Generální partner
Světlý režim
16. leden 2020

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

Milane, k týmu jste se spolu s Vukadinem Vukadinovićem připojil dva dny po začátku přípravy, ale přeci jen – jaká je prozatím zimní příprava?
Jako vždy náročná. Makáme všichni na sto procent, je to hodně o běhání, takže po této stránce budeme na jaro určitě dobře připraveni. 

A po herní stránce?
Máme za sebou tři zápasy, já jsem odehrál poslední dva během dvou dnů. Celkem makačka, ale nebrali mě křeče, takže si myslím, že to je dobré. 

Proti Baníku jste nastoupil na stoperu, v závěru vás trenér posunul na levého beka. V Trenčíně jste už odehrál na levé straně obrany celý zápas. Který post vám sedí víc?
Radši mám stopera, všechno vidím. Ale ani levý obránce mi nevadí a celkem mi i vyhovuje. Kdybych si však mohl vybrat, tak radši bych byl stoper. Ovšem záleží na trenérovi (úsměv). 

V úterý jste upoutal fotbalovou veřejnost nejen v Česku hezkým gestem, když jste odmítl proměnit pokutový kop. Psalo se o tom i na Slovensku, řešilo se to i v televizi. Jak se to všechno seběhlo?
Chtěl jsem jít do souboje s tím, že si míč pokopnu a soupeř mě podrazí. Jenže on se ke mně pouze přiblížil a já už by na zemi. Sotva jsem se zvedl, tak už byla slyšet píšťalka rozhodčího. Hned jsem za ním šel a řekl mu, že to penalta nebyla. On mi odpověděl, že už to odpískal. 

Gólman soupeře věděl, co uděláte?
Ano! Řekl jsem mu, že míč dostane zpátky. Byl to přátelák…

Udělal byste to i v zápase FORTUNA:LIGY?
Záleželo by na stavu. Kdybychom vedli 3:0, tak určitě jo (smích).

Defenziva je v pořádku, ve třech duelech jste obdrželi pouze jeden gól a navíc z penalty. Naopak v ofenzivě se trápíte.  Jak z toho ven?
Vybavuji si loňský leden, kdy jsme také nedávali góly, postupem času se to zlepšilo a na konci se nám podařilo ligu zachránit. Doufám, že se bude historie opakovat.

Rozhovory Rozhovory
čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

čt 3.9. | redakce, foto/Michal Chadim

Christián Herc: Věřím, že hostování v Karviné bude lepší než v Plzni

Za necelý měsíc dvaadvacetiletý slovenský fotbalista pobývá momentálně s reprezentací U21, kterou čeká dvojutkání se Švýcarskem. Christián Herc se v rozhovoru vrátil k příchodu do Karviné a na rovinu přiznal, že má drobné tréninkové manko, které potřebuje dohnat...

čt 20.8. | redakce

Marek Janečka před slezským derby s Baníkem: Na fanoušky se těšíme!

V neděli začne pro MFK Karviná už pátá sezóna mezi českou elitou. Kapitán Marek Janečka se stejně jako celá kabina na start soutěže těší. Nabízíme část rozhovoru z Klubového bulletinu MFK Karviná, který bude k slezskému derby nachystán.

st 19.8. | redakce

VIDEO: První rozhovor Michala Papadopulose v novém působišti

Útočník Michal Papadopulos vysvětluje návrat do Česka i to, že uvažoval o konci kariéry. Nakonec ale dostal zase chuť a přijal novou výzvu...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii