Generální partner
Světlý režim
6. červen 2023

Nábor přilákal na šest desítek dětí

Holky a kluci různého věku si poslední neděli v květnu užili sportovní odpoledne v prima počasí a pod dohledem zkušených licencovaných trenérů. Tradiční nábor nových malých fotbalistů se opět vydařil!

Výborná nálada a nezvyklý frmol panoval v neděli 28. května na druhém travnatém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji. Právě tam chvíli po obědě byla pro holky a kluky připravena akce, kterou klub pořádá pravidelně.

Cílem náboru bylo pobavit se, zasportovat si zábavnou formou a trenérům ukázat, jak na tom děti jsou. To se podařilo. Pokaždé je důležité zmapovat si jejich pohybové schopnosti, kam patří například rychlost a síla a fotbalové dovednosti. Mezi jednotlivá stanoviště jsme zařadili skok z místa, slalom s míčem i bez, sprint na fotobuňky. Nechyběly ani disciplíny jako vedení míče, střelba na přesnost a samozřejmě se hrál i fotbal,uvedl hlavní trenér přípravek a organizátor náboru Michael Klos.

Spolu se svými kolegy si Klos vzal pár dnů na vyhodnocení a v tomto týdnu dojde ke kontaktování rodičů. Nejmenší děti (ročníky 2016 a mladší) můžou přijít všechny. Ročníky 2015, 2014 a 2013 pak na základě výběru a kontaktu s rodiči. U děvčat je to jednodušší – automaticky mohou dorazit všechna bez omezení věku.

Závěrem Michael Klos poděkoval všem zúčastněným i svým trenérským kolegům za pomoc. „Všechno klaplo na jedničku, za což jsme pochopitelně velice rádi. Už nyní chystáme další akci, která se bude konat na podzim,“ zakončil Michael Klos.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
út 19.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jiří Fleišman

Nejzkušenější borec v karvinské kabině s 360 prvoligovými starty – to je Jiří Fleišman! V rozhovoru mluvil o své nejúspěšnější štaci, kterou byla bezpochyby ta v Liberci. Právě se Slovanem má mistrovský titul a zahrál si tam i Evropskou ligu. Řeč se stočila i k rodnému Mostu a stejnojmennému seriálu, který bavil (možná i nadále baví) celou republiku…

st 23.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

Vůbec poprvé vyběhne proti „svému“ Jablonci, kde zažil úspěšná léta. Útočník Martin Doležal nedá na Jablonec dopustit. Přestože s ním nezískal žádnou trofej, i když třikrát byl blízko triumfu v MOL Cupu, úspěchů i tak bylo dost. Posuďte sami – dvakrát třetí a čtvrtý v lize, účast v základní skupině Evropské i Konferenční ligy a reprezentační pozvánky…

út 8.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

Kapitán Lukáš Budínský soupeře velice dobře zná, prožil tam nejlepší sezónu v kariéře. Rozhovor se točil právě kolem jeho angažmá ve městě automobilů, ale došlo i na jeho výborné spoluhráče, nové stadiony v Hradci Králové a Pardubicích, start do sezóny či zmínku k otevření krytého bazénu v Karviné a jeho vztah k plavání obecně.

ne 2.7. | redakce

Matej Franko: Česká liga je kvalitnější, chci tady něco dokázat!

Vytáhlý slovenský útočník Matej Franko má za sebou úvodních pětačtyřicet minut v dresu MFK. V prvním rozhovoru pro klubový web poděkoval Banské Bystrici za uvolnění a mluvil i o bývalých hráčích Karviné, s kterými ve slovenském klubu hrával.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo
×
Dnes v 15:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná
×
Dnes v 15:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná