Generální partner
Světlý režim
10. únor 2021

Na hostování z Opavy přichází Dominik Smékal, Zhelizko do Lotyšska

Na poslední chvíli zamířil do Karviné na půlroční hostování ofenzivně laděný Dominik Smékal z Opavy. Naopak ukrajinský střední záložník Ivan Zhelizko mění dres a odešel hostovat do Pobaltí.

Čerstvě třiadvacetiletý záložník či útočník má poměrně zajímavou kariéru – je odchovancem ostravského Baníku, ale v šestnácti letech se po krátkém působení v Sigmě Olomouc upsal slavnému italskému Interu Milán, kde dva a půl roku působil v tamní vyhlášené akademii. 

Bývalý mládežnický reprezentant se však z Itálie v létě 2016 vrátil zpět do Ostravy. O rok později odešel hostovat do Senice, hrál i za Petřkovice a poslední rok strávil v Opavě. Na první ligový start teprve čeká. „Od Dominika si slibujeme zvýšení konkurence směrem do útoku. Domluvili jsme se na hostování do konce této sezóny,“ podotkl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Na roční hostování s možností předčasného návratu v létě odešel do třetího týmu lotyšské ligy Ivan Zhelizko. Aktuálně je tento mladý Ukrajinec se svým novým týmem Valmiera FC na soustředění v Turecku. S týmem se už také nepřipravuje ani Jan Kubala – z jeho potenciálního angažmá nakonec sešlo.

Rozhovory Rozhovory
st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

st 31.3. | redakce

Jan Baránek: Už mi chyběl fotbalový adrenalin

Asistentem Jozefa Webera na lavičce MFK je Jan Baránek. V prvním rozhovoru přibližuje délku rozhodování, zda nabídku přijme, ale také náplň své práce. Rovněž chválí klubové zázemí a tréninkové možnosti.

ne 28.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vlasiy Sinyavskiy

Velký sympaťák, estonský reprezentant Vlasiy Sinyavskiy, mluví plynně třemi jazyky (estonsky, rusky a anglicky). Rozhovor vznikal v ruštině a nový hráč MFK s číslem 99 na dresu prozradil mnoho zajímavostí…

čt 25.3. | redakce

Jozef Weber: Rozhodoval jsem se krátce, argumenty pro návrat byly jasné

Na středeční tiskové konferenci, která proběhla online, se probralo mnoho témat. O čem všem mluvil staronový kouč Jozef Weber?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo