Generální partner
Světlý režim
29. červen 2021

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

Martine, letní přípravu jste po jarním hostování v Blansku zahájil doma v Karviné. Jaké zatím jsou tyto první dny?
Náročné, ale tak to má být! Běháme v terénu a trávíme i čas na hřišti. Ještě máme před sebou zápasy včetně soustředění v Polsku.

Těšil jste se zpátky?
Moc jsem se těšil, vždyť jsem tady doma. Rád bych se tady prosadil do kádru a zůstal.

Jaký byl váš první půlrok v dospělém profesionálním fotbale?
Určitě to byla skvělá zkušenost. Řekl bych, že mě ten půlrok i trochu zocelil. Byl jsem v Blansku sám, hrával jsem a trénoval pravidelně s chlapama.

Blansko se ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE neudrželo. Jak to bylo nepříjemné, když vás informovali, že ať skončíte v tabulce na jakémkoliv místě, tak druhá liga se už hrát nebude?
Hodně mě to mrzí. Dozvěděli jsme se to v polovině jara. Poznamenalo nás to hlavně psychicky. Ale do té doby jsme předváděli skvělé výkony a dokázali jsme všem, že v Blansku se umí hrát fotbal!


Zasáhl jste do devíti zápasů a vstřelil jeden krásný gól ze standardky…
…bylo to proti Varnsdorfu. Před zápasem jsme standardní situace trénovali, padalo mi to tam. Takže jsem si věřil i během zápasu. Dokonce sám trenér Pulpit mi řekl, ať to jdu kopnout. Naštěstí to tam spadlo, jsem rád (úsměv).

Dostával jste se i v dalších zápasech k zahrávání standardních situací?
Kolem šestnáctky přímo k zakončení už toho moc v dalších zápasech, během kterých jsem byl na hřišti, nebylo.

Trénuje se ve druhé lize méně? Jaký byl tréninkový týden?
Kdo zná trenéra Pulpita, tak asi ví (úsměv). Přestože jsme hráli druhou ligu tak to neznamenalo, že jsme trénovali méně. Myslím si naopak, že jsme trénovali víc. Měli jsme často dvoufázové tréninky a o zimní přípravě se radši nebudu vůbec bavit (smích).

Jaký byl život na jihu Moravy?
V pohodě. Město je moc pěkné. Navíc jsme byli super parta, byla sranda. S klukama jsme ve volných chvílích hrávali karty, Fifu.

Rozhovory Rozhovory
út 9.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Tomáš Hejdušek

Ve velkém rozhovoru prozradil nový trenér MFK Karviná Tomáš Hejdušek mnoho zajímavého. Řeč přišla na nově se budující tým, na jeho aktivní kariéru, kterou si okořenil třeba angažmá v Lotyšsku, i na jeho aktivitu na sociálních sítích či kšiltovku, v které ho fanoušci mohou vídat během tréninků i zápasů.

čt 28.7. | redakce

Lubomír Vlk: Z fotbalu chceme mít spolu s fanoušky zase radost! Cílem je postup

Sportovní ředitel Lubomír Vlk dva dny před začátkem nové sezóny přiznal, že skládat po sestupu téměř nový tým bylo hodně obtížné. Zároveň je však přesvědčený, že atmosféra v „nové“ kabině je pozitivní. Před startem F:NL mluvil o ambicích, kádru, favoritech nového ročníku a fanoušcích – věří, že si cestu na stadion najdou.

st 27.7. | redakce

Tomáš Hejdušek: Hráči jsou odhodlaní a nachystání na sobotní start!

S hlavním trenérem MFK byla čtyři dny před zahájením nové sezóny na kameru probrána uplynulá příprava, změny v kádru, výhled do nové sezóny a první soupeř - už v sobotu hrají jeho svěřenci v Třinci! Prozradil také, kdo bude kapitánem týmu...

ne 24.7. | redakce

Dávid Krčík: Ne každému se podaří být v jednom týmu se sourozencem

Stoper Dávid Krčík odehrál v generálce proti Baníku celý druhý poločas. Byly to pro něj první minuty v karvinském dresu po přestupu z Liptovského Mikuláše. V rozhovoru promluvil nejen o prvním zápase, ale i o tom, jak mu starší bratr Adam vychválil klub. Mluvil také o Jihlavě, kde strávil posledního půl roku a vstřelil čtyři góly.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Dnes v 17:00
1.FK Příbram
MFK Karviná
×
Dnes v 17:00
1.FK Příbram
MFK Karviná