Generální partner
Světlý režim
10. únor 2021

Na hostování z Opavy přichází Dominik Smékal, Zhelizko do Lotyšska

Na poslední chvíli zamířil do Karviné na půlroční hostování ofenzivně laděný Dominik Smékal z Opavy. Naopak ukrajinský střední záložník Ivan Zhelizko mění dres a odešel hostovat do Pobaltí.

Čerstvě třiadvacetiletý záložník či útočník má poměrně zajímavou kariéru – je odchovancem ostravského Baníku, ale v šestnácti letech se po krátkém působení v Sigmě Olomouc upsal slavnému italskému Interu Milán, kde dva a půl roku působil v tamní vyhlášené akademii. 

Bývalý mládežnický reprezentant se však z Itálie v létě 2016 vrátil zpět do Ostravy. O rok později odešel hostovat do Senice, hrál i za Petřkovice a poslední rok strávil v Opavě. Na první ligový start teprve čeká. „Od Dominika si slibujeme zvýšení konkurence směrem do útoku. Domluvili jsme se na hostování do konce této sezóny,“ podotkl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Na roční hostování s možností předčasného návratu v létě odešel do třetího týmu lotyšské ligy Ivan Zhelizko. Aktuálně je tento mladý Ukrajinec se svým novým týmem Valmiera FC na soustředění v Turecku. S týmem se už také nepřipravuje ani Jan Kubala – z jeho potenciálního angažmá nakonec sešlo.

Rozhovory Rozhovory
po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

so 9.10. | redakce

Bohumil Páník: Do konce podzimu chceme z červených zón

Nový karvinský trenér Bohumil Páník se na práci v novém klubu těší. V prvním rozhovoru po svém jmenování do funkce mluvil o tom, jak mu fotbal chyběl, jak se těší na své bývalé svěřence i na práci se zahraničními hráči. Nechyběl ani dotaz na jeho dlouholetého asistenta.

st 29.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Daniel Stropek

Stoper Daniel Stropek momentálně není stoperem, ale středním záložníkem. Jak si zvyká na novou (pro sebe) netypickou pozici? Kdy začínal s fotbalem? Proč se ve čtrnácti rozhodl po příchodu do Prahy pro Slavii? Mluví se ve Slavoji Vyšehrad o oblíbeném seriálu z fotbalového prostředí?

ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo