě, ale v několika skupinách. Přivítali jste toto vládní uvolnění?
Každý se na to těšil. Individuálního běhání bylo opravdu dost. Jsme fakt rádi, že můžeme být na trávníku, byť v omezeném režimu. Myslím si, že jsme se na sebe i těšili. Fotbal je přeci kolektivní sport, navíc máme výbornou partu.

Jaké byly první tréninky?
Skládaly se z přihrávkových cvičení, různých průpravných her, manéže a zakončení.  V pondělí jsme si udělali na trávníku i posilovnu s náčiním, které běžně využíváme na stadionu. Ve čtvrtek jsme například hráli po skupinách nohejbal. Dodržujeme hygienická nařízení a myslím, že nás příliš vládní nařízení nelimitují. 

Dlouho se však v tomto režimu asi moc trénovat nedá, že?
Uvidíme, s čím trenéři přijdou v příštích dnech. Není jednoduché pořád vymýšlet tréninkovou náplň.   

Jak jste vůbec trávil karanténu?
S manželkou jsme se vrátili domů do Olomouce. Já jsem dopoledne plnil individuální plán, žena pracovala a odpoledne jsme chodili na procházky. Také jsme doháněli resty doma – uklízelo se, malovalo a opravovaly se drobnosti v domácnosti.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii