Generální partner
Světlý režim
22. duben 2022

Nadstavba startuje a naděje trvá! Karviná-Zlín (so,17)

Vrchol této sezóny se rozjíždí! Karvinští začínají pětizápasovou nadstavbovou část domácím duelem proti Zlínu a potřebují, stejně jako ve středu, zvítězit. Utkání startuje úderem sobotní páté odpolední.

Není kam couvnout. Karvinští se nachází v těžké, ale nikoliv neřešitelné situaci před vypuknutím o záchranu nejvyšší soutěže. Po třiceti kolech jsou sice poslední se sedmibodovým mankem na Pardubice, ale s velkou morální vzpruhou, protože právě Východočechy dokázali uprostřed tohoto týdne porazit. V sobotu potřebují další vítězství! „Zlín musíme porazit a zároveň doufat, že Pardubice zase ztratí,“ pověděl trenér Bohumil Páník.

Podle jeho trenérského kolegy Jana Somberga je lepší, že další utkání je na programu jen o tři dny později. „Potom nás čeká dlouhý týden, to je vždy horší. Takže ano, je fajn, že hrajeme takhle za sebou. Pro kluky je středeční vítězství, zvlášť po tom vývoji, kdy obrátili nepříznivý stav, velkou vzpruhou,“ uvedl Somberg. To potvrdil i stoper Petr Buchta. „Pro nás je to obrovský impuls, a dokud to bude matematicky možné, tak budeme makat a pokoušet se o malý zázrak. Rozhodně nic nevzdáváme,“ slíbil fanouškům.

Jestli fotbalisté MFK začínají doma nebo venku, neřeší. „My musíme vyhrávat doma i venku,“ usmál se. K sobotnímu soupeři poznamenal následující. „Zlín sice skončil po základní části jedenáctý, ale i on má stále o co hrát. Všem týmům jde o hodně, nikdo nemůže nic podcenit. Soupeř tady určitě bude hrát na plné pecky,“ dodal.

Zlínští fotbalisté prožili zajímavou sezónu. Odborníci v létě predikovali, že tým kouče Jana Jelínka nejspíš bude hrát jen o záchranu. To se sice potvrdilo, ale slušnými výkony až do předposledního kola živili naději na prostřední skupinu. Ševci si pomáhali v domácím prostředí, kde získali dvacet z třiceti svých bodů.

Svěřenci trenéra Jelínka vstupují do nadstavbové části s čtyřbodovým náskokem na barážové příčky a na svého prvního soupeře mají náskok třinácti bodů. Po relativně slušně zvládnutém podzimu a po prvních třech jarních kolech, ve kterých získali šest bodů, si vedení klubu dovolilo luxus v podobě prodeje kapitána Tomáše Poznara do Polska.

Ševce během zimy však například posílil Vukadin Vukadinović. Jeho opětovná mise ve Zlíně zatím nese své „ovoce“. Po utkání v Karviné čekají na Zlín dva domácí zápasy – nejprve s Teplicemi, poté s Bohemians. Na obou stranách jsou nejlepšími střelci šestigóloví Michal Papadopulos a David Tkáč.

Utkání FINÁLE FORTUNA:LIGY skupiny o záchranu MFK Karviná – FC Fastav Zlín začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 23. dubna v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Berka. Vstupné je 50 Kč, pokladny stadionu otevřou v 15:45 hodin.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo