Generální partner
Světlý režim
14. srpen 2011

Motyčka: Zlepšujeme se

Po prohře na hřišti Bohemians souhlasil s rozhovorem karvinský stoper Martin Motyčka. 26letý fotbalista vidí současnou situaci optimisticky. Podle něj se tým výkonnostně zlepšuje a zanedlouho přijdou i první body.

Po dvou kolech jsme bez bodu. Přitom výkonem na hřišti Bohemians jsme si o ně hlasitě říkali...

Určitě. Skoro celý zápas jsme byli lepší. Vytvořili jsme si i více šancí. Ale fotbal je o gólech a ty jsme nedali. Proto nemáme ani bod.

Produktivita je zatím slabou stránkou Karviné. Na Střížkově si naši hráči vytvořili dostatek golových šancí, ale neproměnili ani jednu. Kde je problém?

Zakončení se věnujeme dostatečně, možná je to o soustředěnosti, chybí nám i štěstí. V dalším zápasem to tam třeba začne padat. Doma jsme dali dvě tyčky, na Bohemce jsme taky nastřelili brankovou konstrukci. Podle mě zatím máme smůlu.

Ani v defenzívě není souhra ideální. Dostáváme branky, kterým by se dalo předejít. Tak jako v neděli proti Bohemians. Jak byste celou akci, která předcházela inkasované brance, popsal?

Získali jsme míč a šli do útoku. Bohužel jsme zkazili přihrávku přes střed hřiště, Bohemka se rázem dostala do protiútoku, jeden z hráčů vysunul za naší obranu Drska a ten to zblízka poslal kolem Kafého (Jakub Kafka, pozn.redakce). Další zbytečný gól, co se dá dělat.

V létě došlo v kádru k mnoha změnám. Znamená to, že mužstvo potřebuje dostat čas, aby si všechno sedlo? Letní příprava byla krátká.

Podle mě určitě. Výkonem na hřišti Bohemians jsme ukázali, že fotbal hrát umíme. Bude to lepší a lepší.

Jak se vám spolupracuje ve středu obrany s René Bolfem?

Výborně. Renda je zkušený borec, spolupráci s ním si můžu jen pochvalovat.

V sobotu hrajeme derby proti Třinci. Další zaváhání si nemůžeme dovolit.

To samozřejmě nemůžeme. Doufám, že vyhrajeme. Zápas od zápasu jsme lepší. Domácí zápas s Čáslaví se nám nepovedl, teď na Bohemians to bylo lepší. Jestli budeme v těch výkonech pokračovat a podaří se nám protrhnout střeleckou smůlu, budeme body sbírat.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
ne 26.1. | redakce

Taiwo: V novém kolektivu se cítím v pohodě a fajn

Den před odletem na soustředění posílil tým nigerijský útočník Abdulrahnam Taiwo, který přišel na hostování z Dunajské Stredy. Hned v prvním zápase v Beleku proti Craiove dostal od trenéra maximální prostor, odehrál celou porci minut.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?