Generální partner
Světlý režim
6. červenec 2019

Ndefe: Zvyknu si a těším se na českou ligu

S dvouletou smlouvou v kapse se holandský fotbalista Gigli Ndefe pouští do boje o základní sestavu v Karviné. Na FORTUNA:LIGU, která startuje už příští týden, se nemůže dočkat.

Gigli, věděl jste před příchodem na týdenní testy něco o České republice?
Upřímně? Moc ne! Samozřejmě znám ty největší české fotbalisty jako je například Tomáš Rosický. Hlavní město máte Prahu. To je ale tak všechno.

Jaký dojem na vás udělal klub a město?
Jen pozitivní. Karviná je menší město, srovnatelné s Waalwijkem, kde jsem působil v posledních letech. Není mi už osmnáct roků, budu dál od domova, ale zvyknu si. Po městě jsem se už procházel hned první den!

Co se týče tréninků, je to jiné než v Holandsku?
Tak to bylo úplně jiné, možná až překvapivě. Skladba tréninků byla hodně odlišná, fyzicky mnohem víc náročná. V Holandsku je to spíš o balónu. Na druhou stranu mi to může pomoct, budu v lepší kondici a fotbalově se budu zlepšovat a dál růst.

Vnímáte jako výhodu, že v týmu jsou Sufi Dramé s Adrielem Ba Louu, kteří vám zpočátku pomůžou?
Jasně, že ano, protože ne všichni mluví anglicky. Oba mluví francouzsky. Určitě mi pomůžou nebo poradí, popřípadě mě můžou někde vyzvednout, protože to tady logicky znají lépe. Nemám ale žádný problém ani s angličtinou, kterou ovládá trenér Straka, takže v komunikaci problém nebude (úsměv).

Jste krajní obránce. Vyhovuje vám spíš pravá nebo levá strana?
Většinou hraji z pravé strany. Ale pokud je potřeba, zaskočím i vlevo. Nemám s tím problém. Můžu dokonce hrát i stopera nebo defenzivního záložníka – prostě jsem univerzál.

Za týden startuje FORTUNA:LIGA. Co od ní očekáváte, když je pro vás velkou neznámou?
Nemůžu se dočkat. Vím, že to bude těžké a fyzicky hodně náročné. Českou ligu beru jako obrovskou výzvu a nemůžu se dočkat prvního utkání, do kterého v dresu Karviné nastoupím.Rozhovory Rozhovory
čt 15.10. | redakce

Herc po návratu z reprezentace: Proti Francii to byla výborná zkušenost

Kvalifikace o EURO už nemůže pro slovenskou jednadvacítku skončit postupem, ovšem i tak je o zážitky podle Christiána Herce postaráno. Pondělní duel ve Štrasburku proti silné domácí Francii je toho jasným důkazem.

so 10.10. | redakce

Juraj Jarábek: Za podmínek, jaké prvoligové kluby dodržují, by se mělo hrát dál

Tým bude normálně připravovat na domácí zápas s Bohemians Praha 1905 (neděle 18. října), ale neví, jestli se bude hrát. Kouč Karviné Juraj Jarábek je sice optimistou, ale zatím to růžově nevypadá. Co říká na rozhodnutí MZ ČR?

st 30.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Filip Twardzik

Univerzál (spíš ale stoper) Filip Twardzik v rozhovoru vypráví o fotbale ve Skotsku i Anglii – životním stylu na Ostrovech, anebo i o tom, proč jezdí v autě s volantem na pravé straně...

čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii