Mlade talenty

Mihailo Jovanović zažil na Kovoně vítězný debut

15.04.2015 | redakce, foto/Libor Pawlas
 

Mihailo Jovanović zažil na Kovoně vítězný debut Vítězný návrat do základní sestavy, ale také vítězný debut na kovonském hřišti, kam se tým už v říjnu přestěhoval, zažil stoper Mihailo Jovanović. Ten se poprvé od 14. září objevil na trávníku v základní sestavě.

 

Před utkáním s Vlašimí se řešilo, kdo nahradí vykartované stopery. Vaše pozice byla jasná a vedle vás se nakonec objevil Vojtěch Kubista. Vyhráli jste, navíc s čistým kontem, takže musí panovat spokojenost, ne?

Samozřejmě. Pět zápasů bez výhry byla dlouhá doba a potřebovali jsme to. Snad na vítězné vlně zůstaneme. A za druhé mám radost že jsem si konečně zahrál na Kovoně. Bonusem bylo, že už nepotřebuji ochrannou masku, která mě pár měsíců zdobila.

Kdy jste ji sundal?

Zhruba před měsícem. Rozehrával jsem se bez ní za Orlovou a je to perfektní.

Pamatujete si vůbec, kdy jste se naposledy objevil v sestavě Karviné?

To vím přesně. Bylo to v půlce září na hřišti Viktorie Žižkov. Už je to dlouhá doba.

Zmínil jste Orlovou. Za ní jste nastoupil do dvou zápasů a dal i jeden gól. Takže forma je?

Snad jo (smích). Ale vážně! Jsem hodně rád, že jsem mohl nastoupit a zahrát si. Myslím si, že pro rozehrání či udržení se v zápasovém zatížení je třetí liga výborná.V remízovém zápase proti Uničovu nastala zajímavá chvilka. Bránil jste hostujícího Krče v pokutovém území mimo výhodný úhel, ale on přesto přes hlavu jen tak kopl do míče a ten zapadl do sítě. Zažil jste to někdy?

No vůbec ne. V první chvíli jsem si říkal, že míč skončil někde za lajnou a náš brankář bude rozehrávat. No, nakonec k překvapení nás všech skončil míč v síti. Zajímavý a určitě smolný moment. Ale zaváhání jsme pak napravili v dalším utkání v Třebíči, kde se mi podařilo zápas rozhodnout. Škoda jen posledního zápasu v Břeclavi. Ale tam jsem už nehrál.

Za Orlovou jste naposledy nehrál, ale za Karvinou ano. Říká se, že vítězná sestava se nemění. Takže nastoupíte i v neděli v Sokolově?

Tak to vůbec nevím. To opravdu rozhodne jedině trenér. Já jsem hlavně rád, že se mi podařilo vrátit se. Každopádně nás v Sokolově nečeká lehký zápas. Oni sice můžou být unavenější, protože ve středu hrají dohrávku s Varnsdorfem, ale celkově je Sokolov v domácím prostředí silný.

• Sestřih slezského derby
dnes - Karvinští v pondělí prohráli doma s Ostravou, byť měli více gólových šancí. Na sestřih toho nejzajímavějšího se podívejte ZDE.

• B-tým: V pátek další přátelák
dnes - Rezervní celek MFK Karviná čeká v pátek odpoledne těžká prověrka - na hřišti v Šilheřovicích vyběhne k duelu s třetiligovými Petřkovicemi. Začátek utkání je v 17 hodin.

• Slezské derby: VYPRODÁNO
včera - Pondělní duel bude sledovat zcela zaplněný Městský stadion v Karviné-Ráji! V 10 hodin ráno z prodejních míst zmizely poslední vstupenky. Pokladny tak zůstanou zavřené!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
před 2 dny - a) sektor D5-řada 7- sedadlo 30, b) sektor C4-řada 1-sedadlo 6, c) sektor C4-řada 1-sedadlo 9, d) sektor D6-řada 8-sedadlo 28. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Baníku Ostrava budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Triumf U19 v Banské Bystrici
před 3 dny - Ligový dorost U19 zvítězil na třídenním mezinárodním turnaji v Banské Bystrici, kde třikrát vyhrál a jednou remizoval. Navíc Jaroslav Streit byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. MFK-Podbrezová, 1:0, MFK-Diosgyöri 2:0, MFK-Zlín 1:0, MFK-Banská Bystrica 1:1.

• Na Hané v sobotu 10. srpna
19.7. - Druhou srpnovou sobotu se Karvinští představí v rámci 5. kola FORTUNA:LIGY na Andrově stadionu v Olomouci. Čas výkopu byl stanoven na 17 hodin.

• Hanousek si jednou nezahraje
18.7. - Disciplinární komise LFA ve čtvrtek podle očekávání uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání pro Marka Hanouska, který byl po druhé žluté kartě vyloučen v neděli na půdě Mladé Boleslavi. Hanousek tak vynechá pondělní derby proti Ostravě!

• B-tým: doma v neděli dopoledne
17.7. - Rezervní tým, chcete-li MFK Karviná B, bude hrávat svá domácí utkání ve Fortuna MSD-F v nedělních termínech od 10:15 hodin ve Sportovním centru Kovona. Podzimní los svěřenců Čestmíra Kročila najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem