Generální partner
Světlý režim
22. červen 2021

Mladá krev ze Salzburgu! Antonín Svoboda přestoupil do Karviné

Odchovanec brněnské Zbrojovky, který už v šestnácti letech přestoupil do věhlasné akademie Red Bull Salzburg, se vrací do Česka. V Karviné podepsal útočník Antonín Svoboda dlouhodobou smlouvu.

Zajímavým a velice perspektivním úlovkem se může pochlubit MFK Karviná. Ve Slezsku podepsal dlouhodobou smlouvu teď už bývalý hráč RB Salzburg Antonín Svoboda. Devatenáctiletý fotbalista a mládežnický reprezentant platí za velkou naději českého fotbalu. „V Tondovi vidíme velkou perspektivu, je to kvalitní fotbalista. Věřím, že se v české lize prosadí a doufám, že se mu bude v Karviné líbit. Přeji mu hodně štěstí,“ prohlásil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Svoboda má za Salzburg jediný start, ten si ale připsal v únorovém utkání Evropské ligy proti Villarealu, který nakonec tuto druhou nejprestižnější evropskou klubovou soutěž vyhrál. Větší vytíženost měl v druholigovém Lieferingu, který je farmou Red Bullu a skončil o skóre na druhém místě. „V Rakousku mi skončila smlouva a s manažerem jsme řešili co dál. Vracím se domů do Česka a těším se na naši ligu. Karvinské zázemí mě překvapilo, měl jsem možnost se tady před podpisem smlouvy podívat, projít si město. Líbí se mi tady,“ prohlásil odchovanec Zbrojovky Brno.K transferu ze Salzburgu do Karviné se vyjádřil také šéf fotbalové sekce agentury Sport Invest Viktor Kolář. „Tondovi na konci sezóny vypršela v Salcburku smlouva, po dohodě všech stran jsme k prodloužení nepřistoupili. Rozloučení proběhlo ve velmi přátelském duchu, pro klub a samozřejmě hlavně pro Tondu se jednalo o férové spojení s množstvím úspěšných sportovních momentů. Tonda navíc získal neocenitelné fotbalové i životní zkušenosti. Zájem o něj byl v Rakousku a také v několika českých klubech. Pro Karvinou rozhodl především velký zájem trenéra a představená sportovní koncepce s důrazem na využívání mladých hráčů. Pozitivem je také působení našeho klienta Michala Papadopulose, který může Tondovi v pozici mentora výrazně pomoci,“ uvedl Kolář.

Vedení klubu MFK Karviná ocenilo spolupráci s agenturou Sport Invest. „Moc nám Sport Invest v tomto transferu pomohl. Je opravdu potřeba poděkovat hlavně za skvělé jednání s rakouskou stranou,“ podotkl Lubomír Vlk.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná