Generální partner
Světlý režim
20. listopad 2020

Na Hané to bude těžká práce, Olomouc-Karviná (so,16)

Nejvyšší soutěž nabírá na obrátkách, během příštích třiatřiceti dnů (pokud znovu nezasáhne COVID-19) čeká na fotbalisty MFK Karviná porce hned sedmi zápasů. První z nich už v sobotu na olomouckém Andrově stadionu. Karvinští v nejvyšší soutěži Sigmu ještě neporazili...

Po reprezentační přestávce se na scénu znovu vrací ligový fotbal. Karvinští budou hájit dosavadní venkovní neporazitelnost u tradičního moravského soupeře v srdci Hané. V tabulce venkovních duelů jsou svěřenci Juraje Jarábka na třetím místě se ziskem sedmi bodů za dvě vítězství a jednu remízu. Lépe jsou na tom jen obě slavná pražská „S“, Slavia je druhá jen díky lepšímu skóre. „Dobrý start do sezóny prožívají oba týmy a oba v něm budou chtít pokračovat. Olomouc sice hraje doma, ale bez fanoušků. Vidím to 50 na 50,“ prohlásil kouč Jarábek.

Pro Hanáky hovoří fakt, že s Karvinou ještě v lize neprohráli. „Obrana stojí ta pevných základech. Během října sice odešel Jemelka, ale uzdravil se zkušený Beneš. Spolu s Hubníkem je to podle mě nejzkušenější stoperská dvojice v celé lize. Navíc v bráně je spolehlivý reprezentační brankář Mandous,“ vypočítával Juraj Jarábek plusy domácích a doplnil je navíc ještě o kvalitní přechodovou fázi.
  
Podle jeho slov došlo při studování soupeře i na výtky k poslednímu vzájemnému zápasu, který se odehrál na konci června v rámci nadstavby. „Ano, hráčům jsme k tomu řekli svoje. Ukázali jsme jim jejich pasivitu. To se nesmí v sobotu opakovat, naopak musíme být agresivní, organizovaní a aktivní. Rozhodně nejedeme do Olomouce na výlet, chceme bodovat,“ doplnil kouč MFK Karviná.

Sigma zažívá výborné období, znovu po třech sezónách má na svém kontě po sedmi zápasech 14 bodů. Možná i proto v nucené pauze kvůli vládním opatřením svolila k odchodu (formou hostování) svého klíčového hráče - stoper Václav Jemelka se vydal do Belgie. Už před sezónou odešli Václav Pilař a hlavně útočník Lukáš Juliš, jenž byl na Hanou zapůjčen ze Sparty. 

Nejčastější výsledek vzájemných zápasů? Remíza 1:1! Sigma prozatím drží neporazitelnost a vyhrála i poslední vzájemný zápas, na konci června zvítězila v nadstavbě 3:1 – šlo nakonec o poslední zápas obou týmů v minulé sezóně. 

Utkání 8. kola FORTUNA:LIGY SK Sigma Olomouc – MFK Karviná začíná na Andrově stadionu v sobotu 21. listopadu v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Emanuel Marek. 


Rozhovory Rozhovory
ne 15.11. | redakce

Lukáš Čmelík: Z kabiny je cítit dobrá nálada

V prvním rozhovoru Lukáš Čmelík vychvaluje svůj nový klub, přidává názor na českou ligu a prozrazuje, s kterými hráči aktuálního kádru už v minulosti hrál v jednom týmu...

st 11.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - TOMÁŠ OSTRÁK

Dvacetiletý šikula Tomáš Ostrák patří německému Kolínu nad Rýnem, nyní je ovšem v Karviné na ročním hostování a daří se mu skvěle. Je důležitým článkem základní sestavy, navíc byl premiérově povolán do reprezentační jednadvacítky.

so 31.10. | redakce

Martin Šindelář: Mrzí mě, že se liga přerušila, přestože jsme dodržovali manuál

Od 3. října nehrají, pouze tvrdě trénují a čekají na povolení znovu hrát. Stoper Martin Šindelář doufá, že se brzy začne, protože tréninky jsou dost náročné. Aby ne, když se o víkendech nehraje a není se na co šetřit...

čt 15.10. | redakce

Herc po návratu z reprezentace: Proti Francii to byla výborná zkušenost

Kvalifikace o EURO už nemůže pro slovenskou jednadvacítku skončit postupem, ovšem i tak je o zážitky podle Christiána Herce postaráno. Pondělní duel ve Štrasburku proti silné domácí Francii je toho jasným důkazem.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii