Generální partner
Světlý režim
27. srpen 2022

Na Andrově stadionu s nováčkem, Olomouc B-Karviná (ne,10:15)

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA pokračuje pátým kolem a Karvinští se vydají do Olomouce, kde je čeká duel s rezervou prvoligové Sigmy. Duel dvou neporažených a desetibodových týmů je na programu v neděli dopoledne.

Uhájit neporazitelnost a zlepšit herní projev. Takový je cíl pro nadcházející utkání, již páté druholigové v nové sezóně. Svěřenci Tomáše Hejduška se v neděli dopoledne představí na Andorvě stadionu v Olomouci proti B-týmu Sigmy. My se na Sigmu připravujeme stejně jako na kteréhokoliv jiného soupeře. V žádném případě domácí nepodceníme. Navíc se soupeřem máme poměrně čerstvou zkušenost z letní přípravy. Je to mladé, rychlé družstvo. Hráči prošli akademií Sigmy. Moc dobře víme, co nás čeká a musíme být nachystaní. Z dosavadních zápasů je patrné, že je úplně jedno, proti komu hrajeme. Ve F:NL není slabého soupeře,“ prohlásil dva dny před duelem karvinský kouč.

Rezervní týmy bývají nečitelné, ovšem to trenéra MFK netrápí. Může tam být nějaká hráčská změna – ať už od našeho vzájemného přípravného duelu nebo z minulého týdne. Každopádně způsob hry je neměnný. Trenér Chromý má stejné principy hry a je jedno, jestli je momentálně u B-týmu nebo dorostu,“ podotkl Tomáš Hejdušek.

Trenéra a celý tým těší, že v neděli je bude v Olomouci povzbuzovat početná skupina fanoušků. „To je super! Naši fanoušci jsou naším dvanáctým hráčem v domácích i venkovních duelech. My jejich podporu cítíme a konečně jim také chceme nabídnout hezký fotbal. Jedeme tam uspět,“ dodal kouč Tomáš Hejdušek.

Olomoucké béčko si sportovní cestou vybojovalo postup do druhé nejvyšší soutěže, když s desetibodovým náskokem před Kroměříží opanovalo v uplynulou sezóně MSFL. Mladí svěřenci trenéra Augustina Chromého tak sbírají obrovsky cenné zkušenosti v profesionální soutěži – a zatím na výbornou. Po pěti kolech jsou čtvrtí s deseti body za tři vítězství a jednu remízu. Navíc pouze dvakrát inkasovali a mají druhou nejlepší defenzivu. Naopak Karviná má nejlepší ofenzivu. Vzájemný červencový duel v rámci letní přípravy vyhráli Karvinští doma 2:1.

Sigma zahájila F:NL hubeným vítězstvím 1:0 nad béčkem Sparty, potom remizovala 1:1 v Jihlavě, následovalo další jednobrankové vítězství nad Opavou a minulý týden loupila 3:1 v Prostějově.


Utkání 5. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY SK Sigma Olomouc B – MFK Karviná začíná na Andrově stadionu v Olomouci v neděli 28. srpna v 10:15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Filip Kotala. Utkání bude možné sledovat prostřednictvím streamu ZDE.

Rozhovory Rozhovory
st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo