Generální partner
Světlý režim
7. duben 2014

Matěj Fiala po remíze: Je to obrovské zklamání

Matěj Fiala na jaře pravidelně skóruje a ani utkání proti Bohemians Praha nebylo výjimkou. Ale už poněkolikáté z něj neměl tříbodovou radost. Hosté z hlavního města totiž dvanáct minut před koncem vyrovnali a dokonce v závěru překvapivě sahali po výhře.

Matěji, v domácím prostředí proti poslednímu celku soutěže jste nepotvrdili vítězství z Mostu, což čekal málokdo. Útok na vyšší příčky se odkládá, to musí být velké zklamání, ne?

Je to obrovské zklamání. Bohemka je sice poslední, ale na hřišti to tak nevypadalo. Mají tam řadu hráčů s ligovými zkušenostmi.

V závěrečné čtvrthodině jste si doslova o inkasování koledovali. A nemuselo zůstat jen u jednoho gólu. Rýdel trefil z velké dálky břevno.

V závěrečných patnácti minutách jsme úplně vypadli z rytmu a hosté nás jasně přehrávali. Z tohoto pohledu je pro nás remíza ještě dobrá.

Čím to, že vám zápas vůbec nevyšel?

Nevím. Možná to chtělo ve druhé půli trošku oživit, ale zase tam trenér neměl koho dát, jelikož musel dvakrát střídat kvůli zranění. Na posledních pár minut přišel aspoň Milan Halaška. Mně připadalo, že jsme měli těžké nohy, nedařilo se nám už od samotného začátku utkání.

Vy osobně jste se vžil do role střelce. Na jaře se vám podařilo soupeřovy brankáře překonat už potřetí, ale dvakrát to na vítězství nestačilo. Není už v tom nějaká kletba?

Sám nevím (krčí rameny). Buď je z toho remíza nebo o gól prohrajeme, což se stalo třeba v listopadu v Hradci Králové nebo nedávno v Ústí. Akorát vlastně minulý týden v Mostu moje branka pomohla.

Vás před gólovou střelou mezi nohy brankáře Daňka krásně uvolnil Michal Gonda. Věděl jste přesně, jak zakončíte?

Gondič to udělal skvěle a mně už potom nezbývalo nic jiného než to zkusit mezi nohama brankáře. Byl jsem z výhodného úhlu a před bránu jsem to už dávat nechtěl. Naštěstí to vyšlo.

Nyní vás čeká výjezd do Prahy na hřiště předposledního Loka Vltavín, potom domácí utkání s Pardubicemi a následně výjezdy do Zlína a Třince. Takže nic lehkého. Tyto dva ztracené body mohou chybět v konečném účtování…

Je to tak. V Praze musíme toto domácí zaváhání odčinit a potom porazit doma Pardubice. Dál se uvidí. Liga je fakt vyrovnaná a o překvapení není nouze. Bohužel se to potvrdilo i v našem zápase.

Rozhovory Rozhovory
čt 15.10. | redakce

Herc po návratu z reprezentace: Proti Francii to byla výborná zkušenost

Kvalifikace o EURO už nemůže pro slovenskou jednadvacítku skončit postupem, ovšem i tak je o zážitky podle Christiána Herce postaráno. Pondělní duel ve Štrasburku proti silné domácí Francii je toho jasným důkazem.

so 10.10. | redakce

Juraj Jarábek: Za podmínek, jaké prvoligové kluby dodržují, by se mělo hrát dál

Tým bude normálně připravovat na domácí zápas s Bohemians Praha 1905 (neděle 18. října), ale neví, jestli se bude hrát. Kouč Karviné Juraj Jarábek je sice optimistou, ale zatím to růžově nevypadá. Co říká na rozhodnutí MZ ČR?

st 30.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Filip Twardzik

Univerzál (spíš ale stoper) Filip Twardzik v rozhovoru vypráví o fotbale ve Skotsku i Anglii – životním stylu na Ostrovech, anebo i o tom, proč jezdí v autě s volantem na pravé straně...

čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii