Mlade talenty

Mihailo Jovanović zažil na Kovoně vítězný debut

15.04.2015 | redakce, foto/Libor Pawlas
 

Mihailo Jovanović zažil na Kovoně vítězný debut Vítězný návrat do základní sestavy, ale také vítězný debut na kovonském hřišti, kam se tým už v říjnu přestěhoval, zažil stoper Mihailo Jovanović. Ten se poprvé od 14. září objevil na trávníku v základní sestavě.

 

Před utkáním s Vlašimí se řešilo, kdo nahradí vykartované stopery. Vaše pozice byla jasná a vedle vás se nakonec objevil Vojtěch Kubista. Vyhráli jste, navíc s čistým kontem, takže musí panovat spokojenost, ne?

Samozřejmě. Pět zápasů bez výhry byla dlouhá doba a potřebovali jsme to. Snad na vítězné vlně zůstaneme. A za druhé mám radost že jsem si konečně zahrál na Kovoně. Bonusem bylo, že už nepotřebuji ochrannou masku, která mě pár měsíců zdobila.

Kdy jste ji sundal?

Zhruba před měsícem. Rozehrával jsem se bez ní za Orlovou a je to perfektní.

Pamatujete si vůbec, kdy jste se naposledy objevil v sestavě Karviné?

To vím přesně. Bylo to v půlce září na hřišti Viktorie Žižkov. Už je to dlouhá doba.

Zmínil jste Orlovou. Za ní jste nastoupil do dvou zápasů a dal i jeden gól. Takže forma je?

Snad jo (smích). Ale vážně! Jsem hodně rád, že jsem mohl nastoupit a zahrát si. Myslím si, že pro rozehrání či udržení se v zápasovém zatížení je třetí liga výborná.V remízovém zápase proti Uničovu nastala zajímavá chvilka. Bránil jste hostujícího Krče v pokutovém území mimo výhodný úhel, ale on přesto přes hlavu jen tak kopl do míče a ten zapadl do sítě. Zažil jste to někdy?

No vůbec ne. V první chvíli jsem si říkal, že míč skončil někde za lajnou a náš brankář bude rozehrávat. No, nakonec k překvapení nás všech skončil míč v síti. Zajímavý a určitě smolný moment. Ale zaváhání jsme pak napravili v dalším utkání v Třebíči, kde se mi podařilo zápas rozhodnout. Škoda jen posledního zápasu v Břeclavi. Ale tam jsem už nehrál.

Za Orlovou jste naposledy nehrál, ale za Karvinou ano. Říká se, že vítězná sestava se nemění. Takže nastoupíte i v neděli v Sokolově?

Tak to vůbec nevím. To opravdu rozhodne jedině trenér. Já jsem hlavně rád, že se mi podařilo vrátit se. Každopádně nás v Sokolově nečeká lehký zápas. Oni sice můžou být unavenější, protože ve středu hrají dohrávku s Varnsdorfem, ale celkově je Sokolov v domácím prostředí silný.

• V úterý a středu na žáky
dnes - Vloženými koly pokračují soutěže mládeže a obě kategorie žáků se představí v domácím prostředí. mladší žáci U13 a U12 hrají v úterý v areálu Městského stadionu v Karviné Ráji současně od 16:30 proti Bílovci. Starší žáci U15 a U14 přivítají ve středu na Bažantnici Prostějov (17:30 a 16:00).

• Zlato žáků U12 v Polsku
včera - Dvoudenní mezinárodní turnaj v Krzeszowicích ovládl tým trenérů Aleše Hujíka a Jana Czyže s bilancí osmi výher a tří porážek (Zagłebie Dabrowskie 1:0, AP Team Gliwice 2:0, APTM Polska 0:1, AP2012 Jaworzno 1:0, APTM Krzeszowice 3:1, Wisła Kraków 1:0, UKS SMS Mielec 2:0, Śląsk Wrocłav 1:0, Zbrojovka Brno 1:0, Zagłebie Sosnowiec 0:1, Rekord Bialsko-Biała 0:3. Nejlepším střelcem byl se sedmi trefami Dominik Zajac.

• Sestřih utkání s Bohemkou
před 2 dny - Nepovedený zápas odehráli Karvinští proti týmu Bohemians Praha 1905 a vůbec poprvé pod trenérem Strakou doma nevyhráli. Na sestřih všeho podstatného se podívejte ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže MFK
před 3 dny - Zlín-U19 2:0, U18-Hlučín 5:2, Zlín-U17 0:1, U16-Hlučín 2:2, st.žáci B-Kobeřice 0:1, ml.žáci B-Kobeřice 3:4.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
17.5. - a) sektor D3-řada 7- sedadlo 11, b) sektor D4-řada 3-sedadlo 29, c) sektor E3-řada 8-sedadlo 18, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 37. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemce budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Patnáctka porazila Baník!
17.5. - Svěřenci Zdeňka Jelínka dokázali ve vloženém kole získat tří nesmírně důležité body na půdě ostravského Baníku - ve čtvrtek tam zvítězili 2:0! Čtrnáctka naopak Baníku podlehla 3:5!

• Sestřih vítězství nad Duklou
15.5. - Karvinští po výhře 3:0 poslali v úterý večer pražskou Duklu definitivně do druhé ligy. V sestřihu najdete nejzajímavější momenty duelu a samozřejmě všechny tři góly. Více ZDE.

• Nové kšiltovky ve fanshopu
13.5. - V den utkání s Duklou budou v prodeji nové kšiltovky s klubovým logem v ceně 250 Kč. Fanshop otvírá v 16:15 hodin!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem