Generální partner
Světlý režim
26. říjen 2023

Martin Zedníček: Všechno už dělám naplno, pauza byla dlouhá!

Po necelých jedenácti měsících znovu navlékl dres a vyběhl na trávník. Martin Zedníček je po těžkém zranění kolene zpátky! Od začátku října si znovu užívá zápasový rytmus - zatím v třetiligovém béčku.

Martine, předpokládám, že jste šťastný a návrat k milovanému sportu si užíváte, že ano?
Je to tak. Jsem nesmírně rád, že můžu zase dělat to, co mě tak baví. Pauza byla fakt dlouhá.

Přispívají vám k dobré náladě i aktuální výsledky a pohoda v týmu?
To s tím určitě souvisí. Na tréninku je pokaždé dobrá a uvolněná nálada, nejsme ve stresu. Je to moc fajn a doufám, že nám to vydrží co nejdéle.

Do konce podzimu zbývají čtyři kola. To je výzva, ne?
To jo. Rádi bychom to zvládli a natáhli naši sérii bez prohry na čtrnáct zápasů. Kádr a kvalitu na to máme.

Do zápasu jste poprvé vyběhl 1. října proti Rosicím. S jakými pocity jste v 66. minutě nastupoval na hřiště?
Týden předtím jsem s týmem odcestoval na utkání do Kunovic proti rezervě Slovácka, ale to jsem ještě nenastoupil. Trenér na mě ukázal až v domácím prostředí a to víte, že trocha nervozity na mě byla znát. Po prvních dotecích s balónem jsem se do toho dostal a bylo to fajn. V závěru na mě byla penalta, kterou Dominik Žák proměnil a díky tomu jsme získali bod. Takže jsem měl dvojnásobnou radost – vrátil jsem se a přispěl k bodovému zisku (úsměv).

Na penaltu jste si nevěřil?
Já ani nevěděl, že to rozhodčí písknul (smích). Když jsem si to uvědomil, tak už si to Dominik bral.

Od již zmíněného zápasu nastupujete pravidelně a střídáte posty – jednou bek, jednou pravé křídlo. Kde vám to vyhovuje víc?
Určitě v obraně, cítím se tam mnohem lépe. Všechno mám před sebou a můžu i zaútočit. Trenérův rukopis mi vyhovuje – po krajních obráncích vyžaduje důraz a náběhy dopředu. To zatím splňuji a dělám vše pro to, aby byl spokojený.

Koleno drží?
Jo, žádný problém nemám. Samozřejmě v tom prvním zápase jsem byl opatrnější, ale čím víc hraji, tím je to lepší. Chodím do výskoků, všechno dělám naplno – v tréninku i zápase.

Vyhlížíte návrat zpátky do A-týmu?
Moc si to přeji. Moc rád bych si zahrál nejvyšší soutěž. Uvidíme, musím poctivě makat.

Rozhovory Rozhovory
st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

pá 16.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

ne 4.2. | redakce

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části F:L

Bezprostředně po generálce proběhla se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem a trenérem Jurajem Jarábkem tisková konference před startem jarní části. Kouč se v úvodu vrátil ke generálce, promluvil ke skladbě kádru, odchovanci Pavlu Kačorovi nebo o náročném začátku jara. Sportovní ředitel přiznal, že je zklamaný, že během pauzy se dovedl zrealizovat pouze jeden přestupový transfer a vysvětlil i důvody.

út 23.1. | redakce

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo