Generální partner
Světlý režim
8. březen 2010

Martin Suchý se zabydluje v obraně MFK

Stoper karvinského fotbalového celku MFK OKD Martin Suchý se již plně adaptoval v obranné čtveřici mužstva trenéra Kalvody a proti Dukle potvrdil, že je plnohodnotným nástupcem zkušeného Adriana Čemana.

I on po utkání litoval, že společně se svými spoluhráči neuhráli lepší výsledek. „Je to naše první remíza v soutěži, holt někdy to přijít muselo, ale je škoda, že zrovna v úvodu jara. Měli jsme více šancí a častěji míč v držení. Ztráta nás hodně mrzí,“ soukal ze sebe po závěrečném hvizdu rozhodčího Zelinky.

Gól do šatny vás přitom mohl povzbudit.

Také jsme za něj byli rádi. Padl sice šťastně, ale měli jsme více ze hry a vedení si zasloužili. Dukla pak ale začala hrát vabank a vyšlo jí to. K naší smůle samozřejmě, protože dneska jsme měli na to získat tři body. Škoda.

Nebyla chyba v tom, že jste se na začátku druhé půle nechali zatlačit? Dukla se hrnula kupředu, protože jí nic jiného nezbývalo. Nebylo tam určité uspokojení z průběžného vedení?

Uspokojení určitě ne. On totiž soupeř, který prohrává, pokaždé rapidně přidá. Zrychlí pohyb a vyvine větší aktivitu. Z toho také pramenil počáteční tlak Dukly. Soupeři jsme bohužel dopomohli k vyrovnání vlastní chybou, ale o tom to je. Fotbal je o chybách a my se jedné nevyvarovali.

Jinak ale spolupráce v obraně fungovala, co myslíte?

Dukla si vytvořila dvě slušné gólovky. Jednu v první půli a po přestávce druhou. Jak říkám, je to velká škoda, neboť jsme si vyhrát zasloužili. Žádnou další akci jsme ale nedotáhli k plné spokojenosti.

Co terén? Nevadil vám?

Terén byl připraven na výbornou. Po té sněhové nadílce, která v noci napadla, to bylo velmi dobré. Určitě jsme s ním neměli nějaké extra problémy. Navíc byl stejný pro oba týmy.

Jakou jste vlastně zvolili taktiku? Dalo se předpokládat, že Dukla nastoupí v ofenzivním rozestavení.

Ano, o Dukle je známo, že chce hrát fotbal i na hřištích soupeřů. Taktika byla jednoduchá, především důraz a chodit do vápna po čarách. Občas to chtělo kvalitnější centr ze strany, pak bychom soupeři zatopili ještě víc. Gólman měl potíže se střelami zdálky, i když je zase vyloženě před sebe nevyrážel. Přesto jsme mohli být důraznější.

Jak to z vašeho pohledu bude vypadat dál? Udržíte se v obranné formaci?

To bude záležet na trenérovi, rozhodovat bude aktuální forma. Za sebe mohu říci, že se na stoperu cítím dobře. Vedle tak zkušeného borce jako je Bury (Jan Buryán – pozn. aut.) to jinak než dobré ani být nemůže (úsměv). Zajišťování, přebírání, to vše nám funguje, v komunikaci také není problém. Teď jen, abychom občas udrželi i čisté konto. Třeba teď v Mostě.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná