Generální partner
Světlý režim
13. srpen 2010

Martin Suchý: S Duklou očekávám pěkný fotbal

V neděli vyběhnou karvinští fotbalisté k důležitému utkání s Duklou Praha. A teprve teď se ukáže, jak na tom naše mužstvo je. K předzápasovému rozhovoru jsme si pozvali obránce MFK OKD Karviná Martina Suchého.

Na hřišti jste se objevil pouze v utkání Ondrášovky cupu v Lískovci. Čím si to vysvětlujete?

Na třetím tréninku jsem si zlomil palec, takže jsem měl tréninkový výpadek. Potom podali kluci v prvních dvou utkáních výborné výkony, proto jsem se na hřiště prozatím nedostal.

Během dvou mistrovských zápasů jsme inkasovali pouze jednu branku. Takže vládne spokojenost s obrannou činností?

Spokojenost vládne. Ale to neznamená, že bychom usnuli na vavřínech. Po každém zápase nás trenér upozorní na chyby, kterých jsme se dopustili a pracujeme na jejich odstranění.

Zatím jste nastříleli sedm branek, což je nejvíce z druhé ligy. Je to změnou herního systému, že se vám daří překonávat soupeřovu obranu?

V minulém ročníku, kdy jsme hráli systémem 4 – 4 – 2, jsme si také vypracovali spoustu šancí, jenže jsme je nedokázali proměnit. Nyní nám padá do brány skoro všechno. Ale to je jenom dobře. Snad jsme si již smůlu vybrali loni a letos to bude úplně o něčem jiném.

Dukla se může pyšnit podobnou bilancí jako Karviná. Jen jednou inkasovala a na kontě vstřelených branek je na tom jen o dva góly hůře než my. Co bude klíčové pro vývoj utkání?

Dukla vstoupila do soutěže velmi dobře. Snaží se hrát útočný fotbal a nezalezou do šestnáctky v deseti lidech. Proto očekávám pěkný fotbal, který se bude divákům líbit. Kdo udělá míň chyb, zvítězí. Bude ovšem obtížné něco na soupeře vymyslet, protože se oba týmy znají téměř dokonale.

V minulém domácím zápase s Duklou vás zaskočil taktický tah hostujícího trenéra, který nechal na střídačce útočníka Chigoua. Toho poslal na hřiště až ve druhé půli a po pěti minutách pobytu na hřišti vám vstřelil vyrovnávací branku. Navíc se tento kamerunský útočník rozstřílel a letos má na svém kontě již 3 branky. Považujete tedy Chigoua za nejnebezpečnějšího hráče Dukly, na kterého si musíte dát pozor? Nebo je v jejich kádru více podobných hráčů?

Chigou je velmi nebezpečný koncový hráč. Nesmíme mu dát mnoho prostoru. Ale Chigou není jediným nebezpečím. Dukla má kvalitní tým a musíme si dát pozor na všechny hráče.

V letošních soutěžních utkáních jste prohrávali pouze v Lískovci. Jinak jste pokaždé vedli. Co bude zapotřebí udělat, kdyby se skóre s Duklou nevyvíjelo příznivě?

V síle našeho mužstva je, aby se zvedlo za každého stavu. Kdo dostane důvěru trenéra a nastoupí k zápasu, odevzdá stoprocentní výkon. Samozřejmě, že budeme potřebovat podporu skvělých karvinských fanoušků. A to jak za příznivého, tak i za nepříznivého stavu.

Na co byste nalákal diváky do ochozů?

Utkávají se dvě neporažená mužstva. Navíc oba týmy praktikují útočný fotbal. Co víc si může fanoušek přát?

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo