Generální partner
Světlý režim
2. červenec 2023

Matej Franko: Česká liga je kvalitnější, chci tady něco dokázat!

Vytáhlý slovenský útočník Matej Franko má za sebou úvodních pětačtyřicet minut v dresu MFK. V prvním rozhovoru pro klubový web poděkoval Banské Bystrici za uvolnění a mluvil i o bývalých hráčích Karviné, s kterými ve slovenském klubu hrával.

Mateji, jak se rodil váš příchod z Banské Bystrice do Karviné?
Už během dovolené. A musím říct, že jsem byl šťastný, že o mě vedení klubu projevilo zájem – ani jsem neváhal! Jsem odhodlaný Karviné pomoci a zároveň bych rád poděkoval Dukle Banská Bystrica za uvolnění a možnost nakouknout tam do mužského fotbalu.

Slovenskou Fortuna ligu měníte za kvalitativně lepší českou FORTUNA:LIGU. Souhlasíte s tímto názorem?
Je to tak! Česká liga je kvalitnější, proto jsem tady chtěl jít a něco dokázat. Také je fyzicky náročnější a soubojovější.

Někteří vaši spoluhráči z Dukly hrávali českou ligu, že?
Jasně! Michal Faško a Timotej Záhumenský hrávali za Karvinou. Timo mluvil o klubu a lidech kolem něj jen v dobrém. Teď se budeme potkávat s Adriánem Slávikem - přestoupil do Jablonce. S ním jsem v kontaktu.

Od útočníka se očekávají góly. Jste připravený?
Doufám, že pomůžu týmu hlavně gólově. Ale je potřeba i vyhrávat souboje a podržet míč.

Máte za sebou první start v karvinském dresu. V Tychách jste do utkání nastupoval s kapitánskou páskou a odehrál první poločas. Jak jste se cítil?
Hrálo se mi výborně. Škoda, že jsem nevstřelil gól, ale to přijde. Věřím tomu. Děkuji trenérům i spoluhráčům za podporu na hřišti i mimo něj.

Za tři týdny startuje nová sezóna. Je to pro vás dostatečně dlouhá doba, abyste se sžil s týmem?
Udělám všechno pro to, aby tomu tak bylo. Rád bych pravidelně hrával, proto musím na každém tréninku makat. Určitě mi pomůže i soustředění, na které odjíždíme v pondělí ráno.Rozhovory Rozhovory
út 28.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jaroslav Svozil

Stoper Jaroslav Svozil přišel v létě z Ostravy. V rozhovoru promluvil i o svých dalších angažmá, o tradici během vítězného pokřiku a zmínil i několik bývalých či současných spoluhráčů, na které nedá dopustit. Řeč ale přišla i na blížící se Vánoce…

so 18.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Veliký profesionál se definitivně loučí. Stylově před vyprodaným stadionem se s ním klub jako s hráčem rozloučí. Ovšem Michal Papadopulos v klubu působí dál – jako trenér útočníků. Nejen o tom, ale i o bohaté kariéře, kterou by mu mohl leckdo závidět, hovořil v bulletinovém rozhovoru.

čt 26.10. | redakce

Martin Zedníček: Všechno už dělám naplno, pauza byla dlouhá!

Po necelých jedenácti měsících znovu navlékl dres a vyběhl na trávník. Martin Zedníček je po těžkém zranění kolene zpátky! Od začátku října si znovu užívá zápasový rytmus - zatím v třetiligovém béčku.

st 25.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Juraj Jarábek

Pohodové povídání s trenérem Jurajem Jarábkem především o jeho dalších štacích po odvolání z lavičky MFK v březnu 2021. Pochválil také našeho odchovance Ondřeje Lingra za obrovský herní progres.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo