Generální partner
Světlý režim
29. červen 2021

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

Martine, letní přípravu jste po jarním hostování v Blansku zahájil doma v Karviné. Jaké zatím jsou tyto první dny?
Náročné, ale tak to má být! Běháme v terénu a trávíme i čas na hřišti. Ještě máme před sebou zápasy včetně soustředění v Polsku.

Těšil jste se zpátky?
Moc jsem se těšil, vždyť jsem tady doma. Rád bych se tady prosadil do kádru a zůstal.

Jaký byl váš první půlrok v dospělém profesionálním fotbale?
Určitě to byla skvělá zkušenost. Řekl bych, že mě ten půlrok i trochu zocelil. Byl jsem v Blansku sám, hrával jsem a trénoval pravidelně s chlapama.

Blansko se ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE neudrželo. Jak to bylo nepříjemné, když vás informovali, že ať skončíte v tabulce na jakémkoliv místě, tak druhá liga se už hrát nebude?
Hodně mě to mrzí. Dozvěděli jsme se to v polovině jara. Poznamenalo nás to hlavně psychicky. Ale do té doby jsme předváděli skvělé výkony a dokázali jsme všem, že v Blansku se umí hrát fotbal!


Zasáhl jste do devíti zápasů a vstřelil jeden krásný gól ze standardky…
…bylo to proti Varnsdorfu. Před zápasem jsme standardní situace trénovali, padalo mi to tam. Takže jsem si věřil i během zápasu. Dokonce sám trenér Pulpit mi řekl, ať to jdu kopnout. Naštěstí to tam spadlo, jsem rád (úsměv).

Dostával jste se i v dalších zápasech k zahrávání standardních situací?
Kolem šestnáctky přímo k zakončení už toho moc v dalších zápasech, během kterých jsem byl na hřišti, nebylo.

Trénuje se ve druhé lize méně? Jaký byl tréninkový týden?
Kdo zná trenéra Pulpita, tak asi ví (úsměv). Přestože jsme hráli druhou ligu tak to neznamenalo, že jsme trénovali méně. Myslím si naopak, že jsme trénovali víc. Měli jsme často dvoufázové tréninky a o zimní přípravě se radši nebudu vůbec bavit (smích).

Jaký byl život na jihu Moravy?
V pohodě. Město je moc pěkné. Navíc jsme byli super parta, byla sranda. S klukama jsme ve volných chvílích hrávali karty, Fifu.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná