Generální partner
Světlý režim
21. leden 2022

Michal Papadopulos: Nejlepší soustředění? V Abú Dhabí

Ještě před odletem promluvil kapitán Michal Papadopulos o soustředění, zavzpomínal na minulost, zhodnotil dosavadní část přípravy a přiblížil, jak vnímá blížící se start a s ním spojené záchranářské starosti.

Michale, těšíte se na soustředění?
Jo, těšíme se všichni. Počasí tam zatím není úplně ideální, je deštivo a větrno. Ale uvidíme. My tam budeme od soboty, tak snad to bude lepší. Ale jedeme tam hlavně kvůli tréninkům na přírodní trávě, to je to nejdůležitější. Myslím si, že toho máme všichni na umělce za ty necelé tři týdny plné zuby (úsměv).

Jak s postupným věkem berete zahraniční soustředění?
Já už jako nutné zlo (smích). Ale čím jsem starší, tím víc si vážím přírodní trávy. Takže se tam opravdu těším.

Vzpomenete si, jaké destinace jste během své bohaté kariéry navštívil během zimních přípravných období?
Většinou Turecko nebo Kypr. A dvakrát Abú Dhabí ve Spojených arabských emirátech. Tam to samozřejmě bylo nejlepší.

Máte za sebou víc než polovinu přípravy. Jak ji hodnotíte?
Zatím mám smíšené pocity. Kádr se skládá, mámě nějaké zraněné. Až teď se bude kádr na jarní část finalizovat, což je jenom dobře. Počasí nám také přálo, nebyly žádné extra nízké teploty a přívaly sněhu. Škoda jen, že jsme víc nevyužívali přírodní trávu, ale zase to chápu s ohledem na naši účast v Tipsport lize, která se hrála na umělce.

Pomalu se blíží jarní start. S jakými pocity jej vyhlížíte?
Dokud budu v kabině já a další starší kluci, tak uděláme všechno pro to, abychom ligu zachránili. To všem fanouškům můžu slíbit. Je to obrovská motivace pro nás všechny - čím víc nás totiž lidé odepisují, tím víc se budeme rvát. Určitě se o záchranu popereme a jako výhodu vnímám i nadstavbovou část s dalšími pěti zápasy.

Bude důležitý už samotný úvod jara?
Určitě. Sice začínáme na Slavii, ale potom máme doma Jablonec a jedeme do Teplic. To budou pro nás ohromně důležité zápasy. Když se zvládnou a základní část zakončíme tak, abychom měli týmy před sebou na dosah, tak pořád je reálná šance na záchranu – klidně i přes baráž. Je to fotbal a v něm je možné všechno. Potřebuje prostě pravidelně sbírat body.

Rozhovory Rozhovory
st 4.5. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Eldar Šehić

Levý obránce Eldar Šehić pochází z Bosny a v Karviné působí necelý rok. Za tu dobu si vydobyl místo v základní sestavě a naučil se česky. V rozhovoru vypráví o fotbalových začátcích, fotbale v Bosně nebo i tom, že byl záložník. Dokonce si zahrál mládežnickou Ligu mistrů a dal gól slavnému Atlétiku Madrid…

út 26.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Filip Zorvan

Hráč s číslem 7 na karvinském dresu dělá fanouškům radost. Zimní posila Filip Zorvan v každém zápase svými výkony dokazuje, jak je pro tým důležitý. V rozhovoru hovoří o svém bratranci, ale také o reprezentačních spoluhráčích či oblíbeném týmu…

st 6.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Adam Jánoš

Se záložníkem Adamem Jánošem, který je v Karviné na hostování z ostravského Baníku, jsme v rozhovoru probrali výhru ve slezském derby, jeho prvoligové štace, top spoluhráče a další zajímavosti…

st 30.3. | redakce

Antonín Svoboda: Vidět hráče světových kvalit včetně CR7 byl obrovský zážitek

V úterý se zapojil zpět do tréninkového procesu s karvinským týmem! Důvod absence? Antonín Svoboda strávil poslední týden s reprezentační dvacítkou a zažil toho hodně. Vrchol? Vidět naživo hvězdy portugalské reprezentace v čele s Cristianem Ronaldem.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo