Generální partner
Světlý režim
15. červenec 2016

Na závěr soustředění domácí duel s Lvovem

Náročný týden zakončí svěřenci Jozefa Webera na svém trávníku proti ukrajinskému Karpaty Lvov. Zápas začíná v sobotu v 17 hodin, vstup je tradičně zdarma.
Jen pozitivně hovořil o pobytu v Šamoríně šéf karvinské lavičky. Všechno podle něj klapalo na výbornou, tým se po zápase s Gazovikem Orenburg přesunul zpět na hotel, v pátek byl na programu jen dopolední trénink a odpoledne se odcestovalo zpět do Karviné. „V sobotu ráno nás čeká na Kovoně další tréninková jednotka a odpoledne pak třetí naplánovaný zápas, kterým toto soustředění zakončíme,“ sumarizoval Jozef Weber s tím, že v neděli a pondělí dostanou hráči volno a od úterý už najedou opět do svého týdenního mikrocyklu.

Ještě před dvoudenním volnem je však potřeba především herně zvládnou duel s ukrajinským Karpaty Lvov. Dá se předpokládat, že v brance dostane příležitost jednička Branislav Pindroch, jelikož jeho kolegové (Martin Pastornický a Vojtěch Šrom) odchytali předešlé duely. Do hry by měl zasáhnout i Pavel Dreksa, Lukáš Budínský aj. – tedy hráči, kteří nenastoupili ve čtvrtek proti Orenburgu.

Sedmý tým ukrajinské Pari-Match League je v sousedním Polsku na svém tradičním soustředění a naposledy podlehl Górniku Zabrze 0:1! Ano, tomu Górniku, který v Karviné remizoval 1:1 a za celý zápas pouze jednou výrazně ohrozil branku, kterou hájil Martin Pastornický. To však nic nemění na tom, že Karpaty Lvov bude zřejmě nejkvalitnějším soupeřem, se kterým se Karvinští v letošní letní přípravě potkají. 

Lvov má za sebou sedm přípravných střetnutí (4 výhry x 3 porážky) a nadcházející osmé bude pro jeho hráče generálkou před startem ukrajinské ligy. Utkání MFK OKD Karviná – FK Karpaty Lvov začíná ve Sportovním centru Kovona v sobotu 16. července v 17 hodin.
Rozhovory Rozhovory
čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

čt 3.9. | redakce, foto/Michal Chadim

Christián Herc: Věřím, že hostování v Karviné bude lepší než v Plzni

Za necelý měsíc dvaadvacetiletý slovenský fotbalista pobývá momentálně s reprezentací U21, kterou čeká dvojutkání se Švýcarskem. Christián Herc se v rozhovoru vrátil k příchodu do Karviné a na rovinu přiznal, že má drobné tréninkové manko, které potřebuje dohnat...

čt 20.8. | redakce

Marek Janečka před slezským derby s Baníkem: Na fanoušky se těšíme!

V neděli začne pro MFK Karviná už pátá sezóna mezi českou elitou. Kapitán Marek Janečka se stejně jako celá kabina na start soutěže těší. Nabízíme část rozhovoru z Klubového bulletinu MFK Karviná, který bude k slezskému derby nachystán.

st 19.8. | redakce

VIDEO: První rozhovor Michala Papadopulose v novém působišti

Útočník Michal Papadopulos vysvětluje návrat do Česka i to, že uvažoval o konci kariéry. Nakonec ale dostal zase chuť a přijal novou výzvu...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii