Generální partner
Světlý režim
25. listopad 2020

Minisouboj francouzských bratranců okoření sobotní zápas se Zlínem

Karviná versus Zlín, ale také Soufiane Dramé versus Youba Dramé. Nadcházející sobotní zápas bude pro oba hodně specifický. Karvinský Sufi se těší a doufá, že se aspoň na pár minut se svým mladším rodinným příslušníkem potká na trávníku....

Proti sobě nikdy nehráli, ale pokud jsou spolu, tak společné tréninky jsou samozřejmostí. Karvinský univerzál Sufi Dramé se na setkání se svým bratrancem v rámci mistrovského utkání moc těší. „Uvidíme, jestli vůbec do zápasu zasáhneme. Já nastupuji spíš na posledních pár minut, Zlín naposledy porazil Plzeň a jejich trenér asi nebude chtít do vítězné sestavy sahat. Youba naskočil až na závěrečných deset minut. Bylo by super, kdybychom se na hřišti aspoň na chvíli potkali,“ usmál se čtyřiadvacetiletý karvinský hráč.

Jeho bratranec je téměř o dva roky mladší, v Česku už působí skoro tři roky. Po vydařené loňské sezóně v druholigovém Ústí nad Labem si ho všimlo vedení zlínského klubu a v létě Youbu Dramého přivedlo. A ten si nevede vůbec špatně, v osmi zápasech nastřílel tři góly. „Co vím, tak se mu ve Zlíně líbí a hlavně hraje nejvyšší soutěž. Určitě má potenciál hrát ještě v lepším klubu, znám ho. Bude ještě lepší, ale musí jít krok za krokem,“ podotkl.  

Na hecování před sobotním odpoledním zápasem podle Sufiho ještě nedošlo. „Ale to přijde, je teprve středa,“ zasmál se francouzský fotbalista, který umí perfektně česky, zatímco jeho bratranec tolik ne. „Youba spíš rozumí, česky ale moc nemluví,“ dodal závěrem Soufiane Dramé, který se před sezónou vrátil z ročního hostování v Příbrami. 

Na větší minutáž zatím čeká – během pěti zápasů, do kterých v dresu MFK s číslem 22 nastoupil, zatím pobyl na trávníku pouhých 24 minut.

Rozhovory Rozhovory
so 21.1. | redakce

Jiří Ciupa à la Jack Grealish: Pauza byla dostačující

S brankářem a odchovancem MFK Jiřím Ciupou byla probrána dovolená, první týden přípravy i jeho nová image...

út 17.1. | redakce

Tomáš Hejdušek po prvním tréninku: Bylo vidět, že klukům kolektiv chyběl

Po skončení první společné tréninkové jednotky roku 2023 mluvil trenér Tomáš Hejdušek mimo jiné o pozitivním nastavení hráčů, plánu na tento týden, vysvětlil příchody nových tváří a zmínil také zařazení dvou dorostenců a dvou hráčů B-týmu do tréninkového procesu prvního týmu.

pá 6.1. | redakce

Lukáš Budínský: Zimní příprava budou galeje!

V podzimní části zasáhl Lukáš Budínský do devíti duelů a po návratu do karvinského dresu zapsal tři góly a tři asistence. Aktuálně si ještě užije poslední víkend a od začátku nového týdne začne společně s ostatními hráči pracovat na kondici - zatím ještě individuálně pod dohledem sporttesterů.

út 20.12. | redakce

Rajmund Mikuš: Na sebe bych si nevsadil, ale v obraně se cítím lépe než na křídle

Již třetí sezónu kroutí v barvách MFK Rajmund Mikuš! Zatímco v předchozích dvou prvoligových zaznamenal pouze jednu trefu, v té aktuální (druholigové) má na svém kontě čtyři přesné zásahy. Zároveň je nejlepším střelcem týmu.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo