Generální partner
Světlý režim
25. listopad 2020

Minisouboj francouzských bratranců okoření sobotní zápas se Zlínem

Karviná versus Zlín, ale také Soufiane Dramé versus Youba Dramé. Nadcházející sobotní zápas bude pro oba hodně specifický. Karvinský Sufi se těší a doufá, že se aspoň na pár minut se svým mladším rodinným příslušníkem potká na trávníku....

Proti sobě nikdy nehráli, ale pokud jsou spolu, tak společné tréninky jsou samozřejmostí. Karvinský univerzál Sufi Dramé se na setkání se svým bratrancem v rámci mistrovského utkání moc těší. „Uvidíme, jestli vůbec do zápasu zasáhneme. Já nastupuji spíš na posledních pár minut, Zlín naposledy porazil Plzeň a jejich trenér asi nebude chtít do vítězné sestavy sahat. Youba naskočil až na závěrečných deset minut. Bylo by super, kdybychom se na hřišti aspoň na chvíli potkali,“ usmál se čtyřiadvacetiletý karvinský hráč.

Jeho bratranec je téměř o dva roky mladší, v Česku už působí skoro tři roky. Po vydařené loňské sezóně v druholigovém Ústí nad Labem si ho všimlo vedení zlínského klubu a v létě Youbu Dramého přivedlo. A ten si nevede vůbec špatně, v osmi zápasech nastřílel tři góly. „Co vím, tak se mu ve Zlíně líbí a hlavně hraje nejvyšší soutěž. Určitě má potenciál hrát ještě v lepším klubu, znám ho. Bude ještě lepší, ale musí jít krok za krokem,“ podotkl.  

Na hecování před sobotním odpoledním zápasem podle Sufiho ještě nedošlo. „Ale to přijde, je teprve středa,“ zasmál se francouzský fotbalista, který umí perfektně česky, zatímco jeho bratranec tolik ne. „Youba spíš rozumí, česky ale moc nemluví,“ dodal závěrem Soufiane Dramé, který se před sezónou vrátil z ročního hostování v Příbrami. 

Na větší minutáž zatím čeká – během pěti zápasů, do kterých v dresu MFK s číslem 22 nastoupil, zatím pobyl na trávníku pouhých 24 minut.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo