Generální partner
Světlý režim
15. duben 2015

Mihailo Jovanović zažil na Kovoně vítězný debut

Vítězný návrat do základní sestavy, ale také vítězný debut na kovonském hřišti, kam se tým už v říjnu přestěhoval, zažil stoper Mihailo Jovanović. Ten se poprvé od 14. září objevil na trávníku v základní sestavě.

Před utkáním s Vlašimí se řešilo, kdo nahradí vykartované stopery. Vaše pozice byla jasná a vedle vás se nakonec objevil Vojtěch Kubista. Vyhráli jste, navíc s čistým kontem, takže musí panovat spokojenost, ne?

Samozřejmě. Pět zápasů bez výhry byla dlouhá doba a potřebovali jsme to. Snad na vítězné vlně zůstaneme. A za druhé mám radost že jsem si konečně zahrál na Kovoně. Bonusem bylo, že už nepotřebuji ochrannou masku, která mě pár měsíců zdobila.

Kdy jste ji sundal?

Zhruba před měsícem. Rozehrával jsem se bez ní za Orlovou a je to perfektní.

Pamatujete si vůbec, kdy jste se naposledy objevil v sestavě Karviné?

To vím přesně. Bylo to v půlce září na hřišti Viktorie Žižkov. Už je to dlouhá doba.

Zmínil jste Orlovou. Za ní jste nastoupil do dvou zápasů a dal i jeden gól. Takže forma je?

Snad jo (smích). Ale vážně! Jsem hodně rád, že jsem mohl nastoupit a zahrát si. Myslím si, že pro rozehrání či udržení se v zápasovém zatížení je třetí liga výborná.V remízovém zápase proti Uničovu nastala zajímavá chvilka. Bránil jste hostujícího Krče v pokutovém území mimo výhodný úhel, ale on přesto přes hlavu jen tak kopl do míče a ten zapadl do sítě. Zažil jste to někdy?

No vůbec ne. V první chvíli jsem si říkal, že míč skončil někde za lajnou a náš brankář bude rozehrávat. No, nakonec k překvapení nás všech skončil míč v síti. Zajímavý a určitě smolný moment. Ale zaváhání jsme pak napravili v dalším utkání v Třebíči, kde se mi podařilo zápas rozhodnout. Škoda jen posledního zápasu v Břeclavi. Ale tam jsem už nehrál.

Za Orlovou jste naposledy nehrál, ale za Karvinou ano. Říká se, že vítězná sestava se nemění. Takže nastoupíte i v neděli v Sokolově?

Tak to vůbec nevím. To opravdu rozhodne jedině trenér. Já jsem hlavně rád, že se mi podařilo vrátit se. Každopádně nás v Sokolově nečeká lehký zápas. Oni sice můžou být unavenější, protože ve středu hrají dohrávku s Varnsdorfem, ale celkově je Sokolov v domácím prostředí silný.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii