Karviná porazila předloňského šampiona Severní Makedonie 1:0
Kapitán Lukáš Budínský proměněnou penaltou v 78. minutě rozhodl o třetí výhře (navíc opět s čistým kontem) na tureckém soustředění. V neděli se celá výprava už vrací domů.
Po dvou výhrách 2:0 nad Radnički Niš a Gremio Esportivo Mauáense by rádi fotbalisté MFK zakončili soustředění dalším úspěšným výsledkem, protože každé vítězství dodává každému týmu sebevědomí. „Díváme se samozřejmě na výsledek, ale také na to, jakým způsobem mužstvo pracuje. Vše si společně vyhodnocujeme. Zatím jsme spokojení, ale výsledky nepřeceňujeme,“ prohlásil asistent trenéra Branislav Mráz.
Od severomakedonského soupeře očekává typický balkánský fotbal, založený na fyzické vyspělosti a agresivitě. „To znamená, že to bude, řečeno v dobrém, nepříjemný soupeř. Pokračovat bude rotace hráčů, i když asi v ne nějakém rozsáhlém měřítku. Chceme, aby kluci už měli vyšší minutáž,“ zakončil Mráz.
Po zápase se celá výprava vrátí na hotel, proběhne regenerace, večeře a bude se balit. V neděli brzy ráno následuje budíček a odjezd na letiště. Letadlo by s výpravou mělo vzlétnout v 7:30 tureckého času a dle letového řádu o půl deváté SEČ přistát na vídeňském letišti, kde už bude přistavený autobus na cestu do Karviné.
KF Shkupi
Klub z hlavního města Skopje byl založen teprve v roce 2012, ale má úspěchy. Je mistrem Severní Makedonie z předminulé sezóně 2021/2022 a může se pyšnit i dvěma druhými místy ze sezón 2020/2021 a 2022/2023. V posledních šesti sezónách KF Shkupi hrálo vždy předkolo z některých evropských pohárů - v minulé sezóně dokonce předkolo LM (vypadnutí ve 2. předkole s Dinamem Záhřeb).
Po podzimu je Shkupi na druhém místě tabulky s jednobodovou ztrátou na vedoucí tým FC Struga, což je poslední mistr. V Turecku bude celá severomakedonská výprava až do 10. února, v kádru figuruje i jeden Slovák – stoper Michal Pintér. První zápas proti s maďarským Szombathelyi Haladás gól nepřinesl.
Po dvou hostováních se těšil domů. Klub si jej už během prosince stáhl z druholigového Prostějova a gólman Vladimír Neuman tak opět navlékne svůj mateřský dres.
Stoper Lukáš Endl nastoupil v posledních sedmi duelech vždy v základní sestavě. Letní posila z Brna v rozhovoru vypráví o zdravotních peripetiích, ofenzivních choutkách, Zbrojovce i reprezentační jednadvacítce, s kterou se probojoval na červnový evropský šampionát…
Třetí sezónu kroutí v našem dresu Bosňan Amar Memić. Šikovný křídelník patří k nejdůležitějším hráčům a prožívá výbornou sezónu – čtyři góly a jedna asistence jsou toho důkazem. V rozhovoru hezky česky mluvil i o své velké neproměněné šanci na Slavii, ale i domově, po kterém se mu stýská. Ovšem už ne dlouho – za měsíc pojede domů za rodinou si odpočinout.
S nejlepším střelcem týmu jsme probrali jeho formu, ochrannou masku a blížící se baráž národního týmu do 21 let. A perlička – věděli jste, že si Filip Vecheta první zlomeninu nosu přivodil v zápase dorostu Slovácka u nás v Karviné?